Vi bryr oss om ditt personvern

Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Les mer

Sport

Mer
Min side Logg ut

Resultatbørs

Håndball, alpint, skøyter, ishockey, bandy

HÅNDBALL
Eliteserien menn:
Stavanger - Sandefjord 25-27
(11-12). T: 244. Toppsc. St: Rune Erland 7, Sa: Thomas Pettersen 10. Utv. St: 7 x 2 min. og rødt kort, Sa: 2 x 2 min.

ALPINT
Verdenscup slalåm kvinner i Åre:

1) Spela Pretnar, Slovenia 1.26,93 (43,26-43,67), 2) Trine Bakke, Norge 1.27,11 (42,77-44,34), 3) Anja Pärson, Sverige 1.27,18 (43,23-43,95), 4) Pernilla Wiberg, Sverige 1.27,19 (42,89-44,30), 5) Claudia Riegler, New Zealand 1.27,41 (44,18-43,23), 6) Ylva Nowen, Sverige 1.27,42 (42,89-44,53), 6) Zali Steggall, Australia 1.27,42 (42,85-44,57), 8) Karin Köllerer, Østerrike 1.27,50 (42,80-44,70), 9) Sabine Egger, Østerrike 1.27,57 (43,01-44,56), 10) Stephanie Clement-Guy, Frankrike 1.27,94 (44,19-43,75), 11) Ingrid Salvenmoser, Østerrike 1.27,95 (43,89-44,06), 12) Deborah Compagnoni, Italia 1.27,99 (44,01-43,98), 13) Andrine Flemmen, Norge 1.28,21 (43,73-44,48)...49) Trude Gimle, Norge 45,38.
Bente Giljarhus, Norge kjørte ut i 1. omgang.

Verdenscupen slalåm (8 av 9 renn):

1) Egger 425 poeng, 2) Wiberg 415, 3) Pärson 374, 4) Bakke 335, 5) Salvenmoser 292, 6) Koznick 265, 7) Pretnar 253, 8) Roten 242, 9) Nowen 218, 10) Hrovat 207.

Stillingen i verdenscupen totalt:

1) Alexandra Meissnitzer, Østerrike 1430 poeng, 2) H. Gerg 983, 3) Ertl 955, 4) Wiberg 909, 5) Regine Cavagnoud, Frankrike 764, 6) Renate Götschl, Østerrike 698, 7) Kostelic 638, 8) Michaela Dorfmeister, Østerrike 620, 9) Rey-Bellet 602, 10) Flemmen 570.

SKØYTER
Uttak verdenscupen i Roseville, USA 27. og 28. februar og Inzell 6. og 7. mars:
Roseville: 500 og 1000 m: Kvinner:
Edel Therese Høiseth (Geithus), Ester Stølen (Gol).

Menn: Petter Andersen (ASK), Grunde Njøs (Leinstrand), Pål Gravem (Eidsvold Turn).

Inzell: 1500 m: Ådne Søndrål (Hol), Pål Gravem (Eidsvold Turn), Eskil Ervik (Hamar), Kjell Storelid (Stord).

5000 m: Eskil Ervik (Hamar), Kjell Storelid (Stord), Brigt Rykkje (Hardanger), Lasse Sætre (Sand), Ørjan Tvenge (Brandbu).

Hjemmeværende reserve er Remi Hereide (Fana).

ISHOCKEY
Svensk eliteserie, 44. runde:

Västra Frölunda - AIK 2-1 (0-0, 1-1, 1-0), Djurgården - Malmö 2-3 OT (2-0, 0-1, 0-1, 0-1), Leksand - Luleå 3-3 OT (1-1, 0-2, 2-0, 0-0), Brynäs - MoDo 2-4 (0-3, 1-0, 1-1), HV 71 - Färjestad 3-3 (1-0, 1-2, 1-1, 0-0), Västerås - Björklöven 5-1 (0-0, 4-1, 1-0).

BANDY
Kvalifisering eliteserien, 1. kamp:

Ullern - Ullevål 5-3 (4-1).

Returkampen spilles lørdag.

Utforsk andre nettsteder fra Aller Media