Vi bryr oss om ditt personvern

Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Les mer

Sport

Mer
Min side Logg ut

Resultatbørs

Langrenn, alpint, skiskyting, ishockey...

Hei, denne artikkelen er over ett år gammel og kan innholde utdatert informasjon

LANGRENN
Norgescup fri teknikk på Hadeland:
Menn, 15 km:

1) Remi Andersen, Bekkelaget 37.08, 2) Egil Kristiansen, Lillehammer 37.19, 3) Hallgeir Bratberg, Kjelsås 37.20, 4) Tore Ruud Hofstad, Hurdal 37.22, 5) Anders Eide, Snåsa og Morten Brørs, Steinkjer 27.26.

Kvinner, 10 km:

1) Rønnaug Schei, Stadsbygd 27.33, 2) Eva Kjerstadmo, Strindheim 27.58, 3) Tone Tangen Myrvoll, Rustad 28.04, 4) Anita Olsen, Gran 28.23, 5) Cecilie Risvoll, Fauske 28.26, 6) Marit Roaldset, Molde & Omegn 28.28.

ALPINT
V-cupen storslalåm, menn:

1) Stephan Eberharter, Østerrike 2.17,79 (1.06,52-1.11,27), 2) Hans Knauss, Østerrike 2.18,06 (1.06,95-1.11,11), 3) Michael von Grünigen, Sveits 2.18,07 (1.07,27-1.10,80), 4) Hermann Maier, Østerrike 2.18,13 (1.06,88-1.11,25), 5) Andreas Schifferer, Østerrike 2.18,37 (1.07,51-1.10,86), 6) Benjamin Raich, Østerrike 2.18,88 (1.07,85-1.11,03), 7) Fredrik Nyberg, Sverige 2.18,94 (1.07,53-1.11,41), 8) Paul Accola, Sveits 2.19,23 (1.07,87-1.11,36) og Heinz Schilchegger, Østerrike 2.19,23 (1.08,49-1.10,74), 10) Josef Strobl, Østerrike 2.19,25 (1.07,57-1.11,68) og Marco Büchel, Liechtenstein 2.19,25 (1.07,74-1.11,51)...15) Kjetil André Aamodt, Norge 2.19,67 (1.08,34-1.11,33), 25) Harald Chr. Strand Nilsen, Norge 2.20,14 (1.08,46-1.11,68).
Ikke til finaleomgangen:
37) Hans-Petter Buraas, Norge 1.09,65, 44) Tom Stiansen, Norge 1.10,06, 50) Arnt Georg Kolle, Norge 1.10,32.

Verdenscupen sammenlagt:

1) Maier 1103 poeng, 2) Kjus 1089, 3) Aamodt 1070, 4) Eberharter 757, 5) Knauss 709, 6) von Grünigen 583, 7) Christian Mayer, Østerrike 577, 8) Raich 546.

Storslalåmcupen:

1) von Grünigen 383, 2) Maier 371, 3) Eberharter 360, 4) Aamodt 290, 5) Raich 286, 6) Patrick Holzer, Italia 276, 7) Mayer 273, 8) Knauss 241.

Verdenscupen utfor sprint, kvinner:

1) Renate Götschl, Østerrike 2.07,80 (1.04,16-1.03,64), 2) Michaela Dorfmeister, Østerrike 2.07,87 (1.03,99-1.03,88), 3) Regina Häusl, Tyskland 2.07,95 (1.04,22-1.03,73), 4) Hilde Gerg, Tyskland 2.08,07 (1.04,15-1.03,92), 5) Melanie Suchet, Frankrike 2.08,60 (1.04,15-1.04,45), 6) Florence Masnada, Frankrike 2.08,65 (1.04,30-1.04,35), 7) Birgitte Obermoser, Østerrike 2.08,74 (1.04,27-1.04,47), 8) Sylviane Berthod, Sveits 2.09,11 (1.04,29-1.04,82)... 11) Ingeborg Helen Marken 2.09,47 (1.04,96-1.04,51), 21) Kristine Kristiansen 2.10,38 (1.05,11-1.05,27).
Kjørte ut i finaleomgangen:
Trude Gimle, Norge og Isolde Kostner, Italia.

Ikke til finaleomgangen: 42) Tonje Norheim 1.06,31, 43) Grete Strøm 1.06,33.

Verdenscupen sammenlagt:

1) Meissnitzer 1450, 2) Gerg 1051, 3) Ertl 987, 4) Wiberg 924, 5) Götschl 805, 6) Regine Cavagnoud, Frankrike 764...9) Andrine Flemmen, Norge 650.

Utforcupen:

1) Götschl 460, 2) Gerg 359, 3) Dorfmeister 334, 4) Meinitzer 328, 5) Cavagnoud 295.

SKISKYTING
V-cupen i Lake Placid:

Menn, 15 km jaktstart:

1) Raphael Poiree, Frankrike 34.07,9 (2), 2) Peter Sendel, Tyskland 0.04,2 min. bak (0), 3) Sven Fischer, Tyskland 0.08 (5), 4) Vladimir Dratsjev, Russland 0.14,7 (2), 5) Wolfgang Perner, Østerrike 0.23,0 (2), 6) René Cattarinussi, Italia 0.25,5 (3), 7) Halvard Hanevold, Norge 0.26,2 (3), 8) Frank Luck, Tyskland 0.26,3 (2), 22) Frode Andresen, Norge 1.42,8 (7), 25) Sylfest Glimsdal, Norge 2.02,4 (3).

Verdenscupen:

1) Luck 342, 2) Fischer 318, 3) Gross 291, 4) Ole Einar Bjørndalen, Norge 285, 5) Poiree 280, 6) Rostovtsev 264, Hanevold 236. Øvrige norske: 16) Andresen 150, 20 Dag Bjørndalen 104, 21) Glimsdal 95.

Kvinner, 10 km jaktstart:

1) Olena Zubrilova, Ukraina 30.59,2 (3), 2) Magdalena Forsberg, Sverige 0.19,0 min. bak (2), 3) Uschi Disl, Tyskland 2.27,3 (3), 4) Martina Schwarzbacherova, Slovakia 2.28,9 (4), 5) Olena Petrova, Ukraina 2.43,0 (6), 6) Ekaterina Dafovska, Bulgaria 2.44,7 (1), 7) Katja Beer, Tyskland 2.45,2 (0), 8) Corinne Niogret, Frankrike 2.47,9 (5), 9) Gunn Margit Andreassen, Norge 2.50,5 (0). Øvrige norske: 26) Liv Grete Skjelbreid 4.26,8 (9), 29) Ann-Elen Skjelbreid 4.47,9 (6), 38) Gro Marit Istad 6.16,8 (9).

Verdenscupen:

1) Forsberg 413, 2) Disl 355, 3) Zubrilova 321, 4) Niogret 297,5) Liv Grete Skjelbreid 226, 6) Zellner 223...10) Ann-Elen Skjelbreid 193. Øvrige norske: 14) Istad 161, 20) Andreassen 111.

Norgescup sprint:
Kvinner:

1) Annette Sikveland, Vestre Trysil 21.31 (0), 2) Åse Idland, Figgjo 21.56 (3), 3) Ann Helen Grande, Meråker 23.14 (2), 3) Linnea Poromaa, I19 IF 23.38 (1), 5) Arna Kolltveit, Vik 23.40 (3).

Menn:

1) Tor Halvor Bjørnstad, Voss 25.22 (0), 2) Egil Gjelland, Voss 26.17 (4), 3) Terje Aune, Målselv 26.24 (2), 4) Anstein Mykland, Øvrebø 26.32 (2), 5) Lars Sigve Oftedal, Sandnes 26.44 (0).

FRIIDRETT
Amerikansk innendørsmesterskap:
Menn: Høyde:
1) Henry Patterson 2,30, 2) Stephen Smith 2,30, 3) Charles Austin og Shane Lavey, begge 2,21. Stav: 1) Jeff Hartwig 5,92, 2) Nick Hysong 5,85, 3) Lawrence Johnson 5,80. Tresteg:1) LaMark Carter 16,93, 2) Leonard Cobb 16,44, 3) Desmond Hunt 16,29. Kule: 1) Andrew Bloom 20,82, 2) C.J. Hunter 20,61, 3) John Godina 20,59. Sjukamp: 1) Trafton Rodgers 6044, 2) Ricky Barker 5955, 3) David Pope 5945. 5000 kappgang: 1) Tim Seaman 19.45,04, 2) Curt Clausen 19.54,40, 3) Kevin Eastler 20.26,63.

Kvinner: 3000 kappgang: 1) Joanne Dow 12.44,90, 2) Jill Zenner 12.49,06, 3) Margaret Ditchburn 13.32,64.

TENNIS
Internasjonale turneringer:

ATP-turnering i London (700 000 dollar): Semifinaler: Greg Rusedski (3), Storbritannia - Hicham Arazi, Marokko 6-2, 6-3. Richard Krajicek (4), Nederland - Thomas Johansson (8), Sverige 6-2, 6-4.

WTA-turnering i Paris (500 000 dollar): Semifinaler: Amelie Mauresmo (6), Frankrike - Dominique Van Roost (3), Belgia 6-0, 7-6 (7-5), Serena Williams, USA - Nathalie Dechy, Frankrike 6-1, 6-4.

RALLYCROSS
Etapperittet Argentina Rundt, 3. etappe, 182 km:

1) Flavio Zandarini, Italia (Riso Scotti) 4.41.38, 2) Giusvan Piovaccari, Italia (Casino) 0.57 min. bak, 3) Michael Andersson, Sverige (Accept Card) 1.15, . . . 28) Steffen Kjærgaard, Norge (Chicky World) 1.19, 29) Svein-Gaute Hølestøl, Norge (Chicky World) s.t., 33) Stig Kristiansen, Norge (Accept Card) s.t.. Sammenlagt: 1) Martin Rittsel, Sverige (Chicky World) 12.15.04, 2) Zbigniew Piatek, Polen (Mroz) 0.16 min. bak, 3) Cesary Zamana, Polen (Mroz) 0.27, . . . 7) Hølestøl 0.56, 18) Kjærgaard 7.26, 86) Kristiansen 18.20.

ISHOCKEY
HL, natt til lørdag:

New York Rangers - Phoenix Coyotes 3-0, Tampa Bay Lightning - Philadelphia Flyers 4-1, Detroit Red Wings - Florida Panthers 5-5, Edmonton Oilers - Buffalo Sabres 6-3, Chicago Blackhawks - Los Angeles Kings 1-2, Dallas Stars - Pittsburgh Penguins 6-4, Calgary Flames - St Louis Blues 2-4, Vancouver Canucks - Carolina Hurricanes 1-0, Anaheim Mighty Ducks - San Jose Sharks 3-1.

Svensk eliteserie, 45. runde:

AIK - Västerås 3-0 (1-0, 0-0, 2-0).

BASKETBALL
NBA, natt til lørdag:

Toronto Raptors - Minnesota Timberwolves 102-92, Orlando Magic - Indiana Pacers 103-100 (e.f.), Charlotte Hornets - Portland Trail Blazers 97-95, Boston Celtics - New York Knicks 94-80, Detroit Pistons - Miami Heat 95-93, Denver Nuggets - Milwaukee Bucks 96-95, Utah Jazz - Dallas Mavericks 80-65, Seattle SuperSonics - San Antonio Spurs 92-82, Los Angeles Lakers - Los Angeles Clippers 99-83, Golden State Warriors - Phoenix Suns 94-90.

NM-sluttspillet, kvartfinaler 2. kamp (best av 3):
Menn:
Bærums Verk - Tromsø 99-70 (49-27), 2-0 i kamper. Toppsc. B: Jan Tarald Jansen 22. T: Kelvin Woods 12.

Harstad - Ulriken 66-100 (37-52), 0-2 i kamper. Toppsc. H: Amund Ulsnes 18. U: Pat Grabner 25.

Bærums Verk møter Ammerud, mens Ulriken møter Hønefoss i semifinalene.