Resultatbørs

Internasjonal fotball, håndball, tennis

INTERNASJONAL FOTBALL
Fotball U21-uttak, landskamp mot Portugal 17. august:
Terje Skjeldestad (Sogndal), Jon Inge Høiland (IFK Göteborg), Christian Steen (Bodø/Glimt), Ragnvald Soma (Bryne), Alexander Aas (Odd Grenland), Erik Nevland (Manchester United), Eirik Bakke (Leeds), John Arne Riise (Monaco), Bjørn Berland (Viking), Thorstein Helstad (Brann), Rune Lange (Tromsø), Martin Andresen (Stabæk), Marius Gullerud (Kongsvinger), Magne Hoseth (Molde), André Schei Lindbæk (skied), John Carew (Rosenborg), Runar Normann (Coventry).

En keeper vil bli tatt ut seinere.

Kvalifisering mesterligaen, oppsettet til 3. runde etter onsdagens kamper:

Molde - Mallorca (Spania), Chelsea (England) - Skonto Riga (Latvia), Rapid Wien (Østerrike) - Galatasaray (Tyrkia), Fiorentina (Italia) - Widzew Lodz (Polen), AaB (Danmark) - Dinamo Kiev (Ukraina), Lyon (Frankrike) - Maribor Teatanic (Slovenia), Kroatia Zagreb (Kroatia) - MTK Budapest (Ungarn), Teplice (Tsjekkia) - Dortmund (Tyskland), Rangers (Skottland) - Parma (Italia), Brøndby (Danmark) - Boavista (Portugal), AEK Athen (Hellas) - AIK (Sverige), Hapoel Haifa (Israel) - Valencia (Spania), Hertha Berlin (Tyskland) - Anorthosis Famagusta (Kyprus), Zimbru Tsjisinau (Moldova) - PSV Eindhoven (Nederland), Spartak Moskva (Russland) - Partizan Beograd (Jugoslavia), Sturm Graz (Østerrike) - Servette (Sveits).

1. kamp spilles 10. og 11. august, returkampene 24. og 25. august.

Kontinent-cupen, finale:
Mexico - Brasil 4-3
(2-1). M: Miguel Zepeda (13), Jose Manuel Abundis (28), Zepeda (51), Cuauhtemoc Blanco (62). B: Serginho (str. 43), Roni (47), Ze Roberto (63). T: 115 000.

HÅNDBALL
U-VM kvinner i Kina:
Ungarn - Norge 28-26
(11-12). T: 600. Toppsc.: N: Hæge Fagerhus 6. U: Agnes Turtoczki 6. Utv.: N: 4 x 2 min., U: 6 x 2 min.

Norge er klar for mellomspillet etter tre seire og ett tap.

TENNIS
NM, kvartfinaler:
Menn single:

Helge Røsjø, NTK - Marius Lunde, NTK 6-2, 6-2, Ola Bentzen, Grefsen - Stig Tore Strøm, Golia 6-4, 6-4, Fredrik Sundsten, OTK - Atle Arntzen, HTK 6-3, 6-2 Stian Boretti, OTK - Lars Ranger, Grefsen 7-6, 6-2.

Kvinner single:

Rikke Tobiasson, NTK - Karin Hjelle, OTK 6-2, 6-3, Marianne Bakken, OTK - Ina Sartz, OTK 6-4, 6-3, Anne C. Valle, Stabekk - Cathinka Steen, OTK 6-1, 6-4, Caroline Tidemand, OTK - Kristine Bech-Holte, HTK 6-1,6-1.