Resultatbørs

Sevilla (NTB): Friidretts-VM mandag, kvalifisering:

Menn:

400 m (følgende til kvartfinale):

1. heat:

1) Jamie Baulch, Storbritannia 45,14, 2) Antonio Pettigrew, USA 45,22, 3) Piotr Rysiukiewicz, Polen 45,54, 4) Anderson Oliveira Dos Santos, Brasil 45,61.

2. heat:

1) Michael Johnson, USA 45,10, 2) Tomasz Czubak, Polen 45,27, 3) Ibrahima Wade Senegal 45,53, 4) Danny McFarlane, Jamaica 45,54.

3) heat.

1) Jerome Young, USA 44,94, 2) Alejandro Cardenas, Mexico 44,97, 3) Mark Richardson, Storbritannia 44,98, 4) Kennedy Ochieng, Kenya 45,13.

4) heat.

1) Sanderlei Clao Parrela ra) 44,72, 2) Greg Haughton, Jamaica 45,13, 3) Jerome Davis, USA 45,14, 4) Matija Sestak, Slovenia 45,43.

110 m, hekk (følgende videre til kvartfinale:

1. heat:

1) Duane Ross, USA 13,39, 2) Dudley Dorival Haiti 13,42, 3) Florian Schwarthoff, Tyskland 13,50, 4) Robert Kronberg, Sverige 13,62, 5) Hipolito Montesinos, Spania 13,74.

2. heat:

1) Mark Crear, USA 13,30, 2) Tomasz Scigaczewski, Polen 13,54, 3) Chen Yanhao, Kina 13,55, 4) Peter Coghlan, Irland 13,64.

3. heat:

1) Allen Johnson, USA 13,46, 2) Dan Philibert, Frankrike 13,53, 3) Yoel Hernandez, Cuba 13,53, 4) Igor Kovac, Slovakia 13,63, 5) Steve Brown, Trinidad og Tobago 13,67, 6) William Erese, Nigeria 13,76.

4. heat:

1) Falk Balzer, Tyskland 13,35, 2) Jonathan N'Senga, Belgia 13,44, 3) Robin Korving, Nederland 13,45, 4) Satoru Tanigawa, Japan 13,65, 5) Shaun Bownes, Sør-Afrika 13,65.

5. heat:

1) Colin Jackson, Storbritannia 13,19, 2) Stanislav Olijars, Latvia 13,28, 3) Tony Dees, USA 13,57, 4) Erik Batte, Cuba 13,62, 5) Jean-Marc Grava, Frankrike 13,64, 6) Jeffrey Jackson (U.S) Virgin Islands) 13,64.

6. heat:

1) Anier Garcia, Cuba 13,40, 2) Elmar Lichtenegger, Østerrike 13,50, 3) Kyle Vander-Kuyp, Australia 13,55, 4) Ralf Leberer, Tyskland 13,65, 5) Matti Niemi, Finland 13,66, 6) Andrea Giaconi, Italia 13,71.

Tresteg (følgende til finale, kvalgrense 17,00 m):

Gruppe A:

1) Yoelbi Quesada, Cuba 16,88, 2) Paolo Camossi, Italia 16,79, 3) Denis Kapustin, Russland 16,73, 4) Jiri Kuntos, Tsjekkia 16,70.

. . . 8) Kjetill Hanstveit, Norge 16,59.

Gruppe B:

1) Rostislav Dimijtrov, Bulgaria 17,30, 2) Jonathan Edwards, Storbritannia 17,28, 3) Charles Michael Friedek, Tyskland 17,16, 4) Jerome Jermain, Frankrike 17,10, 5) LaMark Carter, USA 17,01, 6) Andrew Murphy, Australia 17,00, 7) Onochie Achike, Storbritannia 16,96, 8) Vasilij Sokov, Russland 16,85.