Resultatbørs

Norsk fotball, friidrett, tennis, padling, formel 1, roadracing, ridning, basketball

NORSK 2. DIVISJON
Menn:
Avd. 1:
Eidsvold Turn - Trøgstad/Båstad 3-0, Elverum - Faaberg 2-2, Nybergsund - Årvoll 3-0.

Avd. 2: Drøbak/Frogn - Runar 3-2, Gjøvik/Lyn - Abildsø 2-1, Ørn-Horten - Kvik Halden 2-3.

Avd. 3: Drafn - Sandefjord 3-3.

Avd. 4: Flekkefjord - Ålgård 3-1, Sandnes - Ull/Kisa 5-1.

Avd. 6: Molde 2. lag - Træff 0-7.

Avd. 8: Senja - Kirkenes 5-0.

Norges lag mot Japan i VM, kvinner
Landslagssjef Per Mathias Høgmo har tatt ut følgende startoppstilling i Norges siste innledende kamp mot Japan natt til søndag:
Norge (4-4-2):
Bente Nordby - Silje Jørgensen, Anne Tønnessen, Linda Medalen, Brit Sandaune - Unni Lehn, Hege Riise, Monica Knudsen, Tone Gunn Frustøl - Dagny Mellgren, Ann Kristin Aarønes.

Norge må ha ett poeng for å være garantert seier i gruppe C, og med seier møter de sannsynligvis Sverige i kvartfinalen.

FRIIDRETT
Amerikansk mesterskap, VM-uttak:
Menn (3 beste til VM):
100 m:
1) Dennis Mitchell 9,97, 2) Brian Lewis 10,00, 3) Tim Montgomery 10,00.

Maurice Greene er allerede kvalifisert til VM og stilte ikke.

5000 m: 1) Adam Goucher 13.25,59, 2) Bob Kennedy 13.26,85, 3) Daniel Browne 13.36,64.

Høyde: 1) Charles Austin 2,28, 2) Henry Patterson 2,25, 3) Charles Clinger 2,25.

Slegge: 1) Lance Deal 80,35, 2) Kevin McMahon 74,99, 3) Jud Logan 73,11.

10-kamp: 1) Chris Huffins 8350 poeng, 2) Tom Pappas 8187, 3) Dan Steele 7938.

Verdensrekordholder Dan O'Brien deltok ikke på grunn av skade.

Kvinner (3 beste til VM):
100 m:
1) Inger Miller 10,96, 2) Gail Devers 10,97, 3) Angela Williams 11,03.

Marion Jones er allerede kvalifisert til VM og stilte ikke.
Gail Devers løp sin første store konkurranse siden 1998 og klarte å kvalifisere seg til VM.
Lengde:
1) Dawn Burrell 6,96, 2) Marion Jones 6,78, 3) Shana Williams 6,71.

Dawn Burrell er søsteren til tidligere verdensrekordholder på 100 meter, Leroy.

Tresteg: 1) Stacey Bowers 13,66, 2) Tiombe Hurd 13,52, 3) Cynthea Rhodes 13,33.

Kule:1) Connie Price-Smith 18,86, 2) Teri Tunks 18,80, 3) Tressa Thompson 18,72.

7-kamp: 1) Shelia Burrell 6101, 2) Tiffany Lott-Hogan 6026, 3) Nicole Haynes 5720.

Internasjonalt stevne i Dortmund:
Menn:
100 m:
1) Jason Gardener, Storbritannia 10,12, 2) Sunday Emmanuel, Nigeria 10,30, 3) Holger Blume, Tyskland 10,46.

200 m: 1) Stefan Holz, Tyskland 20,43, 2) Emmanuel Sunday, Nigeria 20,50, 3) Florian Gamper, Tyskland 20,94.

400 m: 1) Jopie van Oudshoorn, Sør-Afrika 46,18, 2) Tomasz Czubak, Polen 46,37, 3) Lars Figura, Tyskland 46,69.

800 m: 1) Nils Schumann, Tyskland 1.45,35, 2) Johan Botha, Sør-Afrika 1.46,05, 3) Wojcek Kaldowski, Polen 1.46,93.

1500 m: 1) Vjatsjeslav Sjabunin, Russland 3.36,46, 2) Rüdiger Stenzel, Tyskland 3.36,50, 3) Peter Philipp, Sveits 3.36,70, 4) Abdelkader Chekhemani, Frankrike 3.36,99.

3000 m hinder: 1) Bouabdallah Tahri, østerrike 8.22,89, 2) Abraham Cherono, Kenya 8.23,66, 3) Christian Belz, Sveits 8.24,10.

110 m hekk: 1) Colin Jackson, Storbritannia 13,11 (årsbeste i verden), 2) Florian Schwarthoff, Tyskland 13,19, 3) Falk Balzer, Tyskland 13,37.

400 m hekk: 1) Thomas Göller, Tyskland 49,33, 2) Jan Schneider, Tyskland 50,48, 3) Steffen Kolb, Tyskland 50,78.

Slegge: 1) Karsten Kobs, Tyskland 82,78 (årsbeste i verden), 2) Tibor Gecsek, Ungarn 82,25, 3) Andrej Abduvaljev, Usbekistan 78,33.

Lengde: 1) Konstantin Krause, Tyskland 8,07, 2) Kofi Amoah Prah, Tyskland 8,06, 3) Nicolai Atanassow, Bulgaria 7,88.

Høyde: 1) Martin Bu, Tyskland 2,35 (årsbeste i verden), 2) Christian Rhoden, Tyskland 2,22.

Stav: 1) Tim Lobinger, Tyskland 5,80, 2) Maksim Tarasov, Russland 5,80, 3) Lars Brgeling, Tyskland 5,65.

Diskos: 1) Jürgen Schult, Tyskland 66,09, 2) Michael Müllenbeck, Tyskland 65,99, 3) Andreas Seelig, Tyskland 64,07.

Kule: 1) Oliver-Sven Buder, Tyskland 20,85.

Kvinner:
100 m:
1) Merlene Ottey, Jamaica 11,01, 2) Mercy Nku, Nigeria 11,11, 3) Andrea Philipp, Tyskland 11,16.

400 m: 1) Grit Breuer, Tyskland 50,38 (årsbeste i verden), 2) Uta Rohldner, Tyskland 51,19, 3) Olga Kotljarova, Russland 51,49.

800 m: 1) Natalja Tsjiganova, Russland 1.59,27, 2) Claudia Gesell, Tyskland 2.00,20, 3) Jelena Afanasjeva, Russland 2.00,37.

1500 m: 1) Nouriah Benida-Merah, Algerie 4.06,27, 2) Carmen Wüstenhagen, Tyskland 4.07,92, 3) Luminita Zaituc, Tyskland 4.08,59.

400 m hekk: 1) Natalja Terestsjuk, Ukraina 54,72, 2) Sylvia Rieger, Tyskland 55,84, 3) Karla Faulhaber, Tyskland 56,57.

Stav: 1) Elmarie Gerryts, Sør-Afrika 4,30, 2) Monika Götz, Tyskland 4,10, 3) Christine Adams, Tyskland 4,10, 2) Yvonne Buschbaum, Tyskland 4,10.

Lengde: 1) Jelena Persjina, Kazakhstan 6,79, 2) Olga Rubljova, Russland 6,75, 3) Heike Drechsler, Tyskland 6,69.

Kule: 1) Astrid Kumbernuss, Tyskland 19,72, 2) Nadine Kleinert, Tyskland 19,47, 3) Krystyna Zabawska, Polen 19,12.

Spyd: 1) Tanja Damaske, Tyskland 64,66, 2) Karen Forkel, Tyskland 63,38, 3) Steffi Nerius, Tyskland 61,54.

Høyde: 1) Jirina Mitsjaltsjenko, Ukraina 1,92, 2) Hestrie Storbeck-Cloete, Sør-Afrika 1,90, 3) Daniela Rath, Tyskland 1,84.

TENNIS
Wimbledon-turneringen (12 mill. dollar), utvalgte kamper:

Menn, 3. runde: Andre Agassi (4), USA - Alberto Martin, Spania 6-2, 6-0, 2-6, 6-3, Todd Martin (8), USA - Jens Knippschild, Tyskland 6-7 (5-7), 6-1, 7-6 (8-6), 7-5, Greg Rusedski (9), Storbritannia - Magnus Norman, Sverige 6-3, 6-4, 7-5, Gustavo Kuerten (11), Brasil - Nenad Zimonjic, Jugoslavia 6-4, 6-4, 6-2, Boris Becker, Tyskland - Lleyton Hewitt, Australia 6-1, 6-4, 7-6 (7-5).

Kvinner, 3. runde: Lindsay Davenport (3), USA - Laura Golarsa, Italia 6-3, 6-2, Jana Novotna (5), Tsjekkia - Maria Antonia Sanchez Lorenzo, Spania 6-4, 6-3, Mary Pierce (9), Frankrike - Elena Wagner, Tyskland 6-3, 6-0, Alexandra Stevenson, USA - Julie Halard-Decugis (11), Frankrike 6-3, 6-3, Barbara Schett (14), Østerrike - Larisa Neiland, Latvia 6-2, 6-3, Nathalie Dechy, Frankrike - Tatiana Panova, Russland 6-0, 6-3, Lisa Raymond, USA - Conchita Martinez, Spania 6-3, 6-1.

PADLING
Internasjonal regatta i Duisburg:
Menn, 1000 m:
K-1:
1) Lutz Liwowski, Tyskland 3.35,66, 2) Knut Holmann, Norge 3.36,40, 3) Torsten Tranum-Jensen, Danmark 3.39,68.

K-2: 1) Italia (Antonio Rossi/Luca Negri) 3.16,68, 2) Sverige (Henrik Nilsson/Markus Oscarsson) 3.17,85, 3) Storbritannia (Ross Sabberton/Paul Darby-Dowman) 3.18,83.

K-4: 1) Tyskland 2.56,25, 2) Romania 2.57,83, 3) Sverige 2.58,25.

C-1: 1) Steve Giles, Canada 3.59,17, 2) Andreas Dittmer, Tyskland 3.59,90, 3) Martin Doktor, Tsjekkia 4.01,41.

C-2: 1) Romania (Gheorghe Andriev/Florin Popescu) 3.43,41, 2) Ungarn (Gyrgy Zala/Endre Ipacs) 3.45,45, 3) Storbritannia (Stephen Train/Andrew Train) 3.45,88.

C-4: 1) Romania 3.22,70, 2) Canada 3.24,95, 3) Frankrike 3.25,43.

Kvinner, 1000 m:

K-1: 1) Caroline Brunet, Canada 3.58,25, 2) Josefa Idem, Italia 3.59,04, 3) Katrin Kieseler, Tyskland 3.59,90.

K-2: 1) Australia (Katrin Borchert/Anna Wood) 3.39,23, 2) Tyskland (Manuela Mucke/Katrin Wagner) 3.40,18, 3) Hviterussland (Svetlana Vakula/Jelena Bets) 3.43,82.

FORMEL 1
Startposisjoner foran Frankrikes Grand Prix søndag:

1) Rubens Barrichello, Brasil (Stewart) 1.38,441, 2) Jean Alesi, Frankrike (Sauber) 1.38,881, 3) Olivier Panis, Frankrike (Prost) 1.40,400, 4) David Coulthard, Storbritannia (McLaren) 1.40,403, 5) Heinz-Harald Frentzen, Tyskland (Jordan) 1.40,690, 6) Michael Schumacher, Tyskland (Ferrari) 1.41,127, 7) Giancarlo Fisichella, Italia (Benetton) 1.41,825, 8) Jarno Trulli, Italia (Prost) 1.42,096, 9) Johnny Herbert, Storbritannia (Stewart) 1.42,199, 10) Ricardo Zonta, Brasil (BAR) 1.42,228, 11) Pedro Diniz, Brasil (Sauber) 1.42,942, 12) Jacques Villeneuve, Canada (BAR) 1.43,748, 13) Alex Wurz, Østerrike (Benetton) 1.44,319, 14) Mika Häkkinen, Finland (McLaren) 1.44,368, 15) Alex Zanardi, Italia (Williams) 1.44,912, 16) Ralf Schumacher, Tyskland (Williams) 1.45,189, 17) Eddie Irvine, Storbritannia (Ferrari) 1.45,218.

ROADRACING
VM-runde, Nederlands Grand Prix:
125 ccm:
1) Masao Azuma, Japan (Honda) 38.09,395, 2) Noboru Ueda, Japan (Honda) 38.09,712, 3) Roberto Locatelli, Italia (Aprilia) 38.09,738, 4) Emilio Alzamora, Spania (Honda) 38.18,237, 5) Gianluigi Scalvini, Italia (Aprilia) 38.18,599, 6) Youichi Ui, Japan (Derbi) 38.18,935, 7) Arnoud Vincent, Frankrike (Aprilia) 38.19,136, 8) Marco Melandri, Italia (Honda) 38.19,143, 9) Gino Borsoi, Italia (Aprilia) 38.19,490, 10) Kazuto Sakata, Japan (Honda) 38.21,233.

VM-stillingen (7 av 16 runder): 1) Azuma 122, 2) Alzamora 111, 3) Locatelli 87, 4) Vincent 84, 5) Ueda 68, 6) Scalvini 59, 7) Melandri 54, 8) Lucio Cecchinello, Italia (Honda) 48, 9) Simone Sanna, Italia (Honda) 46, 10) Sakata 45.

250 ccm: 1) Loris Capirossi, Italia (Honda) 38.04,730, 2) Valentino Rossi, Italia (Aprilia) 38.05,910, 3) Jeremy McWilliams, Storbritannia (Aprilia) 38.05,264, 4) Tohru Ukawa, Japan (Honda) 38.05,267, 5) Shinya Nakano, Japan (Yamaha) 38.05,472, 6) Ralf Waldmann, Tyskland (Aprilia) 38.11,749, 7) Franco Battaini, Italia (Aprilia) 38.25,619, 8) Stefano Perugini, Italia (Honda) 38.25,621, 9) Jason Vincent, Storbritannia (Honda) 38.26,040, 10) Anthony West, Australia (Honda) 38.31,546.

VM-stillingen (7 av 16 runder): 1) Ukawa 134, 2) Rossi 115, 3) Nakano 96, 4) Capirossi 82, 5) Battaini 71, 6) McWilliams 62, 7) Perugini 56, 8) Waldmann 53, 9) Vincent 35, 10) Sebastian Porto, Argentina (Yamaha) 32.

500 ccm: 1) Tadayuki Okada, Japan (Honda) 41.12,732, 2) Kenny Roberts, USA (Suzuki) 41.20,048, 3) Sete Gibernau, Spania (Honda) 41.20,136, 4) Nobuatsu Aoki, Japan (Suzuki) 41.23,673, 5) Max Biaggi, Italia (Yamaha) 41.23,712, 6) Norick Abe, Japan (Yamaha) 41.29,003, 7) John Kocinski, USA (Honda) 41.30,080, 8) Juan Borja, Spania (Honda) 41.38,682, 9) Haruchika Aoki, Japan (TSR-Honda) 41.38,846, 10) Alex Barros, Brasil (Honda) 41.43,863.

VM-stillingen (7 av 16 runder): 1) Alex Criville, Spania (Honda) 129, 2) Roberts 94, 3) Okada 93, 4) Gibernau 88, 5) Carlos Checa, Spania (Yamaha) 65, 6) Biaggi 58, 7) Borja 55, 8) Kocinski 54, 9) Tetsuya Harada, Japan (Aprilia) 50, 10) Abe 47.

RIDNING
Norway Grand Prix:
Konkurranse 5 (T.O. Bull Cup):
1) Claudio Minardi/Dime de la C., Italia 59,66, 2) Sandra Burmeister/Jessica, Finland 60,96, 3) Camilla B. Pedersen/Havanna II, Norge 61,96, 4) Kim Kristensen/Edison, Norge 62,35, 5) Eirik Berentsen/Moon Light, Norge 65,87, 6) Svante Johansson/Alma Cogan, Norge 70,87. . .12) H.K.H. Prinsesse Märtha Louise/Lenaro, Norge 79,81. Konkurranse 6 (ISL Norway Grand Prix): 1) Sebastian Numminen/Sails Away, Finland 51,14 (0-0), 2) Peter Eriksson/Flying E., Sverige 44,11 (0-4), 3) Yuko Itakura/Nepos, Japan 44,19 (0-4), 4) Charlotte Björe/Niklas 916, Sverige 48,08 (0-4), 5) Lars N. Pedersen/Chinampa A., 49,54 (0-4), 6) Thomas Velin/Cacao C., Danmark 50,35 (0-4), 7) Esben Johannessen/Brokers, Norge 56,63 (0-5), 8) Eirik Berentsen/Resanto, Norge 44,46 (0-8), 9) Svante Johansson/Oliver III, Norge 45,72 (0-8). Øvrige norske: 16) Connie Bull/Bulls Che., 17) H.K.H. Prinsesse Märtha Louise/Bollworms, 23) Tony Andre Hansen/Dirco, 24) Peter Flam/Lord Caletto, 26) Stein Endresen/Enorm, 28) Heidi Jacobsen/Major Mc Pen., 29) George Remmen/Hyppophae, 30) Dag-Ove Kingsrød/Lotus III, 33) Geir Gulliksen/Calido 7, 34) Marianne Ulrichsen/Brokers Seco.

BASKETBALL
NBA-sluttspillet, finale 5. kamp (i best av sju):

New York Knicks - San Antonio Spurs 77-78.

Spurs ble mestere med sammenlagt 4-1. Tittelen er klubbens første i NBA.