Fotball-EM 2021
EM-program- Det var et veldig rørende øyeblikk, for i hverdagen er sjansene for suksess ved slike nødsituasjoner mye lavere.
Ordene tilhører tyske Jens Kleinefeld som var en av legene som bidro i redningsarbeidet etter Christian Eriksen falt om med hjertestans lørdag.
Han forteller at de startet med hjertemassasje på Eriksen, men dansken våknet først etter første støt med hjertestarteren.
- Cirka 30 sekunder senere åpnet han øynene sine og jeg kunne prate med ham, sier Kleinefeld i et intervju med blant annet Frankfurter Allgemeine.
Fem dager har gått siden Christian Eriksen falt om, men den danske profilen ligger fremdeles på sykehus når Danmark møter Belgia torsdag.
Han har selv fortalt at det trengs noen dager for å konstatere hva som forårsaket hjertestansen, og onsdag kveld kom agenten med en ny oppdatering om hvordan tilstanden er på Rikshospitalet i København.
- Det viktigste er at Christian er ok. Og det er jeg hundre prosent sikker på at han er, for det har han selv fortalt meg, sier danskens agent, Martin Schoots, til Ekstra Bladet.
- Beroliget
Han forteller til den danske avisa at han blir svært beroliget av det han hører fra Eriksens opphold på sykehuset.
For å fortsette å lese denne artikkelen må du logge inn
Denne artikkelen er over 100 dager gammel. Hvis du vil lese den må du logge inn.
Det koster ingen ting, men hjelper oss med å gi deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger