Vi bryr oss om ditt personvern

Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Les mer

Sport

Mer
Min side Logg ut

Resultatbørs

Fotball, basketball, ishockey

Hei, denne artikkelen er over ett år gammel og kan innholde utdatert informasjon

NORSK FOTBALL

2. kvalifiseringsrunde for NM menn:

Askim - Fagerborg, Selbak - Trøgstad/Båstad, Rakkestad - Østsiden, Spydeberg - Sparta, Bjerke - Eidsvold Turn, Ullensaker/Kisa - Galterud, Mercantile - Strømmen, Manglerud/Star - Fjellhamar, Korsvoll - Fossum, Holmen - Frigg, Asker - Svelvik, Brandval - Elverum, Vinstra - Lom, Vang - Nybergsund, Nordre Land - Vardal, Gjøvik/Lyn - Sør-Aurdal, Jevnaker - Vestfossen, Teie - Drafn, Falk - Rygge, Borre - Larvik, Skarphedin - Fram, Stathelle - Tollnes, Seljord - Snøgg, Våg - Vindbjart, Vigør - Jerv, Flekkefjord - Eiger, Randaberg - Staal, Kåsen - Klepp, Vedavåg - Havørn, Skjold - Kopervik, Bremnes - Nord, Kjøkkelvik - Løv-Ham, Loddefjord - Kleppestø, Radøy - Follese, Os - Vadmyra, Nordhordland - Ny-Krohnborg, Førde - Fjøra, Florø - Dale, Åram/Vankam. - Tornado, Spjelkavik - Volda, Brattvåg - Ørsta, Træff - Kristiansund, Orkla - Sunndal, Heimdal - Tynset, NTNUI - Freidig, Melhus - Kvik, Tiller - Selbu, Vinne - Namsos, Mosjøen - Stjørdals/Blink, Stålkameratene - Brønnøysund, Sortland - Gevir

Bodø, Leknes - Skarp, Salangen - Lyngen/Karnes, Ulfstind - Finnsnes, SOIL - Ramsfjord, Kirkenes - Honningsvåg.

Kampene spilles 29. april.

Troppen til OL/U21-landslagets EM-kvalifiseringskamp mot Georgia i Tbilisi 28. april:

Målvakter: Espen Baardsen (Tottenham), Roger Eskeland (Bryne), Terje Skjeldestad (Sogndal). Forsvar: Bjørn Dahl (Viking), Frode Kippe (Liverpool), Martin Knudsen (Viking), Inge André Olsen (Stabæk), John Arne Riise (Monaco), Ragnvald Soma (Bryne), Christian Steen (Bodø/Glimt). Midtbane/angrep: Alexander Aas (Odd Grenland), Martin Andresen (Stabæk), John Carew (Vålerenga), Anders Hasselgård (Molde), Thorstein Helstad (Brann), Rune Lange (Tromsø), Thomas Mork (Molde), Erik Nevland (IFK Göteborg), Runar Normann (Lillestrøm), Arild Sundgot (Lillestrøm).

BASKETBALL

National Basketball Association, natt til tirsdag:

Philadelphia 76ers - New York Knicks 72-67, Toronto Raptors - Orlando Magic 90-72, New Jersey Nets - Charlotte Hornets 113-120, Cleveland Cavaliers - Miami Heat 87-94, Boston Celtics - Indiana Pacers 104-120, Houston Rockets - Seattle SuperSonics 120-113, Los Angeles Clippers - Sacramento Kings 98-102, Los Angeles Lakers - Vancouver Grizzlies 117-102.

ISHOCKEY

Landslagstrener Leif Boork har tatt ut følgende spillere til Norges dobbeltlandskamp mot Sveits 23. og 24. april i Sveits: Målvakter:

Rob Schistad (Schwenningen), Øivind Sørli (Sparta-Sarpsborg), Børge Josefsen (Stjernen). Backer: Svein Enok Nørstebø (Trondheim), Carl Oscar Bøe Andersen (Ingolstadt, Tyskland), Bård Sørlie (Vålerenga), Ketil Wold (Frisk-Asker), Mats Trygg Manglerud/Star), Anders Myrvold (AIK, Sverige), Tommy Jakobsen (Augsburg, Tyskland), Martin Knold (Linköping, Sverige). Løpere: Henrik Aaby (Frisk-Asker), Ole Eskild Dahlstrøm (Storhamar), Rune Fjeldstad (Vålerenga), Per Åge Skrøder (Västra Frölunda, Sverige), Morten Fjeld (Storhamar), Marius Trygg (Manglerud/Star), Lars Håkon Andersen (Stjernen), Tore Vikingstad (Färjestad, Sverige), Trond Magnussen (Färjestad, Sverige), Pål Johnsen (Storhamar), Geir Svendsberget (Storhamar), André Manskow Hansen (Stjernen).

Kampene spilles i Geneve fredag 23. april kl. 19.30 og i La Chaux-de-Fonds lørdag 24. april kl. 18.30.