Resultatbørs

HÅNDBALL
Kvartfinalene i junior-NM kvinner:

Runar - Larvik, Våg - Stabæk, Stord - Tertnes, Byåsen - Lunner.

Kampene spilles tirsdag 9. februar.

TENNIS
Australian Open (7,5 millioner dollar):
Menn:
Thomas Enqvist, Sverige - Marc Rosset, Sveits 6-3, 6-4, 6-4, Nicolas Lapentti, Ecuador - Karol Kucera (7), Slovakia 7-6 (7-4), 6-7 (6-8), 6-2, 0-6, 8-6.

Kvinner: Amelie Mauresmo, Frankrike - Dominique Van Roost (11), Belgia 6-3, 7-6 (7-3), Lindsay Davenport (1), USA - Venus Williams (5), USA 6-4, 6-0.

TERRENGLØP
Uttak til internasjonalt løp i Hannut, Belgia søndag 31. januar:

Menn: Gunnar Osmundsen (Skjalg).

Kvinner: Lene Hove (Fana).

LANGRENN
Uttak til v-cupen i Seefeld, Østerrike 14. februar:
Menn, 10 km fri teknikk:
Thomas Alsgaard (Eidsvold Værk), Remi Andersen (Bækkelaget), Espen Bjervig (Oseberg), Anders Eide (Snåsa), Frode Estil (Byåsen), Tor Arne Hetland (Byåsen), Frode Jermstad (Strindheim), Kristen Skjeldal (Bulken), Dag Svege (Lyn).

Kvinner, 5 km fri teknikk: Tina Bay (Korlevoll), Guri Knotten (Byåsen), Bente Martinsen (Nittedal), Anita Moen (Trysilfjellet), Elin Nilsen (Bossmo & Yttern), Hilde Gjermundshaug Pedersen (Hamar), Rønnaug Schei (Stadsbygd), Maj Helen Sorkmo (Os).

SKØYTER
V-cup sprint i Collalbo, Italia:
Menn, 500 m:
1) Jeremy Wotherspoon, Canada 35,51, 2) Erben Wennemars, Nederland 35,69, 3) Yukinori Miyabe, Japan 35,72, 4) Ermanno Ioriatti, Italia 35,72, 5) Junichi Inoue, Japan 35,87, 6) Casey Fitzrandolph, USA 35,90, 7) Jan Bos, Nederland 35,99, 8) Janne Hänninen, Finland 36,00, 9) Dimitrij Dorofejev, Russland 36,04, 10) Mike Ireland, Canada 36,11.

Verdenscupen: 1) Wotherspoon 230, 2) Fitzrandolph 150, 3) Ireland 142.

Kvinner, 500 m: 1) Sabine Völker, Tyskland 38,94 (banerek.), 2) Tomomi Okazaki, Japan 39,16, 3) Andrea Nuyt, Nederland 39,20, 4) Eriko Sanmiya, Japan 39,28, 5) Marianne Timmer, Nederland 39,36, 6) Chris Witty, USA og Monique Garbrecht, Tyskland 39,37, 8) Catriona LeMay-Doan, USA 39,39, 9) Franziska Schenk, Tyskland 39,45, 10) Svetlana Zjurova, Russland 39,46.

Verdenscupen: 1) LeMay-Doan 170, 2) Sanmiya 145, 3) Garbrecht 105.

1000 m: 1) Witty 1.18,39, 2) Garbrecht 1.18,51, 3) Völker 1.18,60.

Verdenscupen: 1) Garbrecht 205, 2) LeMay-Doan 181, 3) Witty 173.

SNOWBOARD
ISF-VM snøbrett, finaler storslalåm:
Menn:
1) Jasey Anderson, Canada 2.07,24, 2) Siegfried Grabner, Østerrike 2.07,33, 3) André Grütter, Sveits 2.07,88, 4) Mark Fawcett, Canada 2.08,01, 5) Dieter Happ, Østerrike 2.08,44, 6) Philipp Schoch, Sveits 2.08,75, 7) Ian Price, USA 2.09,08, 8) Pete Thorndike, USA 2.09,24, 9) Üli Kestenholz, Sveits 2.09,28, 10) Stefan Böck, Østerrike 2.10,02.

Kvinner: 1) Katharine Himmler, Tyskland 2.22,91, 2) Lisa Kosglow, Sveits 2.23,28, 3) Ursula Bruhin, Sveits 2.23,89, 4) Burgl Heckmair, Tyskland 2.24,71, 5) Rosey Fletcher, USA 2.24,92, 6) Polona Zupan, Slovenia 2.24,95, 7) Martina Magenta, Italia 2.24,97, 8) Carole Weber, Sveits 2.25,41, 9) Brigitte Köck, Østerrike 2.25,69, 10) Charlotte Bernard, Frankrike 2.26,15.

FREESTYLE
V-cup hopp kvinner (3 av 8), i Heavenly Valley, USA:

1) Nikki Stone, USA 178,80, 2) Jacqui Cooper, Australia 175,78, 3) Veronica Brenner, Canada 174,45.

Verdenscupen: 1) Cooper 296, 2) Stone 284, 3) Brenner 276, 4) Hilde Synnøve Lid, Norge 268.
Nasjonscupen:
1) USA 2584, 2) Canada 2172, 3) Sverige 1164...9) Norge 648.

KUNSTLØP
EM i Praha, isdans, pliktdans:

1) Anjelika Krylova/Oleg Ovsjannikov, Russland 0,4, 2) Marina Anissina/Gwendal Peizerat, Frankrike 0,8, 3) Jirina Lobatsjeva/Ilja Averbukh, Russland 1,2, 4) Barbara Fusar-Poli/Maurizio Margaglio, Italia 1,6, 5) Margarita Drobiazko/Povilas Vanagas, Litauen 2,0.

Originaldansen går i morgen og fridansen fredag.

BASKETBALL
Norgescupen, kvartfinaler:
Menn:
Hop - Ulriken, Bærums Verk - Harstad, Byåsen - vinner Høyenhall/Hønefoss, vinner Halden/Ammerud - Ullern.

Kvinner: Hop - Gimle, Hønefoss - Harstad, Høybråten - Fjellhamar, Ullern - EB 85.

Kampene spilles i perioden 1. til 7. februar.