Resultatbørs

Fotball, håndball, tennis, volleyball, amerikansk fotball, seiling

NORSK FOTBALL
2. divisjon menn, avd. 1: Lyn 2. lag - Årvoll 4-4, Eidsvold Turn - Lillestrøm 2. lag 2-2. Avd. 3: Stabæk 2. lag - Sandefjord 1-4. Avd. 5: Fana - Sogndal 2. lag 3-4.

HÅNDBALL
NM menn 3. runde: Voll - Fyllingen 20-40.

TENNIS
ATP-turnering finale: Adrian Voinea (Romania) - Stefan Koubek (Østerrike) 1-6, 7-5, 7-6 (7-2).

Federation Cup kvinner, finale: USA - Russland 4-1 (i best av fem).

Søndag: Davenport - Jelena Likhovtseva 6-4, 6-4, Venus Williams - Jelena Dementijeva 6-1, 3-6, 6-7 (5-7), Serena Williams/Venus Williams - Dementijeva/Jelena Makarova 6-2, 6-1.

VOLLEYBALL
EM kvinner, gruppe A: Italia - Romania 3-1 (21-25, 25-20, 25-17, 25-20).

SYKKEL
Spania Rundt, 15. etappe: 1) Vijateslav Jekimov (Russland) Costa Almeria 4.31.45, 2) Frankie Andreu (USA) US Postal s.t., 3) Paolo Bettini (Italia) Mapei s.t., 4) Eddy Mazzoleni (Italia) Saeco s.t., 5) Pascal Herve (Frankrike) Festina s.t., 6) Christian Moreni (Italia) Liquigas s.t.

Sammenlagt: 1) Jan Ullrich (Tyskland) Deutsche Telekom 65.03.22, 2) Igor Gonzalez Galdeano (Spania) Vitalicio 0.49 bak, 3) Roberto Heras (Spania) Kelme 2.35, 4) Jose Maria Jimenez (Spania) Banesto 3.35, 5) Pavel Tonkov (Russland) Mapei 3.45, 6) Jose Luis Rubiera (Spania) Kelme 4.23.

Rittet avsluttes 26. september.

AMERIKANSK FOTBALL
National Football League (NFL: New England Patriots - Indianapolis Colts 31-28, Baltimore Ravens - Pittsburgh Steelers 20-23, Cincinnati Bengals - San Diego Chargers 7-34, Miami Dolphins - Arizona Cardinals 19-16, New York Giants - Washington Redskins 21-50, Chicago Bears - Seattle Seahawks 13-14, Detroit Lions - Green Bay Packers 23-15, Minnesota Vikings - Oakland Raiders 17-22, Philadelphia Eagles - Tampa Bay Buccaneers 5-19, Carolina Panthers - Jacksonville Jaguars 20-22, San Francisco 49ers - New Orleans Saints 28-21, Tennessee Titans - Cleveland Browns 26-9, Kansas City Chiefs - Denver Broncos 26-10, Buffalo Bills - New York Jets 17-3.

SEILING
Prøve-OL, stillingen etter 3. dag:

Menn, laser: 1) Gustavo Lima, Portugal 49 poeng, 2) Ben Ainslie, Storbritannia 45, 3) Nikolas Burfoot, New Zealand 53. . .9) Peer Moberg, Norge.

Tornado: 1) Darren Bundock/John Forbes, Australia 28 poeng, 2) Roman Hagara/Hans P. Steinacher, Østerrike 16, 3) Leon Fernando/Jose Luis Ballester, Spania 37.

Soling: 1) Hans Wallén/Johan Barne/Magnus Augustsson, Sverige 17, 2) Jochen Schuemann/Gunnar Bahr/Ingo Borkowski, Tyskland 26, 3) Jeff Madrigau/Craig Healy/Hartwell Jordan, USA 30. . .8) Herman Horn Johannssen/Paul Davis/Espen Stokkeland, Norge 35.

Den norske båten er gått til finalen med matchracing.

49'ere, åpen: 1) Francesco Bruni/Gabriele Bruni, Italia 30, 2) Adam Beashel/Teague Czislowski, Australia 34, 3) Michael Hestaek/Jonaten Persson, Danmark 46. . .9) Christoffer Sundby/Vegard Arnhoff, Norge 49.

470: 1) Alvaro Marinho/Miguel Nunes, Portugal 22, 2) Gildes Philippe/Tanguy Cariou, Frankrike 33, 3) Kan Yamada/Takashi Tomoda, Japan 44.

Finnjolle: 1) Mateusz Kusznierewicz, Polen 15, 2) Sebastien Godefroid, Belgia 24, 3) Iain Percy, Storbritannia 25.

Star: 1) Torben Schmidt Grael/Marcelo Bastos Ferreira, Brasil 12, 2) Mark Reynolds/Philip Trinter, USA 12, 3) Colin Beashel/David Giles, Australia 13.

Kvinner, 470: 1) Tracy Hayley/Louise van Voorhis, USA 18, 2) Frederica Salva/Emanuela Sossi, Italia 22, 3) Ruslana Taran/Olena Paholtsjik, Ukraina 27. . .6) Carina Toll/Jeanette Lunde, Norge 23.

Europajolle: 1) Margriet Matthysse, Nederland 8, 2) Melanie Dennison, Australia 39, 3) Kristine Roug, Danmark 40. . .15) Siren sundy, Norge 65.

Alle poengene er totalpoeng.