Resultatbørs

Norsk fotball, internasjonal fotball, friidrett, tennis

NORSK FOTBALL
2. divisjon
Avd. 8:
Kirkenes - Lyngen/Karnes 1-4.

INTERNASJONAL FOTBALL
Europacuptrekning:
Mesterligaen: 1. kvalifiseringsrunde:

Sloga Jugomagnat (Makedonia) - Kepez Ganja (Aserbajdsjan), Vestmannaeyjar (Island) - Tirana (Albania), Partizan Beograd (Jugoslavia) - Flora Tallinn (Estland), Barry Town (Wales) - Valletta (Malta), Litex Lovetsj (Bulgaria) - Glentoran (Nord-Irland), Haka Valkeakoski (Finland) - Torshavn (Færøyene), Skonto Riga (Latvia) - Jeunesse Esch (Luxembourg), St. Patricks Athletic (Irland) - Zimbru Tsjisinau (Moldova), Zalgiris Vilnius (Litauen) - Tsement Ararat (Armenia).
Kampene spilles 14. og 21. juli.

2. kvalifiseringsrunde:

CSKA Moskva (Russland) - Molde (Norge), Rapid Wien (Østerrike) - vinner Barry/Valletta, Anorthosis Famagusta (Kypros) - Slovan Bratislava (Slovakia), vinner Partizan/Flora - Rijeka (Kroatia), vinner Litex/Glentoran - Widzew Lodz (Polen), vinner Haka/Torshavn - Rangers (Skottland), Dinamo Tbilisi (Georgia) - v inner St. Patricks/Zimbru, Dnepr Transmasj-Mogilev (Hviterussland) - AIK (Sverige), vinner Sloga/Kepez - Brøndby (Danmark), Rapid Bucuresti (Romania) - vinner Skonto/Jeunesse, Besiktas (Tyrkia) - Hapoel Haifa (Israel), Dinamo Kiev (Ukraina) - vinner Zalgiris/Tsement, vinner Vestmannaeyar/Tirana - MTK Budapest (Ungarn), Maribor Teatanic (Slovenia) - Genk (Belgia).

Kampene spilles 28. juli og 4. august.

Kvalifisering Uefa-cupen:

Bodø/Glimt (Norway) - Vaduz (Liechtenstein), Viking (Norge) - Charlot Principat (Andorra), Klaksvik (Færøyene) - Grazer (Østerrike), Gorica (Slovenia) - Inter Cardiff (Wales), Anderlecht (Belgia) - Leiftur (Island), Lyngby (Danmark) - Birkirkara (Malta), Belsjina Bobrujsk (Hviterussland) - Omonia Nicosia (Kypros), Jerevan (Armenia) - Hapoel Tel Aviv (Israel), Club Brugge (Belgia) - Tulevik Viljandi (Estland), Vaasa (Finland) - St. Johnstone (Skottland), Portadown (Nord-Irland) - CSKA Sofia(Bulgaria), Kryvbas Kryvyi Rig (Ukraina) - Shamkir (Aserbajdsjan), Steaua Bucuresti (Romania) - Levadia Maardu (Estland), Grasshoppers (Sveits) - Bray Wanderers (Irland), Liepaja (Latvia) - Lech Poznan (Polen), Torpedo Kutajsi (Georgia) - Lantana (Estland), Neftsji (Aserbajdsjan) - Røde Stjerne (Jugoslavia), IFK Göteborg (Sverige) - Cork City (Irland), KR Reykjavik (Island) - Kilmarnock (Skottland), Lokomotiv Tbilisi (Georgia) - Linfield (Nord-Irland), Serif Tiraspol (Moldovia) - Sigma Olomouc (Tsjekkia), Ujpest (Ungarn) - Vojvodina (Jugoslavia), Spartak Trnava (Slovakia) - Vllaznia (Albania), Cwmbran Town (Wales) - Celtic (Skottland), Apoel Nicosia (Kypros) - Levski Sofia (Bulgaria), Ferencvaros (Ungarn) - Constuctorul (Moldavia), Sjakhtar Donetsk (Ukraina) - Sileks (Makedonia), Mondercange (Luxembourg) - Dynamo Bucuresti (Romania), Ankaragucu (Tyrkia) - B36 Torshavn (Færøyene), Inter Bratislava (Slovakia) - Bylis (Albania), Riga (Latvia) - Helsingborg (Sverige), Vardar (Makedonia) - Legia Warszawa (Polen), Zürich (Sveits) - Sliema W anderers (Malta), Hajduk Split (Kroatia) - Dudelange (Luxembourg), Maccabi Tel Aviv (Israel) - Kaunas (Litauen), Bate Borisov (Hviterusland) - Lokomotiv Moskva (Russland), Sjirak (Armenia) - HJK Helsingfors (Finland), Olimpija Ljubljana (Slovenia) - Kareda (Litauen).

Kampene spilles 12. og 26. august.

Copa America
Gruppe A:

Peru - Japan 3-2, Paraguay - Bolivia 0-0.

FRIIDRETT
Uttak stevner 2. og 3. juli:
Grand Prix-stevne (7 av 18) i Lausanne, Sveits 2. juli:
Trine Hattestad, Minerva (Spyd).

Int. stevne i Gävle, Sverige 2. juli: Ketill Hanstveit, Norna Salhus (Tresteg).

Grand Prix II-stevne i St. Denis, Frankrike 3. juli: Pål Arne Fagernes, Tjalve (Spyd).

TENNIS
Wimbledon-turneringen (12,5 mill. dollar), utvalgte resultater:
Menn:

Pete Sampras (1), USA - Daniel Nestor, Canada 6-3, 6-4, 6-2, Patrick Rafter (2), Australia - Boris Becker, Tyskland 6-3, 6-2, 6-3, Tim Henman (6), Storbritannia - Jim Courier, USA 4-6, 7-5, 7-5, 6-7 (5-7), 9-7, Mark Philippoussis (7), Australia - Greg Rusedski (9), Storbritannia 2-6, 7-6 (7-4), 6-3, 6-1, Todd Martin (8), USA - Goran Ivanisevic (10), Kroatia 7-6 (7-3), 6-3, 6-4, Cedric Pioline, Frankrike - Karol Kucera (13), Slovakia 6-4, 5-7, 7-6 (7-5), 4-6, 6-3.

Kvartfinaler: Sampras - Philippoussis, Pioline - Henman, Gustavo Kuerten (11), Brasil - Andre Agassi (4), USA, Martin - Rafter.

Kvinner:

Steffi Graf (2), Tyskland - Kim Clijsters, Belgia 6-2, 6-2, Venus Williams (6), USA - Anna Kurnikova (17), Russland 3-6, 6-3, 6-2, Nathalie Tauziat (8), Frankrike - Dominique Van Roost (15), Belgia 6-3, 3-6, 6-3, Mirjana Lucic, Kroatia - Tamarine Tanasugarn, Thailand 7-5, 6-3.

Kvartfinaler: Jelena Dokic, Australia - Alexandra Stevenson, USA, Lindsay Davenport (3), USA - Jana Novotna (5), Tsjekkia, Tauziat - Lucic, Williams - Graf.

Mixed double, 2. runde:

John McEnroe, USA/Steffi Graf, Tyskland - Eyal Ran, Israel/Vanessa Menga, Brasil 6-3, 6-4.