Resultatbørs

ITALIENSK FOTBALL

Serie A (15. runde)
Inter - Perugia 5-0
(2-0). I: Georgatos (18), Seedorf (44), Vieri (57), Jugovic (67), Hilario (selvmål,72). T: 56.000.

Juventus - Verona 1-0 (0-0). J: Inzaghi (47). T: 30.000.

Lecce - Fiorentina 0-0. T: 19.842.

Piacenza - Milan 0-1 (0-1). M: Bierhoff (31). T: 15.000. Rødt kort: Albertini (Milan).

Reggina - Torino 2-1 (1-0). R: Kallon (9,str.90). T: Calaio (56). T: 23.000. Rødt kort: Tricarico (Torino), Giacchetta (Reggiana).

Roma - Bari 3-1 (2-1). R: Montella (3,29,str.59). B: Cassano (5). T: 59.119. Rødt kort: Neqrouz (Bari).

Udinese - Parma 0-1 (0-0). P: Di Vaio (54). T: 18.000. Rødt kort: Longo (Parma).

BASKETBALL

NBA, natt til torsdag

Philadelphia 76ers - Golden State Warriors 113-92, Orlando Magic - Vancouver Grizzlies 116-96, Atlanta Hawks - Detroit Pistons 108-120, Utah Jazz - Charlotte Hornets 118-96, Chicago Bulls - Washington Wizards 77-66, San Antonio Spurs - Seattle SuperSonics 96-99, Los Angeles Lakers - Los Angeles Clippers 118-101.

ISHOCKEY

Eliteserien
Lillehammer - Manglerud/Star 3-5
(1-1,1-1,1-3). T: 477. 1. periode: 0-1 (5.49) Petter Sæther (Tom Cato Myhre, Steffen Øvstedal), 1-1 (7.42) Marius Koldre (Jon Taarud Rømoen). 2. periode: 1-2 (24.35) Henrik Pettersson (Petter Gren), 2-2 (33.55) Jon Erik Olsen (Ronny Reichenberg, Timo Laituri). 3. periode: 2-3 (42.41) Øvstedal, 2-4 (44.49) Gren, 3-4 (47.10) Ole Morten Magnussen, 3-5 (48.50) Gren. Hoveddommer: Steinar Madsen, Frisk-Asker. Utvisninger: Lillehammer 7 x 2 min., M/S 8 x 2 min.

Artikkelen fortsetter under annonsen

Vålerenga - Storhamar 5-2 (2-1, 2-1, 1-0). T: 2301. 1. periode: 1-0 (0.22) Hans Abrahamsson, 2-0 (2.05) Niklas Gällstedt (Johan Brummer, Patric Englund), 2-1 (10.57) Carl O. B. Andersen (Tom Erik Olsen, Pål Johnsen). 2. periode: 2-2 (24.42) Pål Johnsen (Aleksander Smirnov, Olsen), 3-2 (30.40) Abrahamsson (Brummer, Englund), 4-2 (36.38) Englund. 3. periode: 5-2 (47.53) Englund. Hoveddommer: Tor Olav Johnsen, Manglerud/Star. Utvisninger: Vålerenga 9 x 2 min., Storhamar 14 x 2 min.

Sparta Sarpsborg - Frisk-Asker 1-2 (0-1, 1-0, 0-1). T: 936. 1. periode: 0-1 (9.47) Kyle McDonough (Lars Erik Lund, Jonny Nilsen). 2. periode: 1-1 (34.16) Martin Witnes. 3. periode: 1-2 (59.52) McDonough (Pettri Lehtonen, Richard Fjeld). Hoveddommer: Stian Bruaset, Skjetten. Utvisninger: Sparta Sarpsborg 9 x 2 min., Frisk-Asker 10 x 2 min.

Stjernen - Trondheim 0-3 (0-1, 0-2, 1-0). T: 734. 1. periode: 0-1 (17.47) Inge Stokvik (Fredrik Wilberg, Bjørn Oldeen). 2. periode: 0-2 (26.39) Erkki Mäkelaä (Tomi Jokinen), 0-3 (32.25) Daniel Levin (Mäkelaä, Martin Sellgren). 3. periode: 1-3 (47.07) Jonas Hasselgård (Morten R. Andersen). Hoveddommer: Egil A. Borge, Sparta-Sarpsborg. Utvisninger: Stjernen 2 x 2 min., Trondheim 3 x 2 min.

Svensk eliteserie (29. runde)

Brynäs - Västra Frölunda 4-1, Färjestad - Malmö 3-4 e.f., Linköping - Luleå 3-2, MoDo - Leksand 6-2, Västerås - HV 71 3-2 (etter straffer).

NHL, natt til torsdag

New York Rangers - Toronto Maple Leafs 3-2 e.f., Pittsburgh Penguins - New Jersey Devils 1-3, Dallas Stars - Nashville Predators 3-1, Colorado Avalanche - Calgary Flames 4-0, Edmonton Oilers - San Jose Sharks 1-1, Vancouver Canucks - Tampa Bay Lightning 3-3, Anaheim Mighty Ducks - Florida Panthers 1-5.

SKISKYTING

Verdenscup menn, 10 km sprint i Oberhof
1) Ole Einar Bjørndalen, Norge 25.49,9 (2),
2) Frank Luck, Tyskland 25.57,8 (0), 3) Raphael Poiree, Frankrike 26.01,5 (1), 4) Jekabs Nakums, Latvia 26.30,4 (0), 5) Ricco Gross, Tyskland 26.34,5 (1), 6) Ilmars Bricis, Latvia 26.41,7 (0), 7) Reinhard Neuner, Østerrike 26.41,8 (1), 8) Roman Dostal, Tsjekkia 26.42,0 (1), 9) Marco Morgenstern, Tyskland 26.44,5 (2), 10) Vjatsjeslav Derkatsj, Ukraina 26.50,0 (1). Øvrige norske: 13) Egil Gjelland, Norge 27.01,8 (1), 19) Halvard Hanevold, Norge 27.12,5 (3), 21) Dag Bjørndalen, Norge 27.13,8 (1), 31) Sylfest Glimsdal 27.30,2 (3), 35) Frode Andresen 27.34,7 (4), 39) Stig-Are Eriksen 27.41,6 (1).

Verdenscupen (etter 8 renn): 1) Fischer 155, 2) Luck 138, 3) O. Bjørndalen 136, 4) Poiree 121, 5) Pavel Rostovtsev, Russland 119, 6) Vladimir Dratsjev, Russland 108, 7) Andresen 105, 8) Sendel 105, 9) Vadim Sasjurin, Hviterussland 100, 10) Hietalahti 84. Øvrige norske: 18) Hanevold 59, 28) Gjelland 38, 42) Glimsdal 17, 50) D. Bjørndalen 8.

Sprintcupen (etter 3 renn): 1) Andresen 60, 2) Fischer 58, 3) O. Bjørndalen 54, 4) Luck 50, 5) Bricis 47, 6) Rostovtsev 42, 7) Poiree 39, 8) Nakums 39, 9) Sendel 37, 10) Hanevold 34. Øvrige norske: 26) Gjelland 16, 29) Glimsdal 13, 40) D. Bjørndalen 5.

Nasjonscupen: 1) Tyskland 1789, 2) Norge 1667, 3) Russland 1654, 4) Østerrike 1602, 5) Frankrike 1546.

HOPP

Verdenscup i Bischofshofen, 4. renn i den tysk-østerrikske hoppuka

1) Andreas Widhölzl, Østerrike 271,9 (131,5-129), 2) Janne Ahonen, Finland 270,3 (130,5-128), 3) Martin Schmitt, Tyskland 259,0 (127-125,5), 4) Sven Hannawald, Tyskland 256,2 (124-127,5), 5) Stefan Horngacher, Østerrike 254,4 (125,5-125), 6) Risto Jussilainen, Finland 243,0 (123-122), 7) Lasse Ottesen, Norge 240,0 (122-123), 8) Andreas Goldberger, Østerrike 238,6 (126,5-115,5), 9) Hideharu Miyahira, Japan 237,6 (120,5-121,5), 10) Jani Soininen, Finland 235,2 (118-123,5). 18) Roar Ljøkelsøy, Norge 212,1 (117,5-112). Øvrige nordmenn (slått ut i 1. omgang): 33) Morten Ågheim 88,8 (106), 37) Tommy Ingebrigtsen 84,9 (105,5), 42) Wilhelm Brenna 77,4 (100,5), 43) Henning Stensrud 70,8 (98,5).

Hoppuka sammenlagt: 1) Wishölzl 987,8, 2) Ahonen 963,5, 3) Schmitt 960,5, 4) Hannawald 944,0, 5) Goldberger 930,9, 6) Harada 902,9, 7) Miyahira 896,6, 8) Ottesen 883,8, 9) Kantee 882,4, 10) Soininen 870,8, 19) Ljøkelsøy 703,7, 32) Ingebrigtsen 419,7, 38) Ågheim 323,6, 41) Brenna 246,4, 49) Stensrud 157,2.

Verdenscupen (10 av 29 renn): 1) Schmitt 824, 2) Widhölzl 730, 3) Ahonen 526, 4) Goldberger 486, 5) Kantee 386, 6) Jussilainen 355, 7) Miyahira 352, 8) Soininen 313, 9) Harada 274, 10) Horngacher 267, 25) Ljøkelsøy 85, 29) Ingebrigtsen 50, 39) Ågheim 29, 52) Stensrud 18, 61) Jon Petter Sandaker 6, 66) Espen Bredesen 1.

ALPINT

Verdenscup slalåm kvinner i Maribor
1) Trine Bakke, Norge 1.41,90 (51,75-50,15),
2) Spela Pretnar, Slovenia 1.42,77 (52,17-50,60), 3) Sabine Egger, Østerrike 1.42,99 (52,78-50,21), 4) Anja Pärson, Sverige 1.43,15 (52,90-50,25), 5) Christel Saioni, Frankrike 1.43,35 (53,04-50,31), 6) Anna Ottosson, Sverige 1.44,05 (53,80-50,25), 7) Sarah Schleper, USA 1.44,07 (54,01-50,06), 8) Vanessa Vidal, Frankrike 1.44,25 (53,91-50,34), 9) Karin Köllerer, Østerrike 1.44,36 (53,89-50,47), 10) Sonja Nef, Sveits 1.44,42 (54,95-49,47). Ikke til finaleomgangen: 33) Bente Giljarhus, Norge 56,14. Andrine Flemmen, Norge kjørte ut i 1. omgang.

Slalåmcupen: 1) Bakke 330, 2) Saioni 291, 3) Egger 282, 4) Pretnar 256, 5) Janica Kostelic, Slovenia 250, 6) Pärsson 204, 7) Richard 148, 8) Bokal 146, 9) Köllerer 142, 10) Vidal 137. Øvrige norske: 32) Flemmen 23.

Verdenscupen: 1) Michaela Dorfmeister, Østerrike 569, 2) Götschl 542, 3) Isolde Kostner, Italia 481, 4) Kostelic 420, 5) Nef 404, 6) Regine Cavagnoud, Frankrike 401, 7) Wachter 398, 8) Gerg 367, 9) Pernilla Wiberg, Sverige 331, 10) Bakke 330. Øvrige norske: 36) Merete Fjeldavlie 136, 37) Flemmen 125, 70) Ingeborg Helen Marken 30, 85) Kristine Kristiansen 13.

Europacup, storslalåm menn

1) Ronald Stampfer, Østerrike 2.09,46 (1.05,15-1.04,31), 2) Rainer Schönfelder, Østerrike 2.10,14 (1.05,80-1.04,34), 3) Sami Uotila, Finland 2.10,22 (1.05,36-1.04,86), 4) Alessandro Roberto, Italia 2.10,40 (1.05,83-1.04,57), 5) Walter Girardi, Italia 2.10,53 (1.05,47-1.05,06), 6) Arnold Rieder, Italia 2.10,60 (1.06,16-1.04,44), 7) Florian Seer, Østerrike 2.10,91 (1.05,90-1.05,01), 8) Christoph Gruber, Østerrike 2.11,03 (1.06,23-1.04,80), 9) Bjarne Solbakken, Norge 2.11,08 (1.05,78-1.05,30), 10) Jernej Koblar, Slovenia 2.11,12 (1.06,16-1.04,96). Øvrige norske: 16) Kai Are Fossland 2.11,48 (1.06,80-1.04,68), 21) Åne Sæter 2.11,76 (1.06,90-1.04,86), 29) Lars Birger Vik Hansen 2.12,27 (1.07,41-1.04,86).