Resultatbørs

Håndball, sykkel, svømming, ishockey

HÅNDBALL
Junior-NM menn (G 19), semifinaler:

Vestli - Stavanger 26-21 (12-11), Byåsen - Åsane 20-18 (9-9).

Vestli møter Byåsen i NM-finalen, som spilles 2. og 16. mars.

SYKKEL
Ruta del Sol, 3. etappe:

1) Michele Bartoli, Italia (Mapei) 4.17.16, 2) Jo Planckaert, Belgia (Lotto) s.t., 3) Erik Zabel, Tyskland (Telekom) s.t., 4) Javier Pascual Rodriguez, Spania (Kelme) s.t., 5) Santiago Blanco, Spania (Vitalicio) s.t. Sammenlagt: 1) Rodriguez 12.36.16, 2) Santiago Botero, Colombia (Kelme) 0.02 min. bak, 3) Blanco 1.18.

SVØMMING
Verdenscup kortbane i Malmö:
Menn: 50 m butterfly:
1) Sabir Muhammad, USA 23,81, 2) Daniel Carlsson, Sverige 24,30, 3) Jere Hard, Finland 24,39, . . . 11) Petter Sjødal, Norge 25,40.
50 m bryst: 1) Frederik Deburghgraeve, Belgia 27,84, 2) Patrik Isaksson, Sverige 27,91, 3) Yi Zhu, Kina 28,10, . . . 9) Rune Brath, Norge 29,32, 12) Morten Nystrøm, Norge 29,56, 14) Børge Mørk, Norge 29,71, 17) Ole Fjørtoft, Norge 29,88, 20) Jostein Røynesdal, Norge 30,37.
100 m fri:
1) Gustavo Borges, Brasil 48,16seconds, 2) Scott Tucker, USA 48,41, 3) Christopher Fydler, Australia 48,54, . . . 46) Brath 53,71.
100 m rygg:
1) Stev Theloke, Tyskland 53,85, 2) Mediano Guillermo, Spania 54,53, 3) Adam Ruckwood, Storbritannia 55,30, . . . 5) Tom Eilert Karlsen, Norge 57,13, 6) Allan Jørgensen, Norge 57,39.
100 m medley:
1) Jani Sievinen, Finland 54,83, 2) Christian Keller, Tyskland 55,59, 3) Scott Tucker, USA 55,62, . . . 11) Karlsen 58,68, 12) Kim Henriksen, Norge 59,48, 13) Nystrøm 59,53.
200 m butterfly:
1) James Hickman, Storbritannia 1.55,07, 2) Vesa Hanski, Finland 1.59,25, 3) Pedro Monteiro, Brasil 1.59,52, . . . 8) Sjødal 2.06,86.
200 m bryst:
1) Yi Zhu, Kina 2.11,80, 2) Tom Wilkens, USA 2.12,01, 3) Ryan Mitchell, Australia 2.12,47, . . . 5) Jostein Røynesdal 2.16,79, 6) Fjørtoft 2.17,74, 7) Mørk 2.17,95, 15) Anders Wold, Norge 2.21,64.
400 m fri:
1) Jörg Hoffman, Tyskland 3.45,51, 2) Massimiliano Rosolino, Italia 3.48,52, 3) Jacob Carstensen, Danmark 3.50,02.
400 m medley: 1) Tom Wilkens, USA 4.14,88, 2) Christian Keller, Tyskland 4.17,97, 3) Jani Sievinen, Finland 4.22,06, . . . 8) Henriksen 4.31,02, 9) Anders S. Eriksen, Norge 4.32,76.

Kvinner: 50 m fri: 1) Katrin Meissner, Tyskland 25,17, 2) Shannon Hosack, USA 25,58, 3) Laura Nicholls, Canada 25,78.
50 m rygg: 1) Kelly Stefanyshyn, Canada 28,94seconds, 2) Louise Ørnstedt, Danmark 28,98, 3) Emely Zakrisson, Sverige 29,54, . . . 12) Heidi Gjerde, Norge 30,59.
100 m butterfly:
1) Johanna Sjöberg, Sverige 58,15, 2) Sophia Skou, Danmark og Susan O'Neill, Australia 1.00,02, . . . 21) Anette Fidjeland, Norge 1.05,57.
100 m bryst:
1) Samantha Riley, Australia 1.07,29, 2) Penny Heyns, Sør-Afrika 1.07,46, 3) Megan Quann, USA 1.08,18, . . . 11) Ann-Kristin Riiser, Norge 1.12,71.
200 m fri:
1) Laura Nicholls, Canada 1.58,10, 2) Josefin Lillhage, Sverige 1.58,62, 3) Sandra Steffensen, Sverige 1.59,55, . . . 30) Ann-Mari Lillejord, Norge 2.05,85.
200 m rygg:
1) Kelly Stefanyshyn, Canada 2.09,37, 2) Cathleen Rund, Tyskland 2.09,72, 3) Helen Don-Duncan, Storbritannia 2.11,31, . . . 14) Gjerde 2.23,62.
200 m medley:
1) Joanne Malar, Canada 2.12,94, 2) Marianne Limpert, Canada 2.13,07, 3) Carrie Burgoyne, Canada 2.14,49, . . . 12) Lillejord 2.22,14, 17) Fidjeland 2.25,01.
800 m fri:
1) Hua Chen, Kina 8.27,16, 2) Claudia Poll, Costa Rica 8.30,86, 3) Karen Nisbet, Storbritannia 8.44,42, . . . 10) Helen Båstad, Norge 9.01,33.

ISHOCKEY
Eliteserien, 6. bonusrunde (utsatt kamp):
Stavanger-Viking - Furuset 3-3 e.f.
(0-1, 0-0, 3-2, 0-0). T: 922. 1. periode: 0-1 (1.54) Thomas Ygranes (Lasse Fredriksen). 2. periode: Ingen. 3. periode: 0-2 (45.51) Fredriksen (Ygranes), 0-3 (49.34) Knut Walbye (Jo Espen Leibnitz), 1-3 (50.26) Sami Vehmanen (Eirik Pettersen, Timo Loko), 2-3 (52.09) Vehmanen (Vesa Karjalainen), 3-3 (52.28) Jani Rautio (Mika Ahonkivi, Pettersen). Hoveddommer: Stian Bruaset, Skjetten. Utv.: S-V: 16 x 2 min., F: 14 x 2 min.

Svensk eliteserie, 41. runde: Luleå - Björklöven 7-2 (4-1, 1-1, 2-0), Malmö - MoDo 3-5 (0-3, 3-0, 0-2), Leksand - Färjestad 7-5 (0-1, 2-1, 5-3), V. Frölunda - HV 71 5-4 (1-1, 3-1, 1-2), Västerås - Brynäs 0-3 (0-2, 0-1, 0-0), Djurgården - AIK 4-1 (2-0, 1-1, 1-0).