EM-SUKSESS: Filip Ingebrigtsen parkerte samtlige konkurrenter i finalefeltet og tok EM-gull på 1500 meter for to år siden. Storebror Henrik Ingebrigtsen (t.h.) fullbyrdet finalen og tok bronse. De er blant flere norske medaljehåp under EM i Berlin den neste uka. Foto: Heiko Junge / NTB scanpix
EM-SUKSESS: Filip Ingebrigtsen parkerte samtlige konkurrenter i finalefeltet og tok EM-gull på 1500 meter for to år siden. Storebror Henrik Ingebrigtsen (t.h.) fullbyrdet finalen og tok bronse. De er blant flere norske medaljehåp under EM i Berlin den neste uka. Foto: Heiko Junge / NTB scanpixVis mer

EM Friidrett Berlin 2018 - Komplett program

Program EM-friidrett Berlin 2018

En fullstendig oversikt over programmet i EM i Berlin, med norske deltakere og tidspunkt for alle øvelser.

Mandag 6. august
16:05 - Sleggekast - Menn - Kvalifisering (Gruppe A)
16:30 - 100 meter - Menn - Innledende heat
16:35 - Lengdehopp - Menn - Kvalifisering
17:05 - 400 meter hekk - Menn - Innledende heat
17:30 - Sleggekast - Menn - Kvalifisering (Gruppe B)
17:45 - 100 meter - Kvinner - Innledende heat
17:35 - Kulestøt - Menn - Kvalifisering ( Gruppe A)
18:55 - Kulestøt - Menn - Kvalifisering ( Gruppe B)

Norske utøvere: Eivind Henriksen (sleggekast), Jonathan Quarcoo (100 meter), Ezinne Okparaebo og Helene Rønningen (begge 100 meter), Marcus Thomsen (kulestøt).

Karsten Warholm (400 meter hekk) er direkte kvalifisert til semifinalen.

Tirsdag 7. august
Morgenøkt

08:35 - 50 km kappgang - Menn - Finale
08:35 - 50 km kappgang - Kvinner - Finale
09:30 - 100 meter - Menn - Tikamp
09:40 - Diskos - Menn - Kvalifisering (Gruppe A)
10:00 - 400 meter hekk - Kvinner - Innledende heat
10:10 - Kulestøt - Kvinner - Kvalifisering
10:30 - Lengdehopp - Menn - Tikamp
10:35 - 400 meter - Menn - Innledende heat
11:05 - 800 meter - Kvinner - Innledende heat
11:10 - Diskos - Menn - Kvalifisering (Gruppe B)
11:40 - 3000 meter hinder - Menn - Innledende heat
11:50 - Kulestøt - Menn - Tikamp

Norske utøvere: Håvard Haukenes (50 km kappgang), Martin Roe (tikamp), Ola Stunes Isene (Diskos), Line Kloster, Elisabeth Slettum (400 meter hekk), Yngvild Elvemo, Hedda Hynne (800 meter), Tom Erling Kårbø (3000 meter hinder)

Amalie Iuel (400 meter hekk) og Karsten Warholmd (400 meter) er direkte kvalifisert til semifinale.

Kveldsøkt
18:30 - Høydehopp - Menn - Tikamp
18:45 - Sleggekast - Menn - Finale
19:05 - 100 meter - Kvinner - Semifinaler
19:05 - Stavsprang - Kvinner - Kvalifisering
19:30 - 100 meter - Menn - Semifinaler
19:55 - 400 meter hekk - Menn - Semifinaler
20:20 - 10.000 menn - Menn - Finale
20:33 - Kulestøt - Menn - Finale
21:00 - 400 meter - Menn - Tikamp
21:30 - 100 meter - Kvinner - Finale
21:50 - 100 meter - Menn - Finale

Norske utøvere: Martin Roe (tikamp), Marius Vedvik (10.000 meter), Karsten Warholm (400 meter hekk), Lene Retzius (stav).

Jonathan Quarcoo, Helene Rønningen og Ezinne Okparaebo løper eventuelle semifinaler og finaler på 100 meter om de tar seg videre.

Onsdag 8. august
Morgenøkt

09:35 - 110 meter hekk - Menn - Tikamp
10:10 - 100 meter hekk - Kvnner - Innledende Heat
10:20 - Diskos - Menn - Tikamp (Gruppe A)
10:50 - 200 meter - Menn - Innledende heat
11:05 - Tresteg - Kvinner - Kvalifisering
11:30 - 400 meter - Kvinner - Innledende heat
11:40 - Diskos - Menn - Tikamp (Gruppe B)
12:00 - Stavsprang - Menn - Tikamp (Gruppe A)
12:05 - 1500 meter - Menn - Innledende heat
13:00 - Spydkast - Menn - Kvalifisering (Gruppe A)
13:15 - Stavsprang - Menn - Tikamp (Gruppe B)
14:25 - Spydkast - Menn - Kvalifisering (Gruppe B)

Norske utøvere: Martin Roe (tikamp), Jonathan Quarcoo (200 meter), Henrik Ingebrigtsen, Jakob Ingebrigtsen, Filip Ingebrigtsen, Ferdinand Kvan Edman (1500 meter),

Isabelle Pedersen er direkte kvalifisert til semifinale.

Kveldsøkt
17:50 - Spydkast - M - Tikamp (Gruppe A)
18:25 - Høydehopp - Kvinner - Kvalifisering
19:00 - Spydkast - Menn - Tikamp (Gruppe B)
19:10 - 400 meter hekk - Kvinner - Semifinaler
19:35 - 400 meter - Menn- Semifinaler
19:45 - Lengdehopp - Menn - Finale
20:00 - 800 meter - Kvinner - Semifinaler
20:15 - Kulestøt - Kvinner - Finale
20:20 - 200 meter - Menn - Semifinaler
20:25 - Diskos - Menn - Finale
20:45 - 10.000 meter - Kvinner - Finale
21:35 - 1500 meter - Menn - Tikamp

Norske utøvere: Tonje Angelsen (høyde), Amalie Iuel (400 meter hekk), Martin Roe (tikamp)

Karsten Warholm (400 meter), Line Kloster, Elisabeth Slettum (400 meter hekk), Yngvild Elvemo og Hedda Hynne (800 meter), Jonathan Quarcoo (200 meter) løper semifinaler om de tar seg videre fra innledende heat.

Torsdag 9. august
Morgenøkt

09:30 - Diskos - Kvinner - Kvalifisering (Gruppe A)
10:00 - 100 meter hekk - Kvinner - Sjukamp
10:30 - Lengdehopp - Kvinner - Kvalifisering
10:50 - Høydehopp - Kvinner - Sjukamp
10:55 - 110 meter hekk - Menn - Innledende heat
11:00 - Diskos - Kvinner - Kvalifisering (Gruppe B)
11:30 - 800 meter - Menn - Innledende heat
12:30 - Spydkast - Kvinner - Kvalifisering (A)
14:00 - Spydkast - Kvinner - Kvalifisering (B)

Norske utøvere: Vladimir Vukicevic (110 meter hekk), Sigrid Borge (spyd), Thomas Rooth, Markus Einan (800 meter)

Kveldsøkt
19:15 - Stavsprang - Kvinner - Finale
19:20 - Kulestøt - Kvinner - Sjukamp
19:25 - 100 meter hekk - Kvinner - Semifinaler
19:45 - Høydehopp - Menn - Kvalifisering
19:50 - 400 meter - Kvinner - Semifinaler
20:15 - 400 meter hekk - Menn - Finale
20:22 - Spydkast - Menn - Finale
20:30 - 200 meter - Kvinner - Sjukamp
21:00 - 200 meter - Menn - Finale
21:20 - 3000 meter hinder - Menn - Finale
21:50 - 100 meter hekk - Kvinner - Finale

Norske utøvere: Isabelle Pedersen (100 meter hekk), Karsten Warholm (400 meter hekk)

Lene Retzius (stav) deltar i stavfinalen om hun kommer seg gjennom kvalifiseringen. Det er ikke forventet at Quarcoo (200 meter) og Kårbø (3000 meter hinder) tar seg til finale.

Fredag 10. august
Morgenøkt

10:00 - Sleggekast - Kvinner - Kvalifisering (Gruppe A)
10:50 - Lengdehopp - Kvinner - Sjukamp
11:15 - Stavsprang - Menn - Kvalifisering
11:25 - 200 meter - Kvinner - Innledende heat
11:30 - Sleggekast - Kvinner - Kvalifisering (Gruppe B)
12:00 - 1500 meter - Kvinner - Innledende heat
12:25 - 3000 meter hinder - Kvinner - Innledende heat
12:40 - Tresteg - Menn - Kvalifisering
12:50 - Spydkast - Kvinner - Sjukamp ( Gruppe A)
13:05 - 4x400m - Menn - Semifinaler
13:40 - 4x400m - Kvinner - Semifinaler
14:05 - Spydkast - Kvinner - Sjukamp (Gruppe B)

Norske utøvere: Eirik G. Dolve, Sondre Guttormsen (stav), Ezinne Okparaebo, Helene Rønningen (200 meter), Karoline Bjerkeli Grøvdal (3000 meter hinder).

Kveldsøkt
19:10 - 110 meter hekk - Menn - Semifinaler
19:20 - Høydehopp - Kvinner - Finale
19:35 - 800 meter - Kvinner - Semifinaler
19:55 - 200 meter - Kvinner - Semifinaler
20:10 - Tresteg - Kvinner - Finale
20:20 - 800 meter - Kvinner - Sjukamp
20:25 - Spydkast - Kvinner - Finale
20:50 - 400 meter hekk - Kvinner - Finale
21:05 - 400 meter - M - Finale
21:20 - 800 meter - Kvinner - Finale
21:35 - 110 meter hekk - Menn - Finale
21:50 - 1500 meter - Menn - Finale

Norske utøvere:

Vladimir Vukicevic (110 meter hekk), Hedda Hynne og Yngvild Elvemo (800 meter), Ezinne Okparaebo og Helene Rønningen (200 meter), løper semifinaler om de tar seg forbi innledende heat.

Sigrid Borge (spyd) og Tonje Angelsen (høyde) deltar i finaler om de tar seg gjennom kvalifiseringen.

Amalie Iuel (400 meter hekk) og Karsten Warholm (400 meter) løper finaler om de tar seg videre fra semifinalene.

Kvelden avsluttes med 1500 meter-finale, trolig med Jakob, Filip og Henrik Ingebrigtsen til start.

Lørdag 11. august
Morgenøkt

09:05 - 20 km kappgang - Kvinner - Finale
10:55 - 20 km kappgang - Menn - Finale

Norske utøvere: Håvard Haukenes vurderer å gå 20 km, men ser an form etter 50 kilometer helga før.

Kveldsøkt
20:00 - Høydehopp - Menn - Finale
20:05 - Lengdehopp - Kvinner - Finale
20:20 - 400 meter - Kvinner - Finale
20:25 - Diskos - Kvinner - Finale
20:35 - 800 meter - Menn - Finale
20:50 - 200 meter - Kvinner - Finale
21:00 - 5000 meter - Menn - Finale
21:30 - 4 x 400m - Menn - Finale
21:50 - 4 x 400m - Kvinner - Finale

Norske utøvere: Henrik Ingebrigtsen, Filip Ingebrigtsen, Jakob Ingebrigtsen (5000 meter).

Søndag 12. august
Morgenøkt

09:05 - Maraton - Kvinner - Finale
10:00 - Maraton - Menn - Finale

Norske utøvere: Sondre Nordstad Moen og Weldu Negash Gebretsadik.

Kveldsøkt
19:10 - Stavsprang - Menn - Finale
19:30 - Kulestøt - Kvinner - Finale
19:30 - 4 x 100m - Kvinner - Semifinaler
19:50 - 4 x 100m - Menn - Semifinaler
20:05 - Tresteg - Menn - Finale
20:15 - 5000 meter - Kvinner - Finale
20:35 - 1500 meter - Kvinner - Finale
20:55 - 3000 meter hinder - Kvinner - Finale
21:20 - 4 x 100m - Kvinner - Finale
21:35 - 4 x 100m - Menn - Finale

Norske utøvere: Karoline Bjerkeli Grøvdal prioriterer 3000 meter hinder, men stiller trolig også til start på kvinnenes 5000 meter en halvtime etter målgang på den første øvelsen.