Resultatbørs

Padling, landslagsuttak fotball/håndball

PADLING

VM i Milano, innledende heat, menn:
C1, 1000 m, 1. heat: 1) Christian Fredriksen, Norge 4.02,952.

K1, 1000 m., 2. heat: 1) Jovino Gonzalez, Spania 3.35,873, 2) Knut Holmann, Norge 3.36,771.

K2, 1000 m.,1. heat: 1) Italia (Antino Rossi/Benjamino Bonomi) 3.18,950, 2) Frankrike 3.19,951, 3) Norge (Peter Ribe, Mattis Næss) 3.20,637.OL.

K1, 500 m., 1. heat: 1) Knut Holmann, Norge 1.42,882.

K2, 500 m., 3. heat: 1) Ungarn (Botond Storcz/Gabor Horvath) 1.31,074, 2) Norge (Andreas Gjersøe/Nils Olav Fjeldheim) 1.32,748.

C1, 500 m., 2. heat: 1) Dittmer, Tyskland 1.54,209,. . . 3) Christian Fredriksen, Norge 1.56,421.

Kvinner. K2, 500 m., 2. heat: 6) Norge (Eveline Borchgrevink/Ellen M. Fevang) 1.50,659.

K4, 500 m., 1. heat: 1) Tyskland 1.35,711,... 7) Norge (Eveline Borchgrevink, Ellen M. Fevang, Hege Brannsten, Kjersti Olsen) 1.42,490.

FOTBALL
Norges Fotballforbund har tatt ut følgende spillere til A-landslagets EM-kvalkamper på Ullevaal mot Hellas 4. og Slovenia 8. september: Målvakter: Frode Olsen (Stabæk), Espen Baardsen (Tottenham.

Forsvar: Henning Berg (Manchester United), André Bergdølmo (Rosenborg), Erik Hoftun (Rosenborg), Bjørn Otto Bragstad (Rosenborg), Vegard Heggem (Liverpool), Gunnar Halle (Bradford), Tore Pedersen (Wimbledon)

Midtbane/angrep: Tore André Flo (Chelsea), Steffen Iversen (Tottenham), Øyvind Leonhardsen (Tottenham), Andreas Lund (Molde), Erik Mykland (Panathinaikos), Vidar Riseth (Celtic), Petter Rudi (Sheffield Wednesday), Bent Skammelsrud (Rosenborg), Ole Gunnar Solskjær (Manchster United).

Kvalifisering UEFA-cupen:

Levski Sofia (Bulgaria) - Apoel Nikosia (Kypros) 2-0 (sammenlagt 2-0), Levadia Maardu (Estland) - Steaua Bucuresti (Romania) 1-4 (1-7), Kareda (Litauen) - Olimpija Ljubljana (Slovenia) 2-2 (3-3, Olimpija videre på bortemål).

HÅNDBALL

Norges Håndballforbund har tatt ut følgende spillere til samling og EM-kvalifiseringskamper mot Italia 7. - 19. september:

Frode Scheie (Eisenach), Gunnar Fosseng (Valencia), Jan Thomas Lauritzen (Viking), Stig Rasch (Wuppertal), Rune Skjærvold (Viking), Geir Jomås (Drammen), Stein Olav Sando (Nordhorn), Stig Penne (Viking), Morten Daland (Kristiansand), Christian Berge (Flensburg), Frode Hagen (Nordhorn), Geir Oustorp (Drammen), Trond Førde Eriksen (Viking), Thomas Pettersen (Sandefjord).