TRE GULL: Marit Bjørgen gikk til topps i 15 km jaktstart, 30 km fristil og på lagsprinten under OL i Sotsji i 2014. Foto: Thomas Rasmus Skaug / Dagbladet
TRE GULL: Marit Bjørgen gikk til topps i 15 km jaktstart, 30 km fristil og på lagsprinten under OL i Sotsji i 2014. Foto: Thomas Rasmus Skaug / DagbladetVis mer

Program Vinter-OL Pyeongchang 2018

Program for OL i Pyeongchang 2018

Se oversikt over når de forskjellige øvelsene under OL i Pyeongchang 2018 går.

(Dagbladet): Vinter-OL i Pyeongchang går av stabelen 9. februar 2018.

OL-programmet, som ble lagt fram i midten av september, viser at idrettsglade nordmenn må kanskje snu om døgnrytmen i likhet med våre representanter i Sør-Korea.

Er du én av dem som liker å se på alpint, må du belage deg på å stå opp, eller holde deg våken, til klokka 03.00-05.00 for å se super-G og utfor.

For de langrennsinteresserte er kårene noe enklere. Det tidligste rennet er 50 km klassisk fellesstart for menn som starter klokka 06.00. Det seineste er stafett 4x5 km for kvinner som starter klokka 10.30.

Verdt å merke seg er at hoppguttas kvalifisering i normal bakke går allerede 8. februar.

Åpningsseremonien går 9. februar klokka 12.00.

Endringer kan forekomme. Tidspunktene er basert på norsk tid.

Langrenn

10. februar klokka 08.15 – Skiathlon 7,5 +7,5 km for kvinner

11. februar klokka 07.15 – Skiathlon 15+15 km for herrer

13. februar klokka 09.30 – Klassisk sprint for kvinner og herrer

15. februar klokka 07.30 – 10 km fri teknikk for kvinner

16. februar klokka 07.00 – 15 km fri teknikk for herrer

17. februar klokka 10.30 – Stafett 4x5 km for kvinner

18. februar klokka 07.15 – Stafett 4x10 km for herrer

21. februar klokka 09.00 – Lagsprint fri teknikk for kvinner og herrer

24. februar klokka 06.00 – 50 km klassisk fellesstart for herrer

25. februar klokka 07.15 – 30 km klassisk fellesstart klassisk for kvinner

Programmet fortsetter under lenken.

Skiskyting

10. februar klokka 12.15 – 7,5 km sprint for kvinner

11. februar klokka 12.15 – 10 km sprint for herrer

12. februar klokka 11.10 – 10 km jaktstart for kvinner

12. februar klokka 13.00 – 12,5 km jaktstart for herrer

14. februar klokka 12.05 – 15 km for kvinner

15. februar klokka 12.00 – 20 km for herrer

17. februar klokka 12.15 – 12,5 km fellesstart for kvinner

18. februar klokka 12.15 – 15 km fellesstart for herrer

20. februar klokka 12.15 – Mixed-stafett 2x6 km + 2x7.5km for herrer og kvinner

22. februar klokka 12.15 – Stafett 4x6 km for kvinner

23. februar klokka 12.15 – Stafett 4x7,5 km for herrer

Hopp

8. februar klokka 13.30 – Kvalifisering normal bakke for herrer

10. februar klokka 13.35 – Normal bakke for herrer

12. februar klokka 13.50 – Normal bakke for kvinner

16. februar klokka 13.30 – Kvalifisering stor bakke for herrer

17. februar klokka 13.30 – Stor bakke for herrer

19. februar klokka 13.30 – Lagkonkurranse i stor bakke for herrer

Programmet fortsetter under lenken.

Kombinert

14. februar klokka 07.00 – Normal bakke + 10 km for herrer

20. februar klokka 13.00 – Stor bakke + 10 km for herrer

22. februar klokka 08.30 – Stafett, stor bakke + 4x5 km for herrer

Alpint

11. februar klokka 03.00 – Utfor for herrer

12. februar klokka 02.15 – Storslalåm for kvinner

13. februar klokka 03.00 – Superkombinasjon for herrer

14. februar klokka 02.15 – Slalåm for kvinner

15. februar klokka 03.00 – Super-G for herrer

17. februar klokka 03.00 – Super-G for kvinner

18. februar klokka 02.15 – Storslalåm for herrer

21. februar klokka 03.00 – Utfor for kvinner

22. februar klokka 02.15 – Slalåm for herrer

23. februar klokka 03.00 – Superkombinasjon for kvinner

24. februar klokka 03.00 – Lagkonkurranse for herrer og kvinner

Programmet fortsetter under lenken.

Ishockey

Oppdateres når dato for Norges kamper er fastsatt.

Aking

10. februar klokka 11.10 – Single for herrer

11. februar klokka 10.50 – Single for herrer

12. februar klokka 11.50 – Single for kvinner

13. februar klokka 11.30 – Single for kvinner

14. februar klokka 12.20 – Dobbel

15. februar klokka 13.30 – Stafett

Bob

18. februar klokka 12.05 – Toerbob for herrer

19. februar klokka 12.15 – Toerbob for herrer

20. februar klokka 12.50 – Toerbob for kvinner

21. februar klokka 12.40 – Toerbob for kvinner

24. februar klokka 01.30 – Firerbob for herrer

25. februar klokka 01.30 – Firerbob for herrer

Skeleton

15. februar klokka 02.00 – Herrer

16. februar klokka 01.30 – Herrer

16. februar klokka 12.20 – Kvinner

17. februar klokka 12.20 – Kvinner

Programmet fortsetter under lenken.

Curling

Oppdateres når dato for Norges kamper er fastsatt.

Freestyle

9. februar klokka 02.00 – Kvalifisering kulekjøring for kvinner og herrer

11. februar klokka 11.30 – Kulekjøring for kvinner

12. februar klokka 11.30 – Kulekjøring for herrer

15. februar klokka 12.00 – Kvalifisering aerial for kvinner

16. februar klokka 12.00 – Aerial finale for kvinner

17. februar klokka 02.00 – Slopestyle for kvinner

17. februar klokka 12.00 – Kvalifisering aerial for herrer

18. februar klokka 02.00 – Slopestyle for herrer

18. februar klokka 12.00 – Aerial finale for herrer

19. februar klokka 02.00 – Kvalifisering halfpipe for kvinner

20. februar klokka 02.30 – Halfpipe finale for kvinner

20. februar klokka 02.30 – Kvalifisering halfpipe for herrer

21. februar klokka 03.30 – Ski Cross for herrer

22. februar klokka 03.30 – Halfpipe finale for herrer

23. februar klokka 03.30 – Ski Cross for kvinner

Snowboard

10. februar klokka 02.00 – Kvalifisering slopestyle for herrer

11. februar klokka 02.00 – Slopestyle finale for herrer

11. februar klokka 02.00 – Kvalifisering slopestyle for kvinner

12. februar klokka 02.00 – Slopestyle finale for kvinner

12. februar klokka 05.30 – Kvalifisering halfpipe for kvinner

13. februar klokka 02.00 – Finale halfpipe for kvinner

13. februar klokka 02.00 – Kvalifisering halfpipe for herrer

15. februar klokka 02.00 – Boardercross for herrer

14. februar klokka 02.30 – Finale halfpipe for herrer

16. februar klokka 02.00 – Boardercross for kvinner

19. februar klokka 01.30 – Kvalifisering Big Air for kvinner

21. februar klokka 01.30 – Kvalifisering Big Air for herrer

22. februar klokka 04.00 – Kvalifisering parallellstorslalåm for kvinner og herrer

23. februar klokka 02.00 – Finale Big Air for kvinner

24. februar klokka 01.30 – Finale Big Air for herrer

24. februar klokka 04.00 – Finale parallellstorslalåm for kvinner og herrer

Programmet fortsetter under lenken.

Skøyter

10. februar klokka 12.00–3000 meter for kvinner

11. februar klokka 08.00–5000 meter for herrer

12. februar klokka 13.30–1500 meter for kvinner

13. februar klokka 12.00–1500 meter for herrer

14. februar klokka 11.00–1000 meter for kvinner

15. februar klokka 12.00–10.000 meter for herrer

16. februar klokka 12.00–5000 meter for kvinner

18. februar klokka 12.00–Kvalifisering lagkonkurranse herrer

18. februar klokka 12.00–500 meter for kvinner

19. februar klokka 12.00–Lagkonkurranse Kvalifisering–Kvinner,

19. februar klokka 12.00–500 meter for herrer

21. februar klokka 12.00–Finale lagkonkurranse kvinner og herrer

23. februar klokka 11.00–1000 meter for herrer

24. februar klokka 12.00–Fellesstart for kvinner og herrer

Kortbaneløp

10. februar klokka 11:00–1500 meter finale for herrer, 500 meter kvalifisering for kvinner, 3000 meter kvalifisering stafett for kvinner

13. februar klokka 11:00–500 meter finale for kvinner, 1000 meter kvalifisering for herrer, 5000 meter kvalifisering stafett for hetter

17. februar klokka 11:00–1500 meter finale for kvinner, 1000 meter finale for herrer

20. februar klokka 11:00–1000 meter kvalifisering for kvinner, 500 meter kvalifisering for herrer, 3000 meter finale stafett for kvinner

22. februar klokka 11:00–500 meter finale for herrer, 1000 meter finale for kvinner, 5000 meter finale stafett for herrer

Kunstløp

9. februar klokka 02.00–Lag kortprogram for herrer, kortprogram for par

11. februar klokka 02.00–Lag isdans kortprogram, kortprogram for kvinner, Free Skating for par

12. februar klokka 02.00–Lag Free Skating for herrer, lag Free Skating for kvinner, lag isdans Free Dance

14. februar klokka 02.00–Kortprogram for par

15. februar klokka 02.30–Free Skating for par

16. februar klokka 02.00–Kortprogram for herrer

17. februar klokka 02.00–Free Skating for herrer

19. februar klokka 02.00–Isdans Free Dance

20. februar klokka 02.00–Isdans Free Dance

21. februar klokka 02.00–Kortprogram for kvinner

23. februar klokka 02.00–Free Skating for kvinner

25. februar klokka 01.30–Galla