Vi bryr oss om ditt personvern

Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Les mer

Sport

Mer
Min side Logg ut

Resultatbørs

Norsk fotball, håndball, alpint, sykkel...

Hei, denne artikkelen er over ett år gammel og kan innholde utdatert informasjon

NORSK FOTBALL
Treningskamp:
Tromsø - Narvik 6-0
(5-0). T: Thomas Hafstad (7), Rune Lange (11), Jan Egil Brekke (14, str.31), Gaute Helstrup (41), Ole Andreas Nilsen (62).

HÅNDBALL
Uttak landslag menn:
Følgende spillere er tatt ut til turneringen World Cup:

Steinar Ege (Gummersbach), Frode Scheie (Nordhorn), Endre Nordli (Runar), Tor Bjørn Andersen (Viking), Tormod Moldestad (Runar), Jan Thomas Lauritzen (Viking), Lasse Lie (Runar), Rune Haugseng (Viking), Johnny Jensen (Sandefjord), Svein Erik Bjerkrheim (Drammen), Christian Berge (Viking), Frode Hagen (Nordhorn), Stig Rasch (Wuppertal), Geir Oustorp (Sandefjord), Stig Penne (Viking), Marius Riise (Nordhorn), Pål Cramer (Sandefjord).

Norge møter Tyskland mandag 15. mars, Egypt tirsdag og Russland onsdag i gruppen som spilles i Norge. Den andre gruppen spilles i Sverige, og og de to beste i hver gruppe går videre til semifinaler i Skøvde fredag og finaler i Gøteborg lørdag.

Europacup trekning, kvinner semifinaler:
Mestercupen:
Buducnost Podgorica (Jugoslavia) - Krim Electa Ljubljana (Slovenia), Hypo Niederösterreich (Østerrike) - Dunaferr (Ungarn).

Cupvinnercupen: ASPTT Metz (Frankrike) - Bækkelaget, Ferrobus Mislata Tortajada (Spania) - Fredriksberg (Danmark).

EHF-cupen: Tertnes - Viborg (Danmark), GKS Piotrkovia (Polen) - Györ Graboplast ETO (Ungarn). City-cupen: Otelul Galati (Romania) - ZORK Napredak Krusevac (Jugoslavia), Van Riet Nieuwegein (Nederland) - Cercle Nimes (Frankrike).

Kampene spilles helgene 10.-11. april og 17.-18. april.

ALPINT
Junior-VM alpint, slalåm kvinner:

1) Anja Pärson, Sverige 1.46,76, 2) Stefanie Wolf, Tyskland 1.48,12, 3) Elisabeth Görgl, Østerrike 1.48,85, 4) Eva Walkner, Østerrike 1.49,01, 5) Souazic Le Guillou, Frankrike 1.49,22.

SYKKEL
Etapperitt New Zeland, kvinner:
1. etappe fellesstart 10,8 km (3 runder a 3,6 km):
1) Hanna Kupfernagel, Tyskland 15.57, 2) Anna Wilson, Australia 0.07 minutter bak, 3) Sara Felloni, Italia s.t. Norske plasseringer: 7) Gunn Rita Dahle s.t., 13) Wenche Stensvold s.t., 28) Solrun Flatås 0.40, 53) Ragnhild Kostøl 1.06, 58) Jorunn Kvalø s.t. 2. etappe, fellesstart 84,6 km: 1) Mirjam Melchers, Nederland 2.29,26, 2) Wilson s.t., 3) Mari Holden, USA s.t. Norske plasseringer: 10) Dahle s.t., 17) Stensvold s.t., 22) Kostøl s.t., 23) Kvalø s.t., 28) Flatås s.t. Sammenlagt: 1) Kupfernagel 2.35,30, 2) Wilson 0.04 minutter bak, 3) Melchers 0.07. Norske plasseringer: 9) Dahle 0.14, 10) Stensvold s.t., 35) Flatås 0.47, 49) Kostøl 1.13, 50) Kvalø s.t.

Rittet avsluttes fredag.

Rittet Paris - Nice, 3. etappe, 204,5 km:

1) Jan Kirsipuu, Estland 5.45.23, 2) Stephane Barthe, Frankrike s.t., 3) Henk Vogels, Australia s.t., 4) Robbie McEwen, Australia s.t., 5) Andrei Hauptman, Slovenia s.t. Sammenlagt: 1) Stuart O'Grady, Australia 10.38.00, 2) Andrej Tsjmil, Belgia 0.04 min. bak, 3) Rolf Sørensen, Danmark 0.21, 4) Marc Wauters, Belgia 0.28, 5) Axel Merckx, Belgia 0.29, 6) Maarten Den Bakker, Nederland 0.32.

Rittet avsluttes søndag.

ISHOCKEY
NHL, natt til tirsdag:

Montreal Canadiens - Florida Panthers 2-5, Carolina Hurricanes - Buffalo Sabres 4-1, Ottawa Senators - Tampa Bay Lightning 9-3, New York Rangers - Toronto Maple Leafs 3-2.

SVØMMING
Uttak EM, langbane i Istanbul i juli:

Ann-Mari Lillejord (Bergensvømmerne), Kim Henriksen (Bergensvømmerne), Tom Eilert Karlsen (Varg), Børge Mørk (Tromsø).

BASKETBALL
NBA, natt til tirsdag:

Orlando Magic - Atlanta Hawks 110-114, Miami Heat - Philadelphia 76ers 91-89, Detroit Pistons - Washington Wizards 75-71, Milwaukee Bucks - Chicago Bulls 81-76, Vancouver Grizzlies - Portland Trail Blazers 73-92.