Resultatbørs

SkøyterSkiskytingHoppIshockeyTennis

Skøyter

(Heerenveen) EM allround:
Menn, 500 m:
1) Rintje Ritsma, Nederland 36,74, 2) Christian Breuer, Tyskland 36,89, 3) Martin Hersman, Nederland 37,32, 4) Dmitrij Sjepel, Russland 37,52, 5) Cedric Kuentz, Frankrike 37,60, 6) Roberto Sighel, Italia 37,64,... 14) Eskil Ervik, Norge 38,53, 21) Kjell Storelid, Norge 39,05, 22) Brigt Rykkje, Norge 39,27,... 26) Ids Postma, Nederland 54,43.

Diskvalifisert: Ådne Søndrål, Norge.

Skiskyting

(Oberhof) Verdenscup sprint:
Menn, 10 km:
1) Vladimir Dratsjev, Russland 27.44,6 (0), 2) Ole Einar Bjørndalen, Norge 27,48,2 (2), 3) Ricco Gross, Tyskland 28,00,6 (1), 4) Pavel Rostovtsev, Russland 28,08,3 (0), 5) Vadim Sjasjurin, Hviterussland 28.35,8 (1), 6) Jean Marc Chabloz, Sveits 28.36,9 (0),... 13) Hallvard Hanevold, Norge 29.09,9 (2), 20) Sylfest Glimsdal, Norge 29.47,0 (2), 21) Frode Andresen, Norge 29.53,7 (5), 36) Egil Gjelland, Norge 30,34,1 (1).
Verdenscupen totalt (etter sju renn):
1) Rostovtsev 143, 2) Fischer 142, 3) Bjørndalen 136, 4) Luck 135,... 13) Hanevold 66, 18) Dag Bjørndalen, Norge 50, 20) Andresen 45, 30) Glimsdal 26.

Kvinner, 7,5 km: 1) Liv Grete Skjelbreid, Norge 24.23,8 (2), 2) Olena Zubrilova, Ukraina 24.40,5 (0), 3) Nadejda Talanova, Russland 24.58,0 (1), 4) Ushi Disl, Tyskland 24.59,0 (3), 5) Jekaterina Dafovska, Bulgaria 25.24,1 (1), 6) Natalie Santer, Italia 25.34,4 (2),... 11) Gunn Margit Andreassen, Norge 25.48,4 (0), 17) Ann-Elen Skjelbreid 26.03,9 (3), 2) Gro Marit Istad, Norge 26.42,0 (4), 72) Liv-Kjersti Eikeland, Norge 28.51,9 (5).
Verdenscupen totalt (etter sju renn):
1) Disl 176, 2) Forsberg 167, 3) Greier-Petter-Memm 149, 4) L. G. Skjelbreid 119,... 11) A.-E. Skjelbreid 86, 17) Istad 46.

HOPP

(Engelberg) Kvalifisering til dagens v-cup (K120): 1) Kazuyoshi Funaki, Japan 119,8 (121), 2) Massahiko Harada, Japan 115,1 (119,5), 3) Alexander Herr, Tyskland 114,6 (122,5),... 14) Christian Meyer, Norge 100,1 (112), 17) Morten Ågheim, Norge 99,8 (112), 23) Henning Stensrud 95,4 (110,5), 33) Tommy Ingebrigtsen 83,2 (104), 34) Kristian Brenden 81,8 (103,5), 37) Lasse Ottesen 77,9 (100,5).
Ikke kvalifisert:
Tom Åge Årnes, Norge 58,5 (92,5).

ISHOCKEY

National Hockey League: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs 2-1, Montreal Canadiens - Tampa Bay Lightning 4-1, Washington Capitals - New York Rangers 5-1, Philadelphia Flyers - New York Islanders 5-0, Pittsburgh Penguins - Carolina Hurricanes 4-2, St Louis Blues - Chicago Blackhawks 4-2, Nashville Predators - San Jose Sharks 3-4, Phoenix Coyotes - Edmonton Oilers 1-7, Los Angeles Kings - Buffalo Sabres 4-2.

TENNIS

(Gold Coast, Australia) WTA-turnering, semifinaler: Mary Pierce (1), Frankrike - Irina Spirlea (3), Romania 4-6, 6-4, 6-1, Patty Schnyder (2), Sveits - Ai Sugiyama, Japan 6-2, 7-6 (7-5)
(Auckland, New Zealand) WTA-turnering, semifinaler: Dominique Van Roost (1), Belgia - Barbara Schett (4), Australia 6-3, 6-1, Julie Harald-Decugis (3), Frankrike - Silvia Farina (2), Italia 7-6 (7-5), 6-1.