Resultatbørs

Sevilla (NTB): VM friidrett tirsdag, kvalifisering:

Menn:

200 meter (følgende til kvartfinale):

1. heat:

1) Francis Obikwelu, Nigeria 20,54, 2) Glenn Smith, Canada 20,68, 3) Joseph Batangdon, Kamerun 20,76, 4) Panagiotis Sarris, Hellas 20,78.

2. heat:

1) Frankie Fredericks, Namibia 20,50, 2) John Ertzgaard, Norge 20,74, 3) Matt Shirvington, Australia 20,75, 4) Martin Lachkovics, Østerrike 20,77.

3. heat:

1) Torbjörn Eriksson, Sverige 20,58, 2) Koji Ito, Japan 20,59, 3) Anninos Markoullides, Kypros 20,73,

4. heat:

1) Julian Golding, Storbritannia 20,48, 2) Patrick Stevens, Belgia 20,54, 3) Christopher Williams, Jamaica 20,68.

5. heat:

1) Konstantinos Kenderis, Hellas 20,68, 2) Douglas Turner, Storbritannia 20,72, 3) Maurice Greene, USA 20,76.

6. heat:

1) Marlon Devonish, Storbritannia 20,56, 2) Patrick Van Balkom, Nederland 20,65, 3) Renward Wells, Bahamas 20,73.

7. heat:

1) Marcus La Grange, Sør-Afrika 20,78, 2) Marcin Urbas, Polen 20,80, 3) Curtis Perry, USA 20.86.

8. heat:

1) Claudinei Da Silva, Brasil 20,38, 2) Ivan Garcia, Cuba 20,59, 3) Antoine Boussombo, Gabon 20,72.

9. heat:

1) Kevin Little, USA 20,76, 2) Chris Donaldson, New Zealand 20,87, 3) Sergej Osovitsj, Ukraina 20,91.

10. heat:

1) Obadele Thompson, Barbados 20,70, 2) Stefan Holz, Tyskland 20,74, 3) Joseph Loua, Guinea 20,80.

400 m hekk (følgende til semifinale):

1. heat:

1) Kazuhiko Yamazaki, Japan 49,08, 2) Tibor Bedi, Ungarn 49,38.

2. heat:

1) Samuel Matete, Zambia 48,90, 2) Carlos Silva, Portugal 49,02.

3. heat:

1) Fabrizio Mori, Italia 49,07, 2) Pawel Januszewski, Polen 49,21, 3) Jiri Muzik, Tsjekkia 49.40.

4. heat:

1) Dinsdale Morgan, Jamaica 48,99, 2) Jean Laurent Heusse, Frankrike 49,82.

5. heat:

1) Stephane Diagana, Frankrike 48,55, 2) Eronilde Nunes De Araujo, Brasil 48,81, 3) Torrance Zellner, USA 48,97.

6. heat:

1) Marcel Schelbert, Sveits 48,66, 2) Joey Woody, USA 49,18.

7. heat:

1) Kemel Thompson, Jamaica 49,17, 2) Thomas Goller, Tyskland 49,52.

Semifinalene avvikles onsdag.

Kvinner:

200 meter (følgende til kvartfinale):

1. heat:

1) Tania Van Heer, Australia 22,67, 2) Andrea Philipp, Tyskland 22,73, 3) Chandra Sturrup, Bahamas 23,18, 4) Ekaterini Koffa, Hellas 23,25, 5) Joice Maduaka, Storbritannia 23,27.

2. heat:

1) Beverly McDonald, Jamaica 22,52, 2) Muriel Hurtis, Frankrike 22,69, 3) Nanceen Perry, USA 22,97, 4) Kim Gevärt, Belgia 23,21, 5) Myriam Mani, Kamerun 23,37.

3. heat:

1) Inger Miller, USA 22,92, 2) Marina Trandenkova, Russland 23,04, 3) Juliet Campbell, Jamaica 23,07, 4) Lucimar De Moura, Brasil 23,34.

4. heat:

1) Merlene Frazer, Jamaica 22,80, 2) Lauren Hewitt, Australia 22,88, 3) Alenka Bikar, Slovenia 22,98, 4) Esther Möller, Tyskland 23,16, 5) Zjanna Tarnopolskaja-Pintusevitsj, Ukraina 23,19.

5. heat:

1) Debbie Ferguson, Bahamas 22,68, 2) Natalja Vinogradova -Safronnikova, Hviterussland 22,85, 3) Svetlana Gontsjarenko, Russland 22,89, 4) Nova Peris-Kneebone, Australia 22,93, 5) Sabrina Mulrain, Tyskland 23,07.

6. heat:

1) Marion Jones, USA 22,69, 2) Fatima Yusuf, Nigeria 22,72, 3) Manuela Levorato, Italia 22,91, 4) Felipa Palacios, Colombia 23,20.

7. heat:

1) Mercy Nku, Nigeria 22,84, 2) Zuzanna Radecka, Polen 23,01, 3) Wendy Hartman, Sør-Afrika 23,27, 4) Christine Bloomfield, Storbritannia 23,31.

200 m, kvartfinale (følgende til semifinale):

1. heat:

1) Marion Jones, USA 22,45, 2) Merlene Frazer, Jamaica 22,48, 3) Lauren Hewitt, Australia 22,73, 4) Chandra Sturrup, Bahamas 22,84.

2. heat:

1) Beverley McDonald, Jamaica 22,26, 2) Fatima Yusuf, Nigeria 22,28, 3) Muriel Hurtis, Frankrike 22,31, 4) Manuela Levorato, Italia 22,60.

3. heat:

1) Inger Miller, USA 22,49, 2) Svetlana Gontsjarenko, Russland 22,77, 3) Andrea Philipp, Tyskland 22,81, 4) Tania Van Heer, Australia 22,89.

4. heat:

1) Debbie Ferguson, Bahamas 22,53, 2) Juliet Campbell, Jamaica 22,69, 3) Natalja Vinogradova-Safronnikova, Hviterussland 22,74, 4) Nova Peris-Kneebone, Australia 22,76.