Resultatbørs

SKISKYTING
Verdenscup i Ruhpolding. 15 km fellesstart menn:

1) Ricco Gross, Tyskland 39.12,7 (0), 2) Raphael Poiree, Frankrike 0.02 min. bak (2), 3) Sven Fischer, Tyskland 0.10,6 (0), 4) Vadim Sasjurin, Hviterussland 0.22,3 (1), 5) Wolfgang Rottmann, Østerrike 0.31,6 (1), 6) Ludwig Gredler, Østerrike 0.33,5 (3), 7) Marco Morgenstern, Tyskland 0.34,6 (2), 8) Vladimir Dratsjev, Russland 0.46,4 (2), 9) Rene Cattarinussi, Italia 0.47,7 (3), 10) Ole Einar Bjørndalen, Norge 0.49,3 (4), 11) Vesa Hietalahti, Finland 0.53,0 (0), 12) Aleksej Ajdarov, Hviterussland 1.09,0 (2), 13) Frank Luck, Tyskland 1.15,7 (3), 14) Halvard Hanevold, Norge 1.18,4 (2), 15) Pavel Rostovtsev, Russland 1.20,5 (3), 16) Carsten Heymann, Tyskland 1.21,2 (3), 17) Wolfgang Perner, Østerrike 1.23,4 (3), 18) Peter Sendel, Tyskland 1.32,0 (1), 19) Viktor Majgurov, Russland 1.52,2 (3), 20) Paavo Purunen, Finland 1.56,5 (2), 21) Zdenek Vitek, Tsjekkia 2.14,1 (4), 22) Frode Andresen, Norge 2.28,0 (7), 23) Julian Robert, Frankrike 2.47,7 (2), 24) Vjatjeslav Derkasj, Ukraina 2.50,4 (4), 25) Egil Gjelland, Norge 3.14,5 (5), 26) Ilmars Bricis, Latvia 3.42,6 (6), 27) Jekabs Nakums, Latvia 3.48,1 (4).

Verdenscupen: 1) Fischer 194, 2) O. E. Bjørndalen 182, 3) Poiree 169, 4) Luck 167, 5) Rostovtsev 151, 6) Sendel 139, 7) Sasjurin 130, 8) Dratsjev 126, 9) Andresen 109, 10) Hietalahti 99. Øvrige norske: 13) Hanevold 90, 29) Gjelland 48, 42) Glimsdal 17, 46) D. Bjørndalen 15.

LANGRENN
Verdenscup i Nove Mesto:
Kvinner, 10 km klassisk:
1) Larissa Lazutina, Russland 29.59.0, 2) Kristina Smigun, Estland 30.01,3, 3) Bente Martinsen, Norge 30.05,7, 4) Olga Danilova, Russland 30.20,8, 5) Svetlana Nagejkina, Russland 30.37,4, 6) Kaisa Varis, Finland 30.44,1, 7) Ljubov Jegorova, Russland 30.54,3, 8) Anita Moen, Norge 31.07,5, 9) Nina Gavriljuk, Russland 31.12,1, 10) Stefania Belmondo, Italia 31.14,1, 11) Julija Tsjepalova, Russland 31.20,0, 12) Hilde Glomsås, Norge 31.22,1, 13) Irina Skladneva, Russland 31.24,3, 14) Olga Zavjalova, Russland 31.38,3, 15) Irina Terlja, Ukraina 31.39,3, 16) Maj Helen Sorkmo, Norge 31.39,6, 17) Karine Philippot, Frankrike 31.42,9, 18) Gabriella Paruzzi, Italia 31.56,5, 19) Satu Salonen, Finland 32.00,3, 20) Elin Nilsen, Norge 32.01,0, 21) Kati Sundqvist, Finland 32.06,6, 22) Cristina Paluselli, Italia 32.09,1, 23) Zuzana Kocumova, Tsjekkia 32.10,3, 24) Rønnaug Schei, Norge 32.10,4, 25) Valentina Shevchenko, Ukraina 32.11,9, 26) Natasa Lacen, Slovenia 32.12,1, 27) Manuela Henkel, Tyskland 32.12,7, 28) Marit Roaldset, Norge 32.13,7, 29) Antonina Ordina, Sverige 32.20,5, 30) Kamila Rajdlova, Tsjekkia 32.23,1. Øvrige norske: 39) Guri Knotten 32.39,3, 49) Tina Bay 33.24,9.

Verdenscupen: 1) Martinsen 542, 2) Smigun 527, 3) Lazutina 450, 4) Gavriljuk 409, 5) Danilova 379, 6) Moen 348, 7) Nagejkina 313, 8) Belmondo 245, 9) Varis 241, 10) Tsjepalova 239. Øvrige norske: 11) Sorkmo 165, 13) Nilsen 140, 16) Schei 110, 17) Roaldset 109, 23) Hilde Gjermundshaug Pedersen 99, 26) Bay 77, 33) Knotten 37, 37) Glomsås 34.

Menn, 15 km klassisk: 1) Thomas Alsgaard, Norge 37.03,6, 2) Johann Mühlegg, Spania 37.19,9, 3) Harri Kirvesniemi, Finland 37.22,8, 4) Janne Immonen, Finland 37.24,3, 5) Jari Isometsä, Finland 37.33,2, 6) Håkan Nordbäck, Sverige 37.35,2, 7) Odd-Bjørn Hjelmeset, Norge 37.40,2, 8) Magnus Ingesson, Sverige 37.41,4, 9) Fabio Maj, Italia 37.44,3, 10) Erling Jevne, Norge 37.46,9, 11) Lukas Bauer, Tsjekkia 37.47,1, 12) Anders Aukland, Norge 37.51,3, 13) Urban Lindgren, Sverige 37.51,4, 14) Kristen Skjeldal, Norge 37.51,5, 15) Krister Sørgård, Norge 37.59,6, 16) Tore Bjonviken, Norge 38.02,5, 17) Mikhail Ivanov, Russland 38.09,2, 18) Mathias Fredriksson, Sverige 38.09,5, 19) Giorgio Di Centa, Italia 38.12,3, 20) Espen Bjervig, Norge 38.13,0, 21) Fulvio Valbusa, Italia 38.13,4, 22) Mikhail Botvinov, Østerrike 38.14,2, 23) Alexander Marent, Østerrike 38.14,3, 24) Ivan Batory, Slovakia 38.16,2, 25) Kuisma Taipale, Finland 38.20,7, 26) Sami Repo, Finland 38.24,9, 27) Vitalij Denisov, Russland 38.27,2, 27) Aleksej Prokurorov, Russland 38.27,2, 29) Christian Zorzl, Italia 38.28,9, 30) Freddy Schwinbacher, Italia 38.32,4. Øvrige norske: 33) Frode Estil 38.39,5.

Verdenscupen: 1) Alsgaard 441, 2) Mühlegg 402, 3) Bjervig 347, 4) Stephan Kunz, Liechtenstein 257, 5) Hjelmeset 251, 6) Estil 222, 7) Isometsä 216, 8) Niklas Jonsson, Sverige 188, 9) Håvard Solbakken, Norge 184, 10) Hetland 181. Øvrige norske: 12) Morten Brørs 174, 15) Skjeldal 142, 26) Håvard Bjerkeli 87, 28) Jevne 84, 30) Sørgård 82, 34) Bjonviken 67, 45) Aukland 40, 48) Egil Kristiansen 35.

KOMBINERT
Verdenscup i Val di Fiemme. Plasseringer hopp-langrenn i parentes:
1) Samppa Lajunen, Finland (3-7) 38.54,9, 2) Kenji Ogiwara, Japan 0.10,1 min. bak (1-11), 3) Bjarte Engen Vik, Norge 0.20,3 (1-13), 4) Ronny Ackermann, Tyskland 2.09,2 (7-14), 5) Sebastian Haseney, Tyskland 3.04,5 (20-3), 6) Daito Takahashi, Japan 3.04,7 (5-33), 7) Ladislav Rygl, Tsjekkia 3.05,4 (21-1), 8) Jouni Kaitainen, Finland 3.09,5 (5-34), 9) Hannu Manninen, Finland 3.26,9 (12-12), 10) Mario Stecher, Østerrike 3.32,3 (8-21), 11) Jaakko Tallus, Finland 3.51,3 (4-39), 12) Felix Gottwald, Østerrike 3.54,9 (26-4), 13) Nicolas Bal, Frankrike 4.09,9 (25-5), 14) Georg Hettich, Tyskland 4.20,7 (10-27), 15) Sven Koch, Tyskland 4.29,7 (9-31), 16) Kristian Hammer, Norge 4.52,0 (18-16). Øvrige norske: 24) Halldor Skard jr. 5.51,8 (19-28), 25) Kenneth Braaten 6.02,4 (36-8), 29) Preben F. Brynemo 6.14,7 (37-9), 32) Fred Børre Lundberg 7.28,4 (38-18), 34) Trond Einar Elden 7.38,6 (42-2).

TENNIS


Sydney International. Menn, 2. runde (utvalgte resultater):
Ivan Ljubicic, Kroatia - Todd Martin (3), USA 7-6 (13-11), 6-4, Karol Kucera (5), Slovakia - Arnaud Clement, Frankrike 6-2, 6-4, Jason Stoltenberg, Australia - Dominik Hrbaty (7), Slovakia 6-4, 2-6, 6-4, Alex Corretja, Spania - Hicham Arazi, Marokko 3-6, 6-3, 7-6 (7-4), Nicolas Lapentti (2), Ecuador - Stefan Koubek, Østerrike 4-6, 6-0, 6-4.

Kvinner, 2. runde (utvalgte resultater): Lindsay Davenport (2), USA - Jelena Likhovtseva, Russland 6-1, 6-2, Anna Kournikova (8), Russland - Jennifer Capriati, USA 6-4, 7-5, Mary Pierce (3), Frankrike - Conchita Martinez, Spania 6-1, 6-4. Tasmanian Open i Hobart. Kvinner, kvartfinale: Amy Frazier (1), USA - Catalina Cristea, Romania 6-3, 5-7, 6-3.

2. runde: Maria Vento, Venezuela - Patty Schnyder (3), Sveits 7-6 (10-8), 6-4, Chanda Rubin (4), USA - Cara Black, Zimbabwe 3-6, 7-5, 6-3, Justine Henin, Belgia - Sylvia Plischke (7), Østerrike 6-3, 6-1.

BASKETBALL


National Basketball Association:

Washington Wizards - Toronto Raptors 117-89, New York Knicks - Chicago Bulls 95-88, Minnesota Timberwolves - Miami Heat 106-116, Seattle SuperSonics - Phoenix Suns 101-88, Golden State Warriors - Dallas Mavericks 102-109, Sacramento Kings - Houston Rockets 110-93.

ISHOCKEY


National Hockey League:

Boston Bruins - Toronto Maple Leafs 2-3, Montreal Canadiens - Detroit Red Wings 3-0, Carolina Hurricanes - Philadelphia Flyers 3-4, Tampa Bay Lightning - New Jersey Devils 5-6, Colorado Avalanche - Nashville Predators 4-2, Edmonton Oilers - Dallas Stars 2-3, Los Angeles Kings - Ottawa Senators 3-4, San Jose Sharks - St Louis Blues 2-5.