Vi bryr oss om ditt personvern

Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Les mer

Sport

Mer
Min side Logg ut

Resultatbørs

Internasjonal fotball, sykkel, tennis, volleyball, ishockey, basketball

Hei, denne artikkelen er over ett år gammel og kan innholde utdatert informasjon

INTERNASJONAL FOTBALL
Georgias tropp mot Norge Målvakter:
David Gvaramadze (Dinamo Tbilisi), Akaki Devadze (Ironi Ashdod).

Backer: Givi Didava (Dinamo Tbilisi), Zurab Khizanishvili (Dinamo Tbilisi), Valter Guchua (Dinamo Tbilisi), Badri Akhvlediani (Torpedo Kutaisi), Kakha Kaladze (Dinamo Kiev), Mamuka Tsereteli (Alania Vladikavkaz), Zurab Popkhadze (Krjlja Sovjetov Samara).

Midtbane: Rati Alexidze (Dinamo Tbilisi), David Chichveishvili (Dinamo Batumi), Georgi Nemsadze (Reggiana), Levan Kobiashvili (Freiburg), Levan Tskitishvili (Freiburg), Gocha Jaramarauli (Zürich), Temur Ketsbaia (Newcastle).

Spisser: Mikhail Ashvetia (Dinamo Tbilisi), Georgi Demetradze (Alania Vladikavkaz), Arkhil Arveladze (NAC Breda), Shota Arveladze (Ajax), Zaza Janashia (Lokomotiv Moskva), Mikhail Kavelashvili (Grasshoppers).

Georgia spiller EM-kvalifiseringskampen mot Norge 30. mai og mot Hellas 5. juni.

SYKKEL
Landslagsuttak U23

Thor Hushovd, Gisle Vikøyr, Rune Jogert (alle Ringerike), Morten Hegreberg (Sandnes) og Lars Breiseth (Horten).

Etappeløpet finner sted i Ronde de l`Isard 20. - 24. mai.

Løpet er årets første landslagsoppgave for U-23 laget og ment som oppkjøring til klassikeren Paris-Roubaix 30/5.

Giro d'Italia, 4. etappe, 176 km Vibo Valentia - Terme Luigiane:

1) Laurent Jalabert, Frankrike (Once) 4.23.49, 2) Gian Matteo Fagnini, Italia (Saeco) s.t., 3) Davide Rebellin, Italia (Polti) s.t., 4) Oscar Camenzind, Sveits (Lampre), s.t., 5) Aleksander Gotsjenkov, Russland (Ballan) s.t., 6) Romans Vainsteins, Latvia (Vini Caldirola) s.t., 7) Paolo Savodelli, Italia (Saeco) s.t., 8) Vjatsjeslav Jekimov, Russland (Amica) s.t., 9) Alain Turicchia, Italia (Riso Scotti) s.t., 10) Enrico Zaina, Italia (Mercatone Uno) s.t. . . 12 Marco Pantani, Italia (Mercatone Uno) s.t.

Sammenlagt: 1) Jeroen Blijlevens, Nederland (TVM) 17.14.11, 2) Jalabert 0.18 min. bak, 3) Fagnini 0.20, 4) Matteo Tosatto, Italia (Ballan) 0.24, 5) Fabrizio Guidi, Italia (Polti) 0.26, 6) Mariano Piccoli, Italia (Lampre) s.t., 7) Rebellin s.t., 8) Vainsteins 0.30, 9) Angel Edo, Spania (Kelme) s.t., 10) Camenzind s.t. . . 15) Pantani s.t.

Rittet avsluttes søndag 6. juni.

TENNIS
Verdensrankingen:
Menn:
1) Jevgenij Kafelnikov, Russland 3371, 2) Pete Sampras, USA 3317, 3) Patrick Rafter, Australia 3298, 4) Carlos Moya, Spania 3080, 5) Richard Krajicek, Nederland 2863, 6) Alex Corretja, Spania 2849, 7) Tim Henman, Storbritannia 2671, 8) Gustavo Kuerten, Brasil 2441, 9) Marcelo Rios, Chile 2422, 10) Mark Philippoussis, Australia 2287. . . 60) Christian Ruud, Norge 756.

Verdenscup lag, menn
Rød gruppe:

Sverige - Tyskland 1-2: Thomas Enqvist - Tommy Haas 6-4, 6-4, Thomas Johansson - Nicolas Kiefer 3-6, 2-6, Jonas Björkman/Nicklas Kulti - Haas/David Prinosil 6-7 (5-7), 6-3, 5-7.

Blå gruppe:

Spania - Storbritannia 2-1: Carlos Moya - Tim Henman 7-5, 3-6, 7-6 (7-2), Alex Corretja - Greg Rusedski 7-5, 3-6, 6-3, Jairo Valasco/Albert Costa - Rusedski/Henman 0-6, 3-6.

ISHOCKEY
NHL-sluttspillet natt til tirsdag, Conference-semifinaler 6. kamp (i best av sju):
East:
Pittsburgh Penguins - Toronto Maple Leafs 3-4 (2-4).

West: St. Louis Blues - Dallas Stars 1-2 (OT) (2-4).

Toronto og Dallas går videre.

BASKETBALL
NBA-sluttspillet natt til tirsdag, 2. runde 1. kamp (i best av sju):
East:
Indiana Pacers - Philadelphia 76ers 94-90 (1-0).

West: San Antonio Spurs - Los Angeles Lakers 87-81 (1-0).