RESULTATBØRS

HÅNDBALL
Norges Håndballforbund har tatt ut følgende spillere til samling og landskamper mot Spania, Sverige og Pressens lag 11.-17. januar 1999:

Steinar Ege (Gummersbach), Endre Nordli (Runar), Stig Penne (Viking), Thomas Pettersen (Sandefjord), Rune Haugseng (Viking), Pål Cramer (Sandefjord), Morten Daland (Kristiansand), Geir Oustorp (Sandefjord), Anstein Enggravslia (Kragerø), Christian Berge (Viking), Jan Thomas Lauritzen (Viking), Stian Vatne (Kadetten Schaffhausen), Tormod Moldestad (Runar), Svein Erik Bjerkrheim (Drammen), Johnny Jensen (Sandefjord), Geir Daniel Larsen (Bodø), Trond Førde Eriksen (Viking), Frode Hagen (Nordhorn).

Kampprogram: Fredag 15. januar: Sverige - Spania kl. 18.00 i Skedsmohallen, Norge - Pressens lag kl. 20.00 i Skedsmohallen. Lørdag 16. januar: Norge - Spania kl. 16.00 i Runarhallen, Sverige - Pressens lag kl. 18.00 i Runarhallen. Søndag 17. januar: Norge - Sverige kl. 16.00 i Kragerøhallen.

LANGRENN

Verdenscup, kvinner, 10 km klassisk:

1) Bente Martinsen, Norge 30.08,6, 2) Antonina Ordina, Sverige 30.41,4, 3) Kristina Smigun, Estland 30.49,0, 4) Svetlana Nagejkina, Russland 30.54,5, 5) Katerina Neumannova, Tsjekkia 31.18,6, 6) Larissa Lazutina, Russland 31.23,8, 7) Satu Salonen, Finland 31.41,9, 8) Maj Helen Sorkmo, Norge 31.55,2, 9) Stefania Belmondo, Italia 32.04,9, 10) Elin Nilsen, Norge 32.05,0.

Øvrige norske plasseringer:

5) Tina Bay 32.18,7, 20) Hilde Glomsås, 21) Guri Knotten 32.30,2, 34) Anita Olsen 33.23,1.

Verdenscupen sammenlagt (etter 6 renn):

1) Martinsen 394, 2) Neumannova 330, 3) Ordina 271, 4) Gavriljuk 268, 5) Danilova 260, 6) Smigun 235, 7) Belmondo 216, 8) Lazutina 208, 9) Restsova 149, 10) Nagejkina 142.

Øvrige norske: 11) Anita Moen 130, 13) Nilsen 107, 23) Sorkmo 54, 29) Knotten 41, 33) Glomsås 27, 37) Bay 23.

Menn, 15 km klassisk:
1) Espen Bjervig, Norge 40.06,8,
2) Mika Myllylä, Finland 40.48,3, 3) Anders Bergstrøm, Sverige 41.10,2, 4) Sture Sivertsen, Norge 41.11,5, 5) Erling Jevne, Norge 41.12,1, 6) Frode Estil, Norge 41.21,7, 7) Odd-Bjørn Hjelmseth, Norge 41.22,0, 8) Mathias Fredriksson, Sverige 41.40,8, 9) Niklas Jonsson, Sverige 41.46,1, 10) Fabio Maj, Italia 42.01,3.

Øvrige norske: 15) Kristen Skjeldal 42.17,6, 18) Tore Bjonviken 42.30,0.

Verdenscupen sammenlagt (etter 6 renn):>
1) Bjørn Dæhlie, Norge 380,
2) Fredriksson 308, 3) Per Elofsson, Sverige 222, 4) Bjervig 220, 5) Botwinov 218, 6) Isometsä 184, 7) Myllylä 169, 8) Alois Stadlober, Østerrike 132, 9) Aleksej Prokurorov, Russland 130, 10) Jevne 124.
Øvrige norske:
13) Tor Arne Hetland 107, 14) Hjelmeset 100, 18) Skjeldal 80, 21) Estil 60, 26) Sivertsen 50, 35) Thomas Alsgaard 36, 40) Bjonviken 25.

HOPP
Kvalifisering til det 4. rennet i den tysk-østerrikske hoppuka:

1) Andreas Widhölzl, Østerrike 133,6 (131,5), 2) Sven Hannawald, Tyskland 129, (127,5), 3) Stefan Horngacher, Østerrike 127, (126,5), 4) Janne Ahonen, Finland 123,3 (125,5), 5) Andreas Goldberger, Østerrike 119,7 (121,5), 6) Morten Ågheim, Norge (119,5), 7) Nicolas Dessum, Frankrike 109,2 (116,5), 8) Kristian Brenden, Norge 105,9 (115,5), 9) Hideharu Miyahira, Japan 104,6 (114,5), 10) Noariaki Kasai, Japan 104,4 (113). Øvrige norske: 19) Christian Meyer 93,8 (108,5), 20) Lasse Ottesen 90,5 (107,5), 27) Tommy Ingebrigtsen 82,3 (103,5).

Ikke kvalifisert: 52) Wilhelm Brenna 52,8 (91), 82) Olav Magne Dønnem 4,2 (64).

Norske dueller (plassering kval. i parentes):
2. par:
Tommy Ingebrigtsen (27) - Jani Soininen, Finland (24). 6. par: Wojciech Skupien, Polen (31) - Lasse Ottesen (20). 7. par: Peter Zonta, Slovenia (32) - Christian Meyer (19). 18. par :Valerik Kobelev, Russland (43) - Kristian Brenden (8). 20. par: Choi Yong-jik Sør-Korea (45) - Morten Ågheim (6).

ALPINT
Verdenscup storslalåm menn:

1) Patrick Holzer, Italia 2.14,91 (1.09,23-1.05,68), 2) Christian Mayer, Østerrike 2.15,15 (1.08,41-1.06,74), 3) Hans Knauss, Østerrike 2.15,22 (1.08,51-1.06,71), 4) Benjamin Raich, Østerrike 2.15,45 (1.08,81-1.06,64), 5) Joel Chenal, Frankrike 2.15,85 (1.09,41-1.06,44), 6) Lasse Kjus, Norge 2.16,06 (1.09,17-1.06,89), 7) Kjetil André Aamodt, Norge 2.16,12 (1.08,99-1.07,13), 8) Michael von Grünigen, Sveits 2.16,55 (1.09,72-1.06,83), 9) Heinz Schilchegger, Østerrike 2.16,70 (1.09,78-1.06,92), 10) Fredrik Nyberg, Sverige 2.16,80 (1.10,00-1.06,80).

Ikke til finaleomgangen: 33) Arnt Georg Kolle, Norge 1.10,62, 36) Hans Petter Buraas, Norge 1.10,77, 45) Tom Stiansen, Norge 1.11,26, 49) Bjarne Solbakken, Norge 1.11,73.

Verdenscupen (14 av 36 konkurranser):

1) Maier 651, 2) Kjus 577, 3) Mayer 542, 4) Eberharter 528, 5) Aamodt 461, 6) Knauss 349, 7) Andreas Schifferer, Østerrike 280, 8) Werner Franz, Østerrike 243, 9) von Grünigen, Sveits 242, 10) Holzer, Italia 240, . . . 14) Finn Christian Jagge, Norge 186.
Storslalåmcupen (4 av 8 renn):

1) Mayer 250, 2) Holzer 240, 3) von Grünigen 203, 4) Eberharter 195, 5) Maier 161, 6) Aamodt 144, 7) Kjus 127, 8) Knauss 116, 9) Schilchegger og Büchel 100.

Nasjonscupen (kvinner og menn):

1) Østerrike 7347, 2) Norge 2586, 3) Italia 2393, 4) Sveits 2153, 5) Tyskland 2115.

TENNIS
Hopman Cup tennis, uoffisielt VM for mixed-lag (550 000 dollar):

Gruppe A (seeding i parentes): Slovakia (3) - Sveits 2-1. Karina Habsudova - Martina Hingis 0-6, 3-6, Karol Kucera - Ivo Heuberger 5-7, 6-4, 6-3, Kucera/Habsudova - Heuberger/Hingis 6-4, 6-0. Gruppe B: Frankrike - Sør-Afrika (4) 2-1. Sandrine Testud - Amanda Coetzer 6-7 (5-7), 1-6, Guillaume Raoux - Wayne Ferreira 6-3, 7-5, Raoux/Testud - Ferreira/Coetzer 7-6 (8-6), 7-5.

ISHOCKEY
NHL, natt til tirsdag:

Boston Bruins - Calgary Flames 5-1, Carolina Hurricanes - Ottawa Senators 4-4, Toronto Maple Leafs - Tampa Bay Lightning 5-4, New York Rangers - San Jose Sharks 4-3, Nashville Predators - Anaheim Mighty Ducks 2-1, St Louis Blues - Vancouver Canucks 4-0, Colorado Avalanche - Montreal Canadiens 4-3.

A-VM ishockey eldre junior (U20), semifinaler:

Canada - Sverige 6-1 (1-1, 2-0, 3-0), Slovakia - Russland 2-3.