Resultatbørs

Fotball, håndball, sykkel, ishockey, seiling, svømming

INTERNASJONAL FOTBALL

EM/OL-kvalifisering U21, gruppe 9
Bosnia-Hercegovina - Belgia 3-4
(1-0). T: 4000. Bo: Zubanovic (35), Simic (55), Dujmovic (65). Be: Rousell (67, 80, 82), Sonck (70).

Finsk eliteserie, øvre sluttspill

Haka - Jokerit 2-0, Jazz - Kotkan TP 1-0. Stillingen (25 kamper): 1) Haka 57 (48-17), 2) HJK 56 (49-16), 3) Inter 37 (34-30), 4) MyPa 37 (31-30), 5) Jokerit 36 (31-26), 6) Jazz 35 (29-26), 7) Kotkan TP 32 (24-27), 8) RoPS 27 (28-42).

Sveitsisk eliteserie

Neuchatel X.-Basel 1-2.

HÅNDBALL

Eliteserien, kvinner

Nordstrand - Bækkelaget 21-22 (12-8). T: 847. Toppsco. N: Susann Goksør Bjerkrheim 7. B: Hong Jeong-ho 6. Utv. N: 1 x 2 min., B: 1 x 2 min.

SYKKEL

Spania rundt, 18. etappe, 166,3 km

1) Robert Laiseka, Spania (Euskatel) 4.18.39, 2) Frank Vandenbroucke, Belgia (Cofidis) 0.17 min. bak, 3) José Maria Jimenez, Spania (Banesto) 0.21. Sammenlagt: 1) Ullrich 79.46.02, 2) Gonzalez Galdeano 0.30 min. bak, 3) Heras 2.16.

Rittet avsluttes i Madrid søndag 26. september.

ISHOCKEY

Svensk eliteserie, 3. runde

Djurgården - MoDo 1-2 (1-1, 0-1, 0-0), Färjestad - AIK 6-3 (2-1, 1-1, 3-1), Leksand - Västerås 4-0 (2-0, 2-0, 0-0), Luleå - Malmö 2-3 (1-1, 0-2, 1-0), Västra Frölunda - Brynäs 4-2 (0-0, 3-0, 1-2).

Utsatt på grunn av strømbrudd: Linköping - HV71 (ny dato ikke bestemt).

Artikkelen fortsetter under annonsen

SVØMMING

Landslagstroppen for 1999-2000/«Team 2004»

Børge Mørk (Tromsø), Ole Fjørtoft (Molde), Christopher Hansen (Bergensvømmerne), Morten Nystrøm (Varg, Oslo), Helen Baastad (Halden), Allan Jørgensen (Varg, Oslo), Torbjørn Kristensen (Bergensvømmerne), Ann-Kristin Riiser (Kristiansand), Terrie Miller (Karasjok). Sprintgruppe: Anders Dahl (Bergensvømmerne), Rune Bratt (Varg, Oslo), Lise Fadnes (Stavanger). Team 2004: Petter Sjødal (Bergkameratene, Kongsberg), Kim Henriksen, Bergensvømmerne), Anders Wold (Orkanger), Tom Eilert Karlsen (Varg, Oslo), Jostein Røynesdal (Lambertseter).

SEILING

Prøve-OL, laser (etter 10 seilaser)

1) Serge Kats, Nederland 37 poeng, 2) Ben Ainslie, Storbritannia 39, 3) Michael Blackburn, Australia 42, 4) Peer Moberg, Norge og Luis Martines, Spania 62. 470 kvinner (etter 9 seilaser): 1) Salva/Sossi, Italia 24 poeng, 2) Hayley/van Voorhis, USA 39, 3) Taran/Paholtsjik, Ukraina 44....6) Carolina Toll/Jeanette Lunde, Norge 60. 49'er (etter 13 seilaser): 1) Hestbæk/Persson, Danmark 37 poeng, 2) Bruni/bruni, Australia 39, 3) Baur/Barth, Tyskland 45.....9) Christoffer Sundby/Vegard Arnhoff, Norge 97.