Vi bryr oss om ditt personvern

Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Les mer

Sport

Mer
Min side Logg ut

Program for VM i friidrett

Fullstendig oversikt over alle øvelsene under friidretts-VM i Doha, Qatar.

VM-KLARE: Brødrene Ingebrigtsen er noen av de norske som skal i aksjon i VM. Foto: REUTERS/Charles Platiau
VM-KLARE: Brødrene Ingebrigtsen er noen av de norske som skal i aksjon i VM. Foto: REUTERS/Charles Platiau Vis mer

Hvert andre år samles friidrettseliten for å konkurrere om VM-medaljer, og denne gangen er det Doha, Qatar som er vert for mesterskapet.

På nytt skal flere norske utøvere kjempe om medaljer, og denne gangen er det lov å håpe på mye jubel.

Her finner du en fullstendig dag for dag-oversikt over samtlige øvelser, og i hvilke det er norske deltakere. Friidretts-VM sendes på NRK og går mellom 27. september og 6. oktober.

Fredag, 27. september

Norske høydepunkter: Mange nordmenn, inkludert Warholm og Ingebrigtsen-brødrene, starter VM med kvalifisering på åpningsdagen.

  • Lengde, kvalifisering, menn, kl. 15.30
  • 100 meter, kvalifisering, menn, kl. 15.35
  • Slegge, kvalifiseringsgruppe A, kvinner, kl. 15.40 (Beatrice Nedberge Llano)
  • 800 meter, kvalifisering, kvinner, kl. 16.10 (Hedda Hynne)
  • Stavsprang, kvalifisering, kvinner, kl. 16.30 (Lene Retzius)
  • 100 meter, kvalifisering, kvinner, kl. 17.05
  • Slegge, kvalifiseringsgruppe B, kvinner, kl. 17.10 (Beatrice Nedberge Llano)
  • Høyde, kvalifisering, kvinner, kl. 17.40
  • 3000 meter hinder, kvalifisering, kvinner, kl. 18.00 (Karoline Bjerkeli Grøvdal)
  • Tresteg, kvalifisering, menn, kl. 18.25
  • 5000 meter, kvalifisering, menn, kl. 18.45 (Ingebrigtsen-brødrene)
  • 400 meter hekk, kvalifisering, menn, kl. 19.30 (Karsten Warholm)
  • Maraton, kvinner, kl. 22.59

Lørdag, 28. september

Norske høydepunkter: Både Beeatrice Nedberge Llano og Håvard Haukenes skal kjempe om medaljer.

  • Diskos, kvalifisering, menn, kl. 15.15 (Ola Stunes Isene)
  • 100 meter, kvalifisering, kvinner, kl. 15.30
  • 800 meter, kvalifisering, menn, kl. 16.05
  • Stavsprang, kvalifisering, menn, kl. 16.30 (Sondre Guttormsen)
  • Diskos, kvalifiseringsgruppe B, menn, kl. 16.45 (Ola Stunes Isene)
  • 400 meter hekk, semifinale, menn, kl. 17.05 (Karsten Warholm)
  • 100 meter, semifinale, menn, kl. 17.45
  • 800 meter, semifinale, kvinner, kl. 18.15 (Hedda Hynne)
  • Slegge, finale, kvinner, kl. 18.25 (Beatrice Nedberge Llano)
  • 400 meter hekker stafett, kvalifisering, kl. 19.00
  • Lengde, finale, menn, kl. 19.40
  • 10 000 meter, kvinner, finale, kl. 20.10
  • 100 meter, finale, menn, kl. 21.15
  • 50 km kappgang, kvinner og menn, kl. 22.30 (Håvard Haukenes)

Søndag, 29. september

Norske høydepunkter: Lene Retzius skal delta i finalen om hun kommer seg dit.

  • 200 meter, kvalifisering, menn, kl. 19.05
  • Stavsprang, finale, kvinner, kl. 19.40 (Lene Retzius)
  • 100 meter, semifinale, kvinner, kl. 20.20
  • Tresteg, finale, menn, kl. 20.45
  • 800 meter, semifinale, menn, kl. 20.55
  • 4x400 stafett, finale, kl. 21.35
  • 100 meter, finale, kvinner, kl. 22.20
  • 20 km kappgang, finale, kvinner, kl. 22.30

Mandag, 30. september

Norske høydepunkter: VMs mest innholdsrike dag sett med norske øyne. Finale på 5000 meter for Ingebrigtsen-brødrene og finale på 400 meter hekk for Warholm. To av Norges reelle medaljemuligheter. Bjerkeli Grøvdal og Hynne skal også kjempe i VM-finaler på sine øvelser.

  • Spyd, kvalifisering, kvinner, kl. 15.30
  • 200 meter, kvalifisering, kvinner, kl. 16.05
  • Spyd, kvalifiseringsgruppe B, kvinner, kl. 17.00
  • 400 meter, kvalifisering, kvinner, kl. 17.20
  • 110 meter hekk, kvalifisering, menn, kl. 19.05
  • Høyde, finale, kvinner, kl. 19.30
  • 200 meter, semifinale, menn, kl. 19.50
  • Diskos, finale, menn, kl. 20.15 (Ola Stunes Isene)
  • 5000 meter, finale, menn, kl. 20.20 (Ingebrigtsen-brødrene)
  • 3000 meter hinder, finale, kvinner, kl. 20.50 (Karoline Bjerkeli Grøvdal)
  • 800 meter, finale, kvinner, kl. 21.10
  • 400 meter hekk, finale, menn, kl. 21.40 (Karsten Warholm)

Tirsdag, 1. oktober

Norske høydepunkter: Flere nordmenn i kvalifisering og innledende heat.

  • Slegge, kvalifiseringsgruppe A, menn, kl. 15.30 (Eivind Henriksen)
  • 400 meter, kvalifisering, menn, kl. 15.35
  • Høyde, kvalifisering, menn, kl. 15.50
  • 400 meter hekk, kvalifisering, kvinner, kl. 16.30 (Amalie Iuel)
  • Slegge, kvalifiseringsgruppe B, menn, kl. 17.00
  • 3000 meter hinder, kvalifisering, menn, kl. 17.15 (Tom Erling Kårbø)
  • Stavsprang, finale, menn, kl. 19.05
  • 400 meter, semifinale, kvinner, kl. 19.50
  • Spyd, finale, kvinner, kl. 20.20
  • 200 meter, semifinale, kvinner, kl. 20.35
  • 800 meter, finale, menn, kl. 21.10
  • 200 meter, finale, menn, kl. 21.40

Onsdag, 2. oktober

Norske høydepunkter: Martin Roe fortsetter tikampen. Mange nordmenn i kvalifisering.

  • 100 meter, tikamp, menn, kl. 15.35 (Martin Roe)
  • Kule, kvalifisering, kvinner, kl. 15.45
  • 100 meter hekk, sjukamp, kvinner, kl. 16.05
  • Lengde, tikamp, menn, kl. 16.30 (Martin Roe)
  • 1500 meter, kvalifisering, kvinner, kl. 16.35
  • Diskos, kvalifiseringsgruppe A, kvinner, kl. 17.00
  • Høyde, sjukamp, kvinner, kl. 17.15
  • 5000 meter, kvalifisering, kvinner, kl. 17.25 (Karoline Bjerkeli Grøvdal)
  • Kule, sjukamp, menn, kl. 17.50
  • Diskos, kvalifiseringsgruppe B, kvinner, kl. 18.25
  • 110 meter hekk, semifinale, menn, kl. 19.05
  • Kule, sjukamp, kvinner, kl. 19.30
  • 400 meter, semfinale, menn, kl. 19.35 (Karsten Warholm)
  • Høyde, tikamp, menn, kl. 19.40 (Martin Roe)
  • 400 meter hekk, semfinale, kvinner, kl. 20.05
  • Slegge, finale, menn, kl. 20.40
  • 200 meter, sjukamp, kvinner, kl. 20.50
  • 200 meter, finale, kvinner, kl. 21.35
  • 110 meter hekk, finale, menn, kl. 22.00
  • 400 meter, tikamp, menn, kl. 22.15 (Martin Roe)

Torsdag, 3. oktober

Norske høydepunkter: Martin Roe fortsetter tikampen. Filip og Jakob Ingebrigtsen skal ut i kvalifisering på 1500 meter.

  • 110 meter hekk, sjukamp, menn, kl. 15.35
  • Tresteg, kvalifisering, kvinner, kl. 15.40
  • Diskos, tikamp, menn, kl. 16.30 (Martin Roe)
  • Lengde, sjukamp, kvinner, kl. 17.15
  • Diskos, tikamp, menn, kl. 17.35 (Martin Roe)
  • Stavsprang, tikamp gruppe A, menn, kl. 18.05 (Martin Roe)
  • Kule, kvalifiseringsgruppe A, menn, kl. 18.20
  • Stavsprang, tikamp gruppe B, menn, kl. 19.05 (Martin Roe)
  • Spyd, sjukamp, kvinner, kl. 19.10
  • Kule, kvalifiseringsgruppe B, menn, kl. 19.40
  • 1500 meter, kvalifisering, menn, kl. 21.00 (Filip og Jakob Ingebrigtsen)
  • Spyd, tikamp, menn, kl. 21.05 (Martin Roe)
  • Kule, finale, kvinner, kl. 21.35
  • 1500 meter, semifinale, kvinner, kl. 22.00
  • Spyd, sjukamp, menn, kl. 22.10
  • 400 meter, finale, kvinner, kl. 22.50
  • 800 meter, sjukamp, kvinner, kl. 23.05
  • 1500 meter, tikamp, menn, kl. 23.25 (Martin Roe)

Fredag, 4. oktober

Norske høydepunkter: Filip og Jakob Ingebrigtsen i semifinale på 1500 meter.

  • 1500 meter, semifinale, menn, kl. 19.05 (Filip og Jakob Ingebrigtsen)
  • Høyde, finale, menn, kl. 19.05
  • 4x100 meter stafett, kvalifisering, kl. 19.40
  • Diskos, finale, kvinner, kl. 20.00
  • 4x100 meter stafett, kvalifisering, menn, kl. 20.05
  • 400 meter hekk, finale, kvinner, kl. 20.30
  • 3000 meter hinder, finale, menn, kl. 20.45
  • 400 meter, finale, menn, kl. 21.20
  • 20 km kappgang, finale, menn, kl. 22.30

Lørdag, 5. oktober

Norske høydepunkter: Maraton med Weldu Negash Gebretsadik.

  • Spyd, kvaifisering, menn, kl. 15.30
  • 100 meter hekk, kvalifisering, kvinner, kl. 16.15
  • Lengde, kvalifisering, kvinner, kl. 16.50
  • Spyd, kvalifiseringsgruppe B, menn, kl. 17.00
  • 4x400 meter stafett, kvalifisering, kvinner, kl. 18.55
  • Kule, finale, menn, kl. 19.05
  • 4x400 meter stafett, kvalifisering, menn, kl. 19.25
  • Tresteg, finale, kvinner, kl. 19.35
  • 1500 meter, finale, kvinner, kl. 19.55
  • 5000 meter, finale, kvinner, kl. 20.25
  • 4x100 meter stafett, finale, kvinner, kl. 21.05
  • 4x100 meter stafett, finale, menn, kl. 21.15
  • Maraton, finale, menn, kl. 22.59 (Weldu Negash Gebretsadik)

Søndag, 6. oktober

Norske høydepunkter: Finale på 1500 meter for Filip og Jakob Ingebrigtsen. Sondre Nordstad Moen i finale på 10 000 meter.

  • 100 meter hekk, semfinale, kvinner, kl. 18.02
  • Lengde, finale, kvinner, kl. 18.15
  • 1500 meter, finale, herrer, kl. 18.40 (Filip og Jakob Ingebrigtsen)
  • Spyd, finale, herrer, menn, kl. 18.55
  • 10 000 meter, finale, menn, kl. 19.00 (Sondre Nordstad Moen)
  • 100 meter hekk, finale, kvinner, kl. 19.50
  • 4x400 mter stafett, finale, kvinner, kl. 20.15
  • 4x400 meter, finale, kvinner, kl. 20.30
Utforsk andre nettsteder fra Aller Media
Kode24 - nettavis om utvikling og koding Elbil24.no -  nyheter om elbil KK.no - Mote, interiør, og tips Sol.no - De viktigste nyheter fra nettsider i Norge Vi.no - Quiz, kryssord og nyttig informasjon Dinside.no - teknologi, økonomi og tester Se og Hør - Kjendis og underholdning Lommelegen.no - helse, symptomer og behandling