Resultatbørs

Fotball, sykkel, tennis, offshore, motorsport

NORSK FOTBALL
2. divisjon: Avd. 1:
Tynset - Hamkam 0-2. Avd.: 5: Ny-Krohnborg - Tornado 1-1. Avd. 7: Rosenborg 2. lag - Gevir Bodø 5-1.

Treningskamp kvinner
Athene Moss - Kolbotn 0-3
(0-2). K: Elisabeth Fagereng, Solveig Gulbrandsen, Kristin Bjerke.

SYKKEL
Tour de France, 13. etappe, 236,5 km Saint-Flour - Albi:
1) Salvatore Commesso, Italia (Saeco) 5.52.45, 2) Marco Serpellini, Italia (Lampre) 0.02 min. bak, 3) Mariano Piccoli, Italia (Lampre) 2.07, 4) Paolo Lanfranchi, Italia (Mapei) s.t., 5) Roland Meier, Sveits (Cofidis) s.t., 6) Christophe Mengin, Frankrike (FDJ) s.t., 7) Miguel Pena, Spania (Banesto) s.t., 8) Javier Rodriguez, Spania (Kelme) s.t., 9) Lylian Lebreton, Frankrike (Big Mat) 2.12, 10) Francisco Cerezo, Spania (Vitalicio Seguros) s.t. ... 23) Abraham Olano, Spania (Once) 22.24, 36) Lance Armstrong, USA (US Postal) s.t. 39) Alex Zülle, Sveits (Banesto) s.t. Sammenlagt: 1) Armstrong 62.32.02, 2) Olano 7.44 min. bak, 3) Zülle 7.47, 4) Laurent Dufaux, Sveits (Saeco) 8:07, 5) Fernando Escartin, Spania (Kelme) 8:53, 6) Stephane Heulot, Frankrike (FDJ) 9.10.

TENNIS
Europa/Afrika-sonen, gruppe 2, 2. runde:
Norge - Marokko 0-2.
Christian Ruud - Hicham Arazi 2-6, 3-6, 6-4, 1-6, Jan Frode Andersen - Younes El Aynaoui 3-6, 2-6, 4-6.

Davis Cup etter 1. og 2. dag, verdensgruppen
Kvartfinaler: Russland - Slovakia 2-1.
Jevgenij Kafelnikov/Andrej Olkhovskij - Karol Kucera/Dominik Hrbaty trounced 2-6, 2-6, 2-6.

Frankrike - Brasil 2-1. Fabrice Santoro/Olivier Delaitre - Gustavo Kuerten/Jaime Oncins 7-6 (7/5), 6-4, 6-4.

OFFSHORE
VM-runde, UIM-klasse 1-båter, tidskjøring i Arendal:

1) «Victory 44» (Saeed Al Tayer, Forente arabiske emirater) 13,863 (259,68 km/t), 2) «Alcone Motorsports» (Matt Alcone, USA) 14,109 (255,16), 3) «Hyatt» (Laith Pharaon, Italia) 14,373 (250,47), 4) «Spirit of Norway» (Bjørn Rune Gjelsten, Norge) 14,714 (244,66),... 8) «Jotun» (Andreas O. Ugland, Norge) 15,581 (231,05).
VM-stillingen:
1) Victory 44 60, 2) Hyatt 39, 3) Sprit of Norway 31.

MOTORSPORT
New Zealand Rally, Stillingen etter 20 av 27 etapper:
1) Tommi Makinen, Finland (Mitsubishi Lancer) 3.21.28,9, 2) Juha Kankkunen, Finland (Subaru Impreza) 1.36,9 min. bak, 3) Toni Gardmeister, Finland (Seat Cordoba) 2.31,3, 4) Thomas Rådström, Sverige (Ford Focus) 4.29,1, 5) Didier Auriol, Frankrike (Toyota Corolla) 6.05,0

Svensk touring-mesterskap (STCC) i Falkenberg
Kvalifisering til 1. løp i dag:
1) Thomas Johansson, Sverige 41,197, 2) Fredrik Ekblom, Sverige og Carl Rosenblad, Sverige 41,216, ... 6) Kim Esbjug, Norge 41,462, 9) Tommy Rustad, Norge 41,593, 11) Thomas Schie, Norge 41,945, 18) Tord Linnerud, Norge 42,733.

Til 2. løp i dag: 1) Rosenblad 40,753, 2) Jens Edman, Sverige 40,784, 3) Rustad 41,112,... 7) Schie 41,247, 9) Esbjug 41,396, 19) Linnerud 42,736.