Resultatbørs

Fotball, orientering, padling, tennis, turn, ishockey, amerikansk fotball

NORSK FOTBALL

Treningskamp:

Bryne - Viking 2-1 (2-1). T: 350. B: Asle Andersen (20), Rune Medalen (31). V: Morten Berre (2). Dommer: Frode S. Lindboe, Randaberg. Gult kort: V: Trygve Nygaard.

Vikings lag (4-3-3): Lars Gaute Bø - Martin Knudsen (Ronny Kristensen i 32 min.), Odd Arne Espevoll, Bjørn Dahl (Idar Mathiassen i 44 min.), Thomas Pereira - Bjarte Lunde Aarsheim, Magnus Svensson, Trygve Nygaard - Tom Sanne, Morten Berre, Bjørn Berland (Gunnar Aase i 44 min.)

INTERNASJONAL FOTBALL
EM-uttak kvinner:
Norges Fotballforbund har tatt ut følgende spillere til EM-kvalifiseringskampen for kvinner mot Portugal i Sesimbra 23. oktober:
Målvakter:
Astrid Johannessen (Asker), Bente Nordby (Athene Moss). Forsvar: Silje Jørgensen (Klepp), Gøril Kringen (Trondheims-Ørn), Bente Kvitland (Trondheims-Ørn), Linda Medalen (Asker), Brit Sandaune (Trondheims-Ørn), Anne Tønnessen (Kolbotn). Midtbane/angrep: Solveig Gulbrandsen (Kolbotn), Monica Knudsen (Asker), Dagny Mellgren (Bjørnar), Marianne Pettersen (Asker), Anita Rapp (Asker), Hege Riise (Setskog/Høland), Trine Rønning (Trondheims-Ørn), Ann Kristin Aarønes (Trondheims-Ørn).

Ytterligere to spillere tas ut senere.

ORIENTERING
V-cup parkorientering:
Menn, 3,1 km:

1) Håkan Eriksson, Sverige 13.34,9, 2) Grant Bluett, Australia 13.44,4, 3) Juri Omeltsjenko, Ukraina 13.58,7, 4) Allan Mogensen, Danmark 14.08,6, 5) Odin Tellesbø, Norge 14.10,0, 6) Bjørnar Valstad, Norge 14.31,7...16) Kjetil Bjørlo, Norge 17.03,8.
Stillingen (6 av 8 løp):
1) Rudolf Ropek, Tsjekkia 85, 2) Mogensen 84, 3) Omeltsjenko 74, 4) Tellesbø 67, 5) Bluett 67, 6) Bjørlo 66, 7) Valstad 59...11) Petter Thoresen, Norge 24, 17) Bernt Bjørnsgård, Norge 13.

Kvinner, 3,1 km:

1) Gunilla Svärd, Sverige 16.36,0, 2) Dorte Dahl, Danmark 16.48,0, 3) Katarina Allberg, Sverige 16.50,6, 4) Elisabeth Ingvaldsen, Norge 16.53,6, 5) Karolina Arewång, Sverige 16.55,3, 6) Johanna Asklöf, Finland 17,08,4...10) Hanne Staff, Norge 18.04,8.
Stillingen (6 av 8 løp):
1) Svärd 101, 2) Asklöf 89, 3) Lucie Böhm, Østerrike 76, 4) Staff 68, 5) Dahl 66, 6) Heather Monro, Storbritannia 65...9) Ingvaldsen 43, 16) Birgitte Husebye, Norge 20.

PADLING
Uttak VM elverodeo:
Norges Padleforbund har tatt ut følgende utøvere til VM i elverodeo i New Zealand 1.-5. desember:
Menn:

Erik Martinsen (Trysil), Kay-Arne Randen (Faukstad), Morten Eilertsen (Hokksund), Helge Westerås (Faukstad), Flemming Schmidt (Larvik), Gøran Langgård (Trysil).

Kvinner:

Mariann Sæther (Faukstad).

TENNIS
WTA-ranking:

1) Martina Hingis, Sveits 5843, 2) Lindsay Davenport, USA 4806, 3) Venus Williams, USA 3942, 4) Serena Williams, USA 3021, 5) Monica Seles, USA 2880, 6) Mary Pierce, Frankrike 2788, 7) Barbara Schett, Østerrike 1977, 8) Amanda Coetzer, Sør-Afrika 1929, 9) Julie Halard-Decugis, Frankrike 1897, 10) Nathalie Tauziat, Frankrike 1897.

ATP-listen:

1) Andre Agassi, USA 4339, 2) Jevgenij Kafelnikov, Russland 3839, 3) Pete Sampras, USA 3544, 4) Todd Martin, USA 2969, 5) Gustavo Kuerten, Brasil 2497, 6) Marcelo Rios, Chile 2357, 7) Greg Rusedski, Storbritannia 2278, 8) Richard Krajicek, Nederland 2243, 9) Tim Henman, Storbritannia 2172, 10) Alex Corretja, Spania 2137.

TURN
VM:
Mangekamp, kvalifisering menn:
Lag:

1) Kina 230.546 poeng, 2) Russland 227.083, 3) Hviterussland 226.557, 4) Japan 226.382, 5) Sør-Korea 225.319, 6) USA 224.594.

De seks beste går videre til finalen tirsdag.