Resultatbørs

Norsk fotball, internasjonal fotball, håndball, friidrett, sykkel, orientering

NORSK FOTBALL
1. divisjon:
L/F Hønefoss - Bryne 1-2
(0-0). T: 708. H: Lars Kåre Gustavsen (str.72). B: Thomas Dahl (58), Ole Hjelmhaug (62). Dommer: Erik R. Sanneholt, Skotfoss. Gult kort: Marius Røvde, Vetle Odden, L/F Hønefoss, Ole Hjelmhaug, Bryne.

NM, menn, kvartfinaler:
Tromsø - Raufoss 5-0
(2-0). T: 3274. T: Thomas Hafstad (9), 2-0 Rune Lange (39, str.68), Frode Fermann (77), Tryggvi Gudmundsson (88). Dommer: Kjell Alseth, Stjørdals-Blink.

Brann - Odd Grenland 3-2 (1-0). T: 6642. B: Raymond Kvisvik (str.7), Cato Guntveit (68, 78). O: Morten Fevang (48), Frode Johnsen (75). Dommer: Rune Pedersen, Sprint/Jeløy.

INTERNASJONAL FOTBALL
Kvalifisering til mesterligaen, 2. runde 2. kamp:
Molde - CSKA Moskva (Russland) 4-0
(0-0), sammenlagt 4-2. T: 5203. M: Jo Tessem (47), Daniel Berg Hestad (65), Magne Hoseth (67, 81). Dommer: Gary Stephen Willard, England. Gult kort: Marek Holli, Jevgenij Varmalov, Maksim Bokov, Igor Aksenov, CSKA Moskva. Rødt kort: Marek Holli (55), CSKA Moskva.

Molde (4-3-3): Morten Bakke - Trond Strande (Freddy dos Santos i 11 m.), Trond Andersen, Pål Lydersen, Knut Anders Fostervold - Odd Inge Olsen (Magne Hoseth i 44 m.), Karl Oskar Fjørtoft, Daniel Berg Hestad - Jo Tessem, Andreas Lund, Thomas Mork (Ole Bjørn Sundgot i 16 m.).

Molde møter Mallorca i 3. runde. Vinneren går til mesterligaen.

Intertotocupen, semifinaler 2. kamp:

Juventus (Italia) - Rostelmasj Rostov (Russland) 5-1 (sammenlagt 9-1), Austria Wien (Østerrike) - Rennes (Frankrike) 2-2 (sammenlagt 2-4), Heerenveen (Nederland) - West Ham (England) 0-1 (sammenlagt 0-2), Montpellier (Frankrike) - Duisburg (Tyskland) 3-0 (sammenlagt 4-1), Hamburg (Tyskland) - Trabzonspor (Tyrkia) 4-1 (sammenlagt 6-3), Polonia Warszawa (Polen) - Metz (Frankrike) 1-1 (sammenlagt 2-6), Finaler: Montpellier - Hamburg, Juventus - Rennes, West Ham - Metz.

Kampene spilles 10. og 24. august, og vinnerne kommer med i 1. runde i UEFA-cupen.

Kontinentcupen, bronsefinale
USA - Saudi-Arabia 2-0
(1-0). U: Paul Bravo (27), Brian McBride (78). T: 35 000.

HÅNDBALL
U-VM kvinner i Kina
Norge - Island 36-20
(15-14). T: 300. Toppsc.: N: Gro Hammerseng 9, I: Drifa Skuladottir 7. Utv.: N: 5 x 2 min., I: 2 x 2 min.

FRIIDRETT
Grand Prix- og Golden League-stevne, Monaco:
Menn: 200 m:

1) Maurice Greene, USA 19,92, 2) Frank Fredericks, Namibia 19,93, 3) Obadele Thompson, Barbados 20,11, 4) Kevin Little, USA 20,39, 5) Jon Drummond, USA 20,45, 6) Patrick Stevens, Belgia 20,51.

800 m:

1) Wilson Kipketer, Danmark 1.42,57, 2) Japhet Kimutai, Kenya 1.43,09, 3) Ezekiel Sepeng, Sør-Afrika 1.43,16, 4) David Kiptoo, Kenya 1.43,85, 5) Andrea Longo, Italia 1.43,93, 6) Kennedy Kimwetich, Kenya 1.44,31.

1500 m:

1) Noah Ngeny, Kenya 3.29,79, 2) Bernard Lagat, Kenya 3.30,61, 3) Noureddine Morceli, Algerie 3.30,95, 4) Laban Rotich, Kenya 3.31,60, 5) Driss Maazouzi, Frankrike 3.32,69, 6) Reyef Estevez, Spania 3.32,82.

110 m hekk:

1) Mark Crear, USA 13,14, 2) Colin Jackson, Storbritannia 13,18, 3) Larry Wade, USA 13,34, 4) Anthony Dees, USA 13,41, 5) Elmar Lichtenegger, Østerrike 13,45, 6) Tomasz Sciagaczewski, Polen 13,55.

400 m hekk:

1) Angelo Taylor, USA 48,41, 2) Joey Woody, USA 48,55, 3) Calvin Davis, USA 48,83, 4) Pawel Januszewski, Polen 48,85, 5) Stephane Diagana, Frankrike 48,94, 6) Ken Harnden, Zimbabwe 49,16.

Spyd:

1) Konstantinov Gatsioudis, Hellas 87,95, 2) Raymond Hecht, Tyskland 85,28, 3) Sergej Makarov, Russland 84,48, 4) Steve Backley, Storbritannia 83,51, 5) Boris Henry, Tyskland 83,50, 6) Jan Zelezny, Tsjekkia 83,48.

Kvinner: 200 m:

1) Marion Jones, USA 22,15, 2) Inger Miller, USA 22,26, 3) Sevatheva Fynes, Bahamas 22,47, 4) Merlene Frazer, Jamaica 22,47, 5) Beverly McDonald, Jamaica 22,63, 6) Debbie Ferguson, Bahamas 22,66.

400 m:

1) Kathy Freeman, Australia 49,76, 2) Salilat Ogunkoya, Nigeria 49,90, 3) Jearl Miles Clark, USA 49,98, 4) Lorraine Graham, Jamaica 50,34, 5) Anja Rucker, Tyskland 50,75, 6) Amy Mbacke Chiam, Senegal 50,95.

1500 m:

1) Violetta Beclea-Szekely, Romania 4.01,49, 2) Anita Weyermann, Sveits 4.01,66, 3) Lidia Chojecka, Polen 4.02,81, 4) Jackline Marangan, Kenya 4.03,65, 5) Olga Neljubova, Russland 4.04,06, 6) Kelly Holmes, Storbritannia 4.04,58.

3000 m:

1) Gabriela Szabo, Romania 8.28,36, 2) Carla Sacramento, Portugal 8.30,22, 3) Fernanda Ribeiro, Portugal 8.30,66, 4) Maria Panpyukhova, Russland 8.32,23, 5) Pegla Loroupe, Kenya 8.33,36, 6) Yamna Belkacem-Oub, Frankrike 8.42,56.

400 m hekk:

1) Deon Hemmings, Jamaica 53,74, 2) Sandra Glover, USA 53,96, 3) Tatjana Teresjtsjuk, Ukraina 54,42, 4) Andrea Blackett, Bermuda 54,74, 5) Debbie Ann Parris, Jamaica 55,20, 6) Gudrun Arnadottir, Island 56,36.

SYKKEL
Uttak kvinner, til deltagelse i verdenscuprittet Trophee International 7. august og La Grande Boucle (kvinnenes Tour de France) 8. til 22. august:

Gunn Rita Dahle, Jorunn Kvalø, Solrun Flatås, Ragnhild Kostøl, Wenche Stensvold og Monica Valen.

ORIENTERING VM i Inverness, Skottland, klassiske distanser:

Menn, 15,8 km:

Gull: Bjørnar Valstad, Norge 1.37.25, sølv: Carl Henrik Bjørseth, Norge 1.40.20, bronse: Alain Berger, Sveits 1.40.26, 4) Jimmy Birklin, Sverige 1.42.30, 5) Johan Ivarsson, Sverige 1.42.51, 6) Petter Thoresen, Norge 1.42.58, 7) Bernt Bjørnsgaard, Norge 1.43.15, 8) Jon Tvedt, Norge 1.43.35.

Kvinner, 10,3 km:
Gull:
Kirsi Boström, Finland 1.17.56, sølv: Hanne Staff, Norge 1.18.30, bronse: Johanna Asklöf, Finland 1.18.33, 4) Yvette Baker, Storbritannia 1.19.10, 5) Hanne Sandstad, Norge 1.19.37, 6) Reeta-Mari Kolkkala, Finland 1.19.46. Øvrige norske: 18) Elisabeth Ingvaldsen 1.24.42, 27) Ragnhild Myrvold 1.27.53, 28) Birgitte Nordahl Husebye 1.27.58.