Vi bryr oss om ditt personvern

Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Les mer

Sport

Mer
Min side Logg ut

Resultatbørs

Internasjonal fotball, alpint, sykkel, ishockey, basketball

Hei, denne artikkelen er over ett år gammel og kan innholde utdatert informasjon

INTERNASJONAL FOTBALL
Landslagsuttak OL/U21, samling i Telemarkshallen 11. til 13. mars:
Keepere:
Roger Eskeland (Bryne), Anders Rotevatn (Stabæk), Terje Skjeldestad (Sogndal). Forsvar: Bjørn Dahl (Viking), Lars Granås (Strømsgodset), Jon Inge Høiland (IFK Göteborg), Håvard Hegg Lunde (Sogndal), Inge André Olsen (Stabæk), Ragnvald Soma (Bryne), Christian Steen (Bodø/Glimt). Midtbane/angrep: Martin Andresen (Stabæk), Eirik Bakke (Sogndal), Thomas Finstad (Stabæk), Thorstein Helstad (Brann), Martin Knudsen (Viking), Rune Lange (Tromsø), Erik Nevland (IFK Göteborg), Leif Gunnar Smerud (Lillestrøm), Arild Sundgot (Lillestrøm).

Laget spiller treningskamp mot Skarphedin i Telemarkshallen fredag 12. mars.

Uttak til Algarve Cup, kvinnelandslagets deltagelse 12.-21. mars:
Målvakter:
Ingeborg Hovland (Klepp), Bente Nordby (Athene Moss). Forsvar: Gro Espeseth (Trondheims-Ørn), Silje Jørgensen (Klepp), Gøril Kringen (Trondheims-Ørn), Linda Medalen (Asker), Anne Tønnessen (Kolbotn), Henriette Viker (Asker). Midtbane: Elisabeth Fagereng (Kolbotn), Tone Gunn Frustøl (Asker), Monica Knudsen (Asker), Anita Rapp (Asker), Hege Riise (Setskog/Høland), Brit Sandaune (Trondheims-Ørn). Angrep: Ingrid Camilla Fosse Sæthre (Bjørnar), Dagny Mellgren (Bjørnar), Marianne Pettersen (Asker), Ann Kristin Aarønes (Trondheims-Ørn).

Norge spiller gruppekamper mot Finland (14/3), Sverige (16/3) og USA (18/3). Det spilles plasseringskamper 20/3.

ALPINT
Utfortrening kvinner i St. Moritz:

1) Sylvaine Berthod, Sveits 1.48,48, 2) Trude Gimle, Norge 1.49,66, 3) Nadia Styger, Sveits 1.49,89, 4) Selina Heregger, Østerrike 1.50,32, 5) Regina Häusl, Tyskland 1.50,38, 6) Kristine Kristiansen, Norge 1.50,46, 7) Sibylla Murer, Sveits 1.50,58, 8) Marianne Brechu, Frankrike 1.50,82, 9) Renate Götschl, Østerrike 1.50,98, 10) Alexandra Meissnitzer, Østerrike 1.51,04,. . .25) Ingeborg Helen Marken, Norge 1.52,05.

SYKKEL
Tour de Snowy for kvinner, 4. etappe, 83 km Adaminaby - Jindabyne:

1) Elizabeth Tadich, Australia 2.14.16, 2) Sarah Symington, Storbritannia s.t., 3) Anna Wilson, Australia 1.40 min. bak. Norske plasseringer: 11) Gunn Rita Dahle s.t., 21) Jorunn Kvalø s.t., 36) Solrun Flatås 2.06.

Sammenlagt: 1) Karen Kurreck, USA 7.53.03, 2) Lenka Ilavska, Slovakia 0.09 min. bak, 3) Susy Pryde, New Zealand 0.26. Norske plasseringer: 11) Dahle 1.37, 26) Kvalø 14.04, 31) Flatås 21.17.

Rittet avsluttes torsdag.
Ragnhild Kostøl og Wenche Stensvold brøt.

ISHOCKEY
NHL, ntt til tirsdag:

Calgary Flames - San Jose Sharks 1-2, Colorado Avalanche - Edmonton Oilers 3-4.

BASKETBALL
NBA, natt til tirsdag:

Boston Celtics - New Jersey Nets 97-99, Washington Wizards - Philadelphia 76ers 91-104, New York Knicks - Cleveland Cavaliers 85-78, Orlando Magic - Atlanta Hawks 70-67, Charlotte Hornets - Toronto Raptors 91-88, Phoenix Suns - Los Angeles Lakers 91-97, Sacramento Kings - Seattle SuperSonics 96-98.