Regjerende OL-mestere

Regjerende olympiske mestere foran OL i Salt Lake City:

MENN

Aking:

Single: Georg Hackl, Tyskland.

Double: Stefan Krausse/Jan Behrendt, Tyskland.

Alpint:

Utfor: Jean-Luc Cretier, Frankrike.

Super G: Hermann Maier, Østerrike.

Storslalåm: Hermann Maier, Østerrike

Slalåm: Hans-Petter Buraas, Norge.

Kombinasjonen: Mario Reiter, Østerrike.

Bobsleigh:

Toer: Günther Huber/Antonio Tartaglia, Italia.

Firer: Tyskland II (Christoph Langen, Markus Zimmermann, Marco Jakobs, Olaf Hampel).

Curling:

Sveits (Patrick Hürlimann, Patrik Lörtscher, Daniel Müller, Diego Perren, Dominic Andres).

Freestyle:

Kulekjøring: Jonny Moseley, USA.

Hopp: Eric Bergoust, USA.

Hopp:

Normalbakke (K90): Jani Soininen, Finland.

Stor bakke (K120): Kazuyoshi Funaki, Japan.

Lagkonkurranse: Japan (Takanobu Okabe, Hiroya Saito, Masahiko Harada, Kazuyoshi Funaki).

Ishockey:

Tsjekkia.

Kombinert:

Individuelt: Bjarte Engen Vik, Norge.

Lagkonkurranse: Norge (Halldor Skard jr., Kenneth Braaten, Bjarte Engen Vik, Fred Børre Lundberg).

Kunstløp:

Aleksej Urmanov, Russland.

Langrenn:

10 km (klassisk): Bjørn Dæhlie, Norge.

15 km (jaktstart): Thomas Alsgaard, Norge.

30 km (klassisk): Mika Myllylä, Finland.

50 km (fri teknikk): Bjørn Dæhlie, Norge.

Stafett: Norge (Sture Sivertsen, Erling Jevne, Bjørn Dæhlie, Thomas Alsgaard).

Skiskyting:

10 km: Ole Einar Bjørndalen, Norge

20 km: Halvard Hanevold, Norge.

Stafett: Tyskland (Ricco Gross, Peter Sendel, Sven Fischer, Frank Luck).

Skøyter:

500 m: Hiroyasu Shimizu, Japan.

1000 m: Ids Postma, Nederland.

1500 m: Ådne Søndrål, Norge.

5000 m: Gianni Romme, Nederland.

10 000 m: Gianni Romme, Nederland.

Skøyter, kortbane:

500 m: Takafumi Nishitani, Japan.

1000 m: Kim Dong-Sung, Sør-Korea.

5000 m stafett: Canada ((Marc Gagnon, Francois Drolet, Derrick Campbell, Eric Bedard).

Snowboard:

Storslalåm: Ross Rebagliati, Canada.

Halfpipe: Gian Simmen, Sveits.

KVINNER

Aking:

Single: Silke Kraushaar, Tyskland

Alpint:

Utfor: Katja Seizinger, Tyskland.

Super G: Picabo Street, USA.

Storslalåm: Deborah Compagnoni, Italia.

Slalåm: Hilde Gerg, Tyskland.

Kombinasjonen: Katja Seizinger, Tyskland.

Curling:

Canada (Sandra Schmirler, Jan Betker, Joan McCusker, Marcia Gudereit, Atina Ford).

Freestyle:

Kulekjøring: Tae Satoya, Japan.

Hopp: Nikki Stone, USA.

Ishockey:

USA.

Kunstløp:

Tara Lipinski, USA.

Langrenn:

5 km (klassisk): Larissa Lazutina, Russland.

10 km (jaktstart): Larissa Lazutina, Russland.

15 km (klassisk): Olga Danilova, Russland.

30 km (fri teknikk): Julija Tsjepalova, Russland.

Stafett: Russland (Nina Gavriljuk, Olga Danilova, Jelena Väble, Larissa Lasutina)

Skiskyting:

7,5 km: Galina Koukleva, Russland.

15 km: Jekaterina Dafovska, Bulgaria.

Stafett: Tyskland (Uschi Disl, Martina Zellner, Katrin Apel, Petra Behle).

Skøyter:

500 m: Catriona LeMay Doan, Canada.

1000 m: Marianne Timmer, Nederland.

1500 m: Marianne Timmer, Nederland.

3000 m: Gunda Niemann-Stirnemann, Tyskland.

5000 m: Claudia Pechstein, Tyskland.

Skøyter, kortbane:

500 m: Annie Perreault, Canada

1000 m: Chun Lee-Kyung, Sør-Korea.

3000 m stafett: Sør- Korea (An Sang-Mi, Chun Lee-Kyung, Kim Yun-Mi, Won Hye-Kyung).

Snowboard:

Storslalåm: Karine Ruby, Frankrike.

Halfpipe: Nicola Thost, Tyskland.

Felles:

Kunstløp:

Parløp: Oksana Kazakova/Artur Dmitrijev, Russland.

Isdans: Pasja Gritsjuk/Jevgenij Platov, Russland.