Resultatbørs

Fotball, basketball, tennis, sykkel

2. DIVISJON

Avdeling 2: VIF 2. lag-Abildsø 3-2.

Avdeling 3: Spr./Jeløy-Skarphedin 0-1, Tollnes-Bærum 1-3.

Avdeling 5: Fana-Brann 2. lag 2-0, Florø-Tornado 0- 1.

NORSK FOTBALL

4. runde i cupen (NM, menn)

Odd Grenland - Viking, Tromsø - Stabæk, Vålerenga - Brann, Bodø/Glimt - Lyn, Rosenborg - Moss, Kjelsås - Molde, Raufoss - Kongsvinger, Lillestrøm - Haugesund.

  • Lagene nevnt først spiller hjemme. Kampene spilles onsdag 30. juni.

    FOTBALL-VM KVINNER



    Gruppe C

  • Russland - Japan 5-0 (1-0). T: 17.668. R: Savina (29), Letusjova (52, 90), Karassjeva (58), Barbasjina (80).
  • Norge - Canada 7-1 (2-1). T: 16.448. N: Aarønes (8, 35), Lehn (49), Riise (54), Medalen (62), Pettersen (76), Gulbrandsen (87). C: Hooper (31). Dommer: Tammy Ogston, Australia.
  • Gjenstående kamper: 26/6 Norge - Japan, Canada - Russland.

    Gruppe D



  • Australia - Sverige 1-3 (1-2). T: 16.448. A: Murray (32). S: Tornqvist (8), Ljungberg (21, 69).
  • Kina - Ghana 7-0 (3-0). T: 17.668. K: Sun (9, 21, 54), Jin (16), Ouying (82, 90), Liong (90).
  • Gjenstående kamper: 26/6 Kina - Australia, Ghana - Sverige.

    BASKETBALL



    NBA-finale, 4. kamp i best av sju
    New York Knicks - San Antonio Spurs 89-96 (1-3 i kamper).

    TENNIS



    Wimbledon, utvalgte kamper
    Menn, 2. runde: Andre Agassi (4), USA - Guillermo Canas, Argentina 6-3, 6-4, 6-3, Richard Krajicek (5), Nederland - Todd Woodbridge, Australia 7-5, 6-4, 6-4, Tim Henman (6), Storbritannia - Chris Woodruff, USA 6-4, 6-3, 7-6 (7-4), Gustavo Kuerten (11), Brasil - David Prinosil, Tyskland 6-3, 6-3, 6-2, Lorenzo Manta, Sveits - Jan-Michael Gambill, USA 6-4, 6-4, 3-6, 6-7 (4-7), 6-3, Paul Haarhuis, Nederland - Fernando Vicente, Spania 6-2, 6-2, 6-2, Thomas Enqvist, Sverige - Rainer Schüttler, Tyskland 6-2, 6-4, 7-5, Alberto Martin, Spania - Younes El Aynaoui, Marokko 6-2, 3-6, 7-5, 6-3.
    Kvinner, 2. runde: Lisa Raymond, USA - Arantxa Sanchez-Vicario (7), Spania 7-6 (7-4), 6-1, Mary Pierce (9), Frankrike - Rita Grande, Italia 6-1, 6-3, Laura Golarsa, Italia - Amelie Cocheteux, Frankrike 6-4, 6-2, Alexandra Stevenson, USA - Olga Barabantsjikova, Hviterussland 6-2, 6-7 (3-7), 6-3, Elena Wagner, Tyskland - Meghann Shaughnessy, USA 7-6 (7-3), 6-3, Nathalie Dechy, Frankrike - Sabine Appelmans, Belgia 6-3, 7-6 (8-6), Anne Kremer, Luxembourg - Brie Rippner, USA 6-2, 6-3, Jelena Dokic, Australia - Katarina Studenikova, Slovakia 6-0, 4-6, 8-6.

    SYKKEL



    Sveits rundt, siste etappe, 225,2 km
    1) Maurizio De Pasquale, Italia 5.10.01, 2) Patrick Vetsch, Sveits samme tid, 3) Gianpaolo Mondini, Italia s.t., 4) Fabio Roscioli, Italia 1.42 min. bak, 5) Sergej Lelekin, Russland s.t. Sammenlagt, sluttstilling: 1) Francesco Casagrande, Italia 35.22.40., 2) Laurent Jalabert, Frankrike 1.04, 3) Gilberto Simoni, Italia 1.11, 4) Laurent Dufaux, Sveits 1.16, 5) Oscar Camenzind, Sveits 1.45.

    Katalonia Rundt siste et. 14,2 km tempo



    1) Manuel Beltran, Spania (Banesto) 33.31., 2) Jose Maria Jimenez, Spania 0.29 min. bak, 3) Joseba Beloki, Spania 0.33, 4) Roberto Heras, Spania 0.37, 5) Georg Totschnig, Østerrike 1.03. Sluttstilling: 1) Beltran 23.40.32, 2) Heras 0.57, 3) Jimenez 1.00, 4) Beloki 1.02, 5) Totschnig 1.44.