Kjetil håper denne skoen, som minner om en slalåmstøvel, skal gjøre rekonvalesenstida etter leggbeinbruddet kortere.
- Nøkternt gjør jeg regning med at det tar fem- seks uker før jeg kan spille igjen. Rekker jeg landskampen mot Hellas 27. mars, tar jeg det som en gledelig overraskelse, sier Hertha-kapteinen til Dagbladet.
Nye bilder
- Foreløpig ser røntgenbildene bra ut. Men helt sikker på hvor langt inn i leggen brudddet går, er jeg ikke før vi får tatt nye bilder fredag.
- I fjor vinter, da jeg hadde den samme skaden, tok det to uker før vi var i stand til å foreta en korrekt diagnose. Det tok to måneder å lege skaden, sier Kjetil.
Han håper det skal gå raskere denne gangen, takket være plaststøvelen, som er en nyvinning innen idrettsmedisinen for å lege bruddskader.
- Denne plastskoen er mye mer behagelig å ha på enn vanlig gips. Tettsittende gips gjør det vanskelig å bevege seg og holde muskulaturen ved like i skadetida, forklarer Kjetil.
Fin i dusjen
Han kan ta av støvelen etternår leggbeinet leges. Slik kan han føle seg fram under den alternative treningen de første ukene.
- Plastskoen er også en fordel i dusjen, ler Kjetil, som ellers er irritert over den nye skaden.
- Leggbeinet brakk da han støtte sammen med Borussia Dortmunds Heiko Herrlich etter bare 30 sekunders spill på Berlins Olympiastadion lørdag.