Program vinter-OL 2022

Program for OL i Beijing

Få oversikt over når de forskjellige øvelsene under vinter-OL i Beijing går - øvelse for øvelse - i Dagbladets OL-program.

GULL: Johannes Thinges Bø vant gull på normaldistanse under OL i Pyeongchang i 2018. Foto: Bjørn Langsem
GULL: Johannes Thinges Bø vant gull på normaldistanse under OL i Pyeongchang i 2018. Foto: Bjørn Langsem Vis mer
Publisert

OSLO (Dagbladet): Startskuddet for vinter-OL i Beijing går 4. februar og lekene varer fram til 20. februar. Her får du oversikt over når øvelsene går.

Curling, freestyle og ishockey starter 2. og 3. februar.

På grunn av tidsforskjell mellom Norge og Kina, blir noen av OL-øvelsene på natten norsk tid.

Folkefavorittene langrenn og skiskyting er på morgenkvisten eller formiddagen.

Øvelsene vises på TVNorge, Eurosport-kanalene og strømmetjenesten Discovery+.

2018: De norske langrennsjentene. Foto: Bjørn Langsem
2018: De norske langrennsjentene. Foto: Bjørn Langsem Vis mer

Åpningsseremonien går 4. februar klokka 13:00.

Endringer kan forekomme. Tidspunktene er basert på norsk tid.

Langrenn:

5. februar klokka 08:45 - Skiatlon 7,5 +7,5 km for kvinner

6. februar klokka 08:00 - Skiatlon 15+15 km for herrer

8. februar klokka 09:00 - Sprint friteknikk for kvinner

8. februar klokka 09:50 - Sprint friteknikk for herrer

10. februar klokka 08:00 - 10 km klassisk for kvinner

11. februar klokka 08:00 - 15 km klassisk for herrer

12. februar klokka 08:30 - Stafett 4x5 km for kvinner

13. februar klokka 08:00 - Stafett 4x10 km for herrer

16. februar klokka 10:00 - Lagsprint klassisk for kvinner

16. februar klokka 10:40 - Lagsprint klassisk for herrer

19. februar klokka 07:00 - 50 km friteknikk fellesstart for herrer

20. februar klokka 07:30 - 30 km friteknikk fellesstart for kvinner

Skiskyting:

5. februar klokka 10:00 - Miksstafett 4x6 km for herrer og kvinner

7. februar klokka 10:00 - 15 km for kvinner

8. februar klokka 09:30 - 20 km for herrer

11. februar klokka 10:00 - 7,5 km sprint for kvinner

12. februar klokka 10:00 - 10 km sprint for herrer

13. februar klokka 10:00 - 10 km jaktstart for kvinner

13. februar klokka 11:45 - 12,5 km jaktstart for herrer

15. februar klokka 10:00 - Stafett 4x7,5 km for herrer

16. februar klokka 08:45 - Stafett 4x6 km for kvinner

18. februar klokka 10:00 - 15 km fellesstart for herrer

19. februar klokka 10:00 - 12,5 km fellesstart for kvinner

Hopp:

5. februar klokka 07:20 - Kvalifisering normal bakke for herrer

5. februar klokka 11:45 - Normal bakke for kvinner

6. februar klokka 12:00 - Normal bakke for herrer

7. februar klokka 12:45 - Lagkonkurranse for herrer og kvinner

11. februar klokka 12:00 - Kvalifisering stor bakke for herrer

12. februar klokka 12:00 - Stor bakke for herrer

14. februar klokka 12:00 - Lagkonkurranse i stor bakke for herrer

Kombinert:

9. februar klokka 09:00 - Normal bakke + 10 km for herrer

15. februar klokka 09:00 - Stor bakke + 10 km for herrer

17. februar klokka 09:00 - Stafett, stor bakke + 4x5 km for herrer

Alpint:

6. februar klokka 04:00 - Utfor for herrer

7. februar klokka 03:15 - Storslalåm for kvinner

8. februar klokka 04:00 - Super-G for herrer

9. februar klokka 03:15 - Slalåm for kvinner

10. februar klokka 03:30 - Superkombinasjon for herrer

11. februar klokka 04:00 - Super-G for kvinner

13. februar klokka 03:15 - Storslalåm for herrer

15. februar klokka 04:00 - Utfor for kvinner

16. februar klokka 03:15 - Slalåm for herrer

17. februar klokka 03:30 - Superkombinasjon for kvinner

19. februar klokka 04:00 - Lagkonkurranse for herrer og kvinner

Ishockey:

3. - 8. februar klokka 05:10 - Innledende runder for kvinner

9. - 13. februar klokka 09:40 - Innledende runder for herrer

11. - 12. februar klokka 05:10 - Kvartfinaler for kvinner

14. februar klokka 05:10 - Semifinaler for kvinner

15. februar klokka 05:10 - Kvalifiseringskamper for herrer

16. februar klokka 05:10 - Kvartfinaler for herrer

16. februar klokka 12:30 - Bronsefinale for kvinner

17. februar klokka 05:10 - Finale for kvinner

18. februar klokka 05:10 - Semifinaler for herrer

19. februar klokka 14:10 - Bronsefinale for herrer

20. februar klokka 05:10 - Finale for herrer

Aking:

5. februar klokka 12:10 - Single for herrer

6. februar klokka 12:30 - Single for herrer

7. februar klokka 12:50 - Single for kvinner

8. februar klokka 12:50 - Single for kvinner

9. februar klokka 13:20 - Dobbel

10. februar klokka 14:30 - Lagkonkurranse

Bob:

13. februar klokka 02:30 - Monobob for kvinner

14. februar klokka 02:30 - Monobob for kvinner

14. februar klokka 13:05 - Toerbob for herrer

15. februar klokka 13:15 - Toerbob for herrer

18. februar klokka 13:00 - Toerbob for kvinner

19. februar klokka 02:30 - Firerbob for herrer

19. februar klokka 13:00 - Toerbob for kvinner

20. februar klokka 02:30 - Firerbob for herrer

Skeleton:

10. februar klokka 02:30 - Herrer

11. februar klokka 02:30 - Kvinner

11. februar klokka 13:20 - Herrer

12. februar klokka 13:20 - Kvinner

Curling:

2. - 7. februar klokka 13:05 - Innledende runder, blandet lag

8. februar klokka 07:05 - Bronsefinale, blandet lag

8. februar klokka 13:05 - Finale, blandet lag

9. - 17. februar klokka 13:05 - Innledende runder for herrer

10. - 17. februar klokka 02:05 - Innledende runder for kvinner

17. februar klokka 13:05 - Semifinaler for herrer

18. februar klokka 07:05 - Bronsefinale for herrer

18. februar klokka 13:05 - Semfinaler for kvinner

19. februar klokka 07:05 - Finale for herrer

19. februar klokka 13:05 - Bronsefinale for kvinner

20. februar klokka 02:05 - Finale for kvinner

Freestyle:

3. februar klokka 11:00 - Kvalifisering kulekjøring for kvinner

3. februar klokka 12:45 - Kvalifisering kulekjøring for herrer

5. februar klokka 11:00 - Kvalifisering kulekjøring for herrer

5. februar klokka 12:30 - Kulekjøring for herrer

6. februar klokka 11:00 - Kvalifisering kulekjøring for kvinner

6. februar klokka 12:30 - Kulekjøring for kvinner

7. februar klokka 02:30 - Kvalifisering Big Air for kvinner

7. februar klokka 06:30 - Kvalifisering Big Air for herrer

8. februar klokka 03:00 - Big Air finale for kvinner

9. februar klokka 04:00 - Big Air finale for herrer

10. februar klokka 12:00 - Aerial finale, blandet lag

13. februar klokka 03:00 - Kvalifisering slopestyle for kvinner

13. februar klokka 12:00 - Kvalifisering aerial for kvinner

14. februar klokka 02:30 - Slopestyle finale for kvinner

14. februar klokka 05:30 - Kvalifisering slopestyle for herrer

14. februar klokka 12:00 - Aerial finale for kvinner

15. februar klokka 02:30 - Slopestyle finale for herrer

15. februar klokka 12:00 - Kvalifisering aerial for herrer

16. februar klokka 12:00 - Aerial finale for herrer

17. februar klokka 02:30 - Kvalifisering halfpipe for kvinner

17. februar klokka 04:30 - Kvalifisering skicross for kvinner

17. februar klokka 05:30 - Kvalifisering halfpipe for herrer

17. februar klokka 07:00 - Skicross for kvinner

18. februar klokka 02:30 - Halfpipe finale for kvinner

18. februar klokka 04:45 - Kvalifisering skicross for herrer

18. februar klokka 07:45 - Skicross for herrer

19. februar klokka 02:30 - Halfpipe finale for herrer

Snowboard:

5. februar klokka 03:45 - Kvalifisering slopestyle for kvinner

6. februar klokka 02:30 - Slopestyle finale for kvinner

6. februar klokka 05:30 - Kvalifisering slopestyle for herrer

7. februar klokka 05:00 - Slopestyle finale for herrer

8. februar klokka 03:40 - Parallellstorslalåm for kvinner

8. februar klokka 04:05 - Parallellstorslalåm for herrer

9. februar klokka 02:30 - Kvalifisering halfpipe for kvinner

9. februar klokka 04:00 - Kvalifisering snowboardcross for kvinner

9. februar klokka 05:30 - Kvalifisering halfpipe for herrer

9. februar klokka 07:30 - Snowboardcross for kvinner

10. februar klokka 02:30 - Halfpipe finale for kvinner

10. februar klokka 04:15 - Kvalifisering snowboardcross for herrer

10. februar klokka 07:00 - Snowboardcross for herrer

11. februar klokka 02:30 - Halfpipe finale for herrer

12. februar klokka 03:00 - Snowboardcross, blandede lag

14. februar klokka 02:30 - Kvalifisering Big Air for kvinner

14. februar klokka 06:30 - Kvalifisering Big Air for herrer

15. februar klokka 02:30 - Big Air finale for kvinner

15. februar klokka 06:00 - Big Air finale for herrer

Skøyter:

5. februar klokka 09:30 - 3000 meter for kvinner

6. februar klokka 09:30 - 5000 meter for herrer

7. februar klokka 09:30 - 1500 meter for kvinner

8. februar klokka 11:30 - 1500 meter for herrer

10. februar klokka 13:00 - 5000 meter for kvinner

11. februar klokka 09:00 - 10 000 meter for herrer

12. februar klokka 09:00 - Lagtempo kvartfinaler for kvinner

12. februar klokka 09:50 - 500 meter for herrer

13. februar klokka 14:00 - Lagtempo kvartfinaler for herrer

13. februar klokka 14:50 - 500 meter for kvinner

15. februar klokka 07:30 - Lagtempo semifinaler for kvinner

15. februar klokka 07:50 - Lagtempo semifinaler for herrer

15. februar klokka 08:20 - Lagtempo finaler for herrer og kvinner

17. februar klokka 09:30 - 1000 meter for kvinner

18. februar klokka 09:30 - 1000 meter for herrer

19. februar klokka 08:00 - Fellesstart for herrer og kvinner

Kortbaneløp skøyter:

5. februar klokka 12:00 - Kvalifisering 500 meter for kvinner

5. februar klokka 12:35 - Kvalifisering 1000 meter for herrer

5. februar klokka 13:20 - Stafett, blandede lag

7. februar klokka 12:30 - 500 meter finaler for kvinner

7. februar klokka 12:40 - 1000 meter finaler for herrer

9. februar klokka 12:00 - 1500 meter for herrer

9. februar klokka 12:40 - Kvalifisering 1000 meter for kvinner

9. februar klokka 13:45 - Stafett 3000 meter semifinaler for kvinner

11. februar klokka 12:00 - 1000 meter finaler for kvinner

11. februar klokka 12:15 - Kvalifisering 500 meter for herrer

11. februar klokka 13:00 - Stafett 5000 meter semifinaler for herrer

13. februar klokka 12:00 - 500 meter finaler for herrer

13. februar klokka 12:35 - Stafett 3000 meter finale for kvinner

16. februar klokka 12:30 - 1500 meter for kvinner

16. februar klokka 13:30 - Stafett 5000 meter finale for herrer

Kunstløp:

4. februar klokka 03:00 - Lagkonkurranser

6. februar klokka 02:35 - Lagkonkurranser

7. februar klokka 02:20 - Lagkonkurranser

8. februar klokka 02:20 - Kortprogram for herrer

10. februar klokka 02:35 - Friløp for herrer

12. februar klokka 12:05 - Isdans

14. februar klokka 02:20 - Isdans

15. februar klokka 11:05 - Kortprogram for kvinner

17. februar klokka 11:05 - Friløp for kvinner

18. februar klokka 11:35 - Kortprogram for par

19. februar klokka 12:05 - Friløp for par

Vi bryr oss om ditt personvern

dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer