Resultatbørs

Fotball, friidrett, håndball

NORSK FOTBALL
2. divisjon: Avd. 2:
Asker-Ørn Horten 3-1, Drøbak/Fr.-Sarpsborg 2-2.

Avd. 4: Haugesund 2. lag-Sola 2-2.

Avd. 5: Sogndal 2. lag-Florø 1-2.

ENGELSK FOTBALL
1. divisjon:
Crewe - Grimsby 1-1
(0-0). C: Sorvel (84). G: Lester (56). T: 5440.

Stockport - Birmingham 2-0 (0-0). S: Wilbraham (76), D'Jaffo (84). T: 6115.

3. divisjon: Northampton - Lincoln 1-0.

TYSK FOTBALL
Bundesliga:
Kaiserslautern - Bielefeld 0-2
(0-0). B: Labbadia (51), Maissner (87). T: 39 661.

Schalke - Hamburg 1-3 (1-1). S: Wilmots (31). H: Hollberbach (45), Kovac (54), Hoogma (58). T: 45 000.

INTERNASJONAL FOTBALL
Finsk 1. divisjon, 22. runde:
Jokerit - TPS 1-1. Stillingen: 1) Haka (21 kamper) 50 (43-16), 2) HJK (21) 44 (38-12), 3) Jokerit 33 (26-22), 4) MyPa (21) 32 (26-26).

FRIIDRETT
VM i Sevilla, finaler:
Menn: 200 m: Gull:
Maurice Greene, USA 19,90, sølv: Claudinei Quirino Da Silva, Brasil 20,00, bronse: Francis Obikwelu, Nigeria 20,11, 4) Obadele Thompson, Barbados 20,23, 5) Marcin Urbas, Polen 20,30, 6) Kevin Little, USA 20,37, 7) Julian Golding, Storbritannia 20,48.

Frankie Fredericks fra Namibia startet ikke.

400 m hekk: Gull: Fabrizio Mori, Italia 47,72, sølv: Stephane Diagana, Frankrike 48,12, bronse: Marcel Schelbert, Sveits 48,13, 4) Eronilde Nunes De Araujo, Brasil 48,13, 5) Pawel Januszewski, Polen 48,19, 6) Joey Woody, USA 48,77, 7) Dinsdale Morgan, Jamaica 48,92, 8) Torrance Zellner, USA 49,06.

Kvinner: 200 m: Gull: Inger Miller, USA 21,77, sølv: Beverly McDonald, Jamaica 22,22, bronse: Merlene Frazer, Jamaica 22,26, 4) Andrea Philipp, Tyskland 22,26, 5) Debbie Ferguson, Bahamas 22,28, 6) Fatima Yusuf, Nigeria 22,42, 7) Lauren Hewitt, Australia 22,53, 8) Juliet Campbell, Jamaica 22,64.

20 km kappgang: Gull: Hongyu Liu, Kina 1.30,50, sølv: Yan Wang, Kina 1.30,52, bronse: Kerry Saxby-Junna, Australia 1.31,18, 4) Susana Feitor, Portugal 1.31,23, 5) Katarzyna Radtke, Polen 1.31,34, 6) Erica Alfridi, Italia 1.43,04, 7) Jane Saville, Australia 1.32,13, 8) Maja Sazonova, Kashakstan 1.32,19, 9) Kjersti Tysse-Plätzer, Norge 1.32,42, 10) Maria Vasco, Spania 1.33,35, 11) Claudia Iovan, Romania 1.33,46, 12) Jelena Nikolajeva, Russland 1.34,10, 13) Christina Deskou, Hellas 1.34,39, 14) Natalja Misjulja, Hviterussland 1.35,03, 15) Hongmiao Gao, Kina 1.35,07.

5000 m: Gull: Gabriela Szabo, Romania 14.41,82, sølv: Zahra Ouaziz, Marokko 14.43,15, bronse: Ayelech Worku, Etiopia 14.44,22, 4) Irina Mikitenko, Tyskland 14.50,17, 5) Yelena-Ebru Kopytova-Kavaklioglu, Tyrkia 14.51,69, 6) Julia Vaquero, Spania 14.56,00, 7) Marija Pantjukhova, Russland 14.58,60, 8) Yamna Oubouhou-Belkacem, Frankrike 15.03,47, 9) Marta Dominguez, Spania 15.16,93, 10) Megumi Tanaka, Japan 15.17,92, 11) Cheri Goddard-Kenah, USA 15.20,12, 12) Susanne Pumper, Østerrike 15.24,38, 13) Getenesh Urge, Etiopia 15.29,60, 14) Katalin Szentgyörgyi, Ungarn 15.37,00, 15) Michiko Shimizu, Japan 15.46,28.

HÅNDBALL
EM kvinner U18 i Rotenburg, plasseringskamp:
Tyrkia - Norge 24-27
(14-13). Mål Norge: Hylleseth 10, Hårsaker 5, Nossen 4, Bals 3, Baird 2, Aarstad 1, Dahl 1, Eriksen 1. Tilsk.: 500. Utv.: T: 5 x 2 min. + rødt kort, N: 2 x 2 min.

Norge endte på 9. plass i EM.

U-VM, menn i Qatar:
Norge - Spania 27-21.
Norges lag:
Preben Hansen - Vegard Samdahl 10, Håvard Tvedten 6, Kristian Kjelling 3, Espen Hanssen 2, Anders Ruud Gundersen 2, Kjetil Strand 2, Kenneth Klev 1, Even Sandnes 1, Brede Voreland, Andre Jørgensen, Børge Lund, Håvard Martinsen, Anders Nordlund.

PADLING
VM i Milano, semifinaler (følgende til finale) Menn: K-1 1000 m: Heat 1:
1) Lutz Liwowski, Tyskland 3.40,410, 2) Torsten Tranum, Danmark 3.42,622. Heat 2: 1) Jovino Gonzales, Spania 3.42,483, 2) Vadim Teresjenko, Ukraina 3.43,990. Heat 3: 1) Knut Holmann, Norge 3.38,719 , 2) Michael Kolganov, Israel 3.38,909. Heat 4: 1) Petar Merkov, Bulgaria 3.41,496, 2) Botond Storz, Ungarn 3.42,700. K-1 500 m: Heat 1: 1) Akos Vereckei, Ungarn 1.38,007, 2) Knut Holmann, Norge 1.39,039. Heat 2: 1) Petar Markov, Bulgaria 1.38,440, 2) Michael Kolganov, Israel 1.39,145. C-1 1000 m: Heat 1: 1) Andreas Dittmer, Tyskland 4.06,112, 2) Peter Pales, Slovakia 4.06,564, 3) Manuel Jos Crespo, Spania 4.06,631. Heat 2: 1) Maksim Opalev, Russland 4.02,056, 2) Martin Doktor, Tsjekkia 4.06,165, 3) Steve Giles, Canada 4.08,094. Heat 3: 1) Gyorgy Kolonics, Ungarn 4.04,885, 2) Zefims Klemetjevs, Latvia 4.06,072, 3) Christian Fredriksen, Norge 4.07,320. C-1 500 m: Heat 1: 1) Martin Doktor, Tsjekkia 1.48,557, 2) Andreas Dittmer, Tyskland 1.48,823, 3) Steve Giles, Canada 1.50,666. Heat 2: 1) Gyorgy Kolonics, Ungarn 1.49,087, 2) Christian Fredriksen, Norge 1.50,557, 3) Pascal Sylvoz, Frankrike 1.50,627. Heat 3: 1) Maksim Opalev, Russland 1.49,128, 2) Slavomir Knazovicky, Slovakia 1.49,820, 3) Andrej Bjaljajeu, Hviterussland 1.50,688. K2 1000 m: Peter Ribe/Mattis Næss ble nummer 4 i sitt heat, på tiden 3.20,452, og er klare for B-finalen. K2 500 m: Andreas Gjersøe/Nils Olav Fjeldheim ble nummer 6 i sitt heat, på tiden 1.32,298, og er utslått.

Kvinner: K2 500 m: Eveline Borchgrevink/Ellen M. Fevang ble nummer 6 i sitt heat, på tiden 1.48,301, og er klare for B-finalen. K4 500 m: Norge (Borchgrevink/Fevang/Hege Brannstein/Kjersti Olsen) ble nummer 8 i sitt heat, på tiden 1.39,345, og er utslått.

GOLF
Skotsk PGA-mesterskap, Europatouren:
Første runde:
1) Rolf Muntz, Nederland 66, 2) Paul Nilbrink, Sverige 67, 3) Klas Eriksson, Sverige, Andrew Clapp, Andrew Oldcorn, Russell Weir, Gary Evans, Justin Rose, alle Storbritannia, 68.

Henrik Bjørnstad, Norge har 72 slag etter første dag. Per Haugsrud har 74.