Resultatbørs

Håndball, Turn, Ishockey, Amerikansk fotball

HÅNDBALL
Trekning europacupene:

Menn:
Mesterligaen, gruppe A:
Sandefjord, Ademar Leon (Spania), THW Kiel (Tyskland), Montpellier (Frankrike). Sandefjords kamper: Ademar Leon (h, 30./31. oktober), THW Kiel (b, 6./7. november), Montpellier (h, 13./14. november), THW Kiel (h, 20./21. november), Ademar Leon (b, 27./28. november), Montpellier (b, 4./5. desember).

Gruppe B: Celje Lasko (Slovenia), Rishon le Zion (Israel), Alpi Prato (Italia), ISKRA Kielce (Polen).

Gruppe C: Badel Zagreb (Kroatia), Suhr (Sveits), ZTR Zaporosje (Ukraina), Skjern (Danmark).

Gruppe D: Barcelona (Spania), Veszprem (Ungarn), Partizan Beograd (Jugoslavia), Volgograd (Russland).

8-delsfinaler:
Cupvinnercupen:
Drammen - Prule 67 Ljubljana (Slovenia).

EHF-cupen: Pick Szeged (Ungarn) - Viking.

City-cupen: Runar - Rokometni Trebnje (Slovenia).

8-delsfinalene spilles 13/14. november og 20./21. november. Førstnevnte lag åpner med hjemmekamp.

Kvinner:
Mesterligaen, gruppe A:
Herz Budapest (Ungarn), Viborg (Danmark), Kometal Skopje (Makedonia), Metz (Frankrike).

Gruppe B: Bækkelaget, Hypo Niederösterreich (Østerrike), Krim Electa Ljubljana (Slovenia), Motor Zaporosje (Ukraina). Bækkelagets kamper: Hypo Niederösterreich (h, 30./31. oktober), Krim Electa (b, 6./7. november), Motor Zaporosje (h, 29./30. januar), Krim Electa (h, 5./6. februar), Hypo Niederösterreich (b, 19./20. februar), Motor Zaporosje (b, 26./27. februar).

Gruppe C: Elda Prestigio (Spania), Buducnost Podgorica (Jugoslavia), Volgograd (Russland), Leipzig (Tyskland).

Gruppe D: Dunaferr (Ungarn), Podravka Koprivnica (Kroatia), Anagennisi Artas (Hellas), Montex Lublin (Polen).

8-delsfinaler:
Cupvinnercupen:
Larvik - Spartak Kiev (Ukraina), Nordstrand - Stockerau (Østerrike).

EHF-cupen: Tertnes - Fredrikshavn (Danmark).

City-cupen: Byåsen - Türk Kulübü (Tyrkia).

8-delsfinalene spilles 30./31. oktober og 6./7. november. Førstnevnte lag åpner med hjemmekamp.

TURN
VM, lagkonkurranse:
Kvinner:
1) Romania 153,527, 2) Russland 153,209, 3) Kina 152,423, 4) Ukraina 152,338, 5) Australia 150,932, 6) USA 150,213.

Menn: 1) Kina 230,395, 2) Russland 228,145, 3) Hviterussland 227,631, 4) Japan 225,908, 5) Sør-Korea 225,870, 6) USA 225,196.

ISHOCKEY
National Hockey League (NHL): Boston Bruins - Colorado Avalanche 3-3, Buffalo Sabres - Phoenix Coyotes 2-2, Toronto Maple Leafs - Nashville Predators 2-4, Ottawa Senators - New Jersey Devils 2-2, New York Islanders - New York Rangers 2-4, Calgary Flames - Carolina Hurricanes 3-3, Anaheim Mighty Ducks - San Jose Sharks 5-3.

AMERIKANSK FOTBALL
National Football League (NFL): New York Jets - Jacksonville Jaguars 6-16.