Resultatbørs

HÅNDBALL
Uttak samling kvinnelandslaget:
Oslo (NTB): Landslagssjef Marit Breivik har tatt ut følgende spillere til kvinnelandslagets første samling etter gullet i håndball-VM. Troppen skal være i Oslo fra 10.-13. februar:
br> Jeanette Nilsen (Nordstrand), Ann Cathrin Eriksen (Byåsen), Sahra Hausmann (Bækkelaget), Mette Davidsen (Tertnes), Birgitte Sættem (Larvik), Elisabeth Hilmo (Selbu), Lise Larssen (Bækkelaget), Hege Christin Vikebø (Tertnes), Marianne Rokne (Tertnes), Hilde Stavran Magnussen (Byåsen), Randi Aasarød (Gjerpen), Heidi Flaatnes (Larvik), Anette Hovind Johansen (Lisleby), Elise Alsand (Nordstrand), Monica Sandve (Nordstrand), Silje Aamodt (Skjeberg), Karoline Dyhre Breivang (Stabæk), Kari-Anne Henriksen (Tertnes), Kathrine Lunde (Våg).

LANGRENN
Verdenscup, stafetter i Nove Mesto:
Menn, 4 x 10 km (klassisk-klassisk-fri-fri):
1) Norge 1. lag 1.46.19,6 (Odd-Bjørn Hjelmeset, Erling Jevne, Kristen Skjeldal, Thomas Alsgaard),
2) Østerrike 0.01,9 min. bak (Alexander Marent, Mikhail Botvinov, Achim Walcher, Christian Hoffmann), 3) Russland 0.49,6 (Vitalij Denisov, Mikhail Ivanov, Vladimir Vilisov, Aleksej Prokurorov), 4) Italia 1.43,2, 5) Norge 2. lag 1.43,9 (Frode Estil, Anders Aukland, Krister Sørgård, Tore Bjonviken), 6) Sverige 2.04,5, 7) Slovakia 4.05,1, 8) Estland 4.54,5, 9) Russland/Ukraina 5.23,4, 10) Tsjekkia 6.37,5.

Kvinner, 4 x 5 km (klassisk-klassisk-fri-fri):

1) Russland 1. lag (Olga Danilova, Svetlana Nagejkina, Ljubov Jegorova, Larissa Lazutina 58.23,1, 2) Russland 2. lag 0.38,6 min. bak (Olga Zavijalova, Nina Gavriljuk, Jinna Skladneva, Julija Tsjepalova), 3) Norge 1. lag 0.43,7 (Anita Moen, Bente Martinsen, Elin Nilsen, Maj Helen Sorkmo), 4) Italia 2.08,2, 5) Norge 2. lag 2.18,4 (Marit Roaldseth, Hilde Glomsaas, Tina Bay, Rønnaug Schei), 6) Ukraina 2.31,2, 7) Tyskland 3.31,2, 8) Italia 2. lag 3.43,7, 9) Slovenia 3.59,8, 10) Tsjekkia 4.30,1, 11) Slovakia 7.04,8.

Artikkelen fortsetter under annonsen

SKISKYTING
Verdenscup, stafett i Ruhpolding, 4 x 7,5 km stafett menn (strafferunder/ekstraskudd i parentes):
1) Tyskland 1.21.40,8 (0/4) - Frank Luck 0/1, Sven Fischer 0/0, Peter Sendel 0/3, Ricco Gross 0/0, Norge 0.12,1 min. bak (0/5) - Egil Gjelland 0/4, Halvard Hanevold 0/1, Dag Bjørndalen 0/0, Ole Einar Bjørndalen 0/0, 3) Russland 0.23,7 (0/4) - Viktor Majgurov 0/0, Sergej Rotsjkov 0/0, Vladimir Dratsjev 0/0, Pavel Rostovtsev 0/4, 4) Østerrike 3.06,8 (3/13) - Wolfgang Perner 0/2, Reinhard Neuner 1/4, Ludwig Gredler 2/4, Wolfgang Rottmann 0/3, 5) Frankrike 3.15,0 (0/5) - Julien Robert 0/0, Andreas Heymann 0/1, Stephan Azambre 0/2, Vincent Defrasne 0/2, 6) Finland 3.24,7 (0/5) - Ville Räikönen 0/1, Paavo Puurunen 0/1, Mikko Uusipaikka 0/3, Olli-Pekka Peltola 0/0, 7) Tsjekkia 3.39,1 (1/9), 8) Italia 3.45,1 (0/8), 9) Estland 4.11,0 (1/11, 10) Sverige 4.30,7 (1/10), 11) Ukraina 5,18,6 (0/9), 12) Slovenia 6.13,6 (3/12), 13) Japan 6.46,3 (1/13), 14) USA 7.09,4 (0/13).

Stafettcupen:
1) Norge 112,
2) Tyskland 104, 3) Russland 93, 4) Tsjekkia 85, 5) Finland 76, 6) Østerrike 72.

Sammenlagt rennene i Oberhof, Ruhpolding og Anterselva (5 av 10):
1) O. E. Bjørndalen 94,
2) Gross 89, 3) Raphael Poiree, Frankrike 75, 4) Luck 73, 5) Fischer 68, 6) Sendel 58, 7) Rottmann 58, 8) Hanevold 56, 9) Zdenek Vitek, Tsjekkia 51, 10) Marco Morgenstern, Tyskland 50. Øvrige nordmenn: 12) Gjelland 41, 15) D. Bjørndalen 30, 44) Frode Andresen 4.

ALPINT
Utfortrening kvinner i Altenmarkt:
1) Isolde Kostner, Italia 1.35,95, 2) Regina Häusl, Tyskland 1.36,30, 3) Corinne Rey Bellet, Sveits 1.36,31, 4) Birgitte Obermoser, Østerrike 1.36,45, 5) Monica Dumermuth, Sveits 1.36,55, 6) Renate Götschl, Østerrike 1.36,56, 7) Martina Ertl, Tyskland 1.36,67, 8) Regine Cavagnoud, Frankrike 1.36,73, 9) Corinne Imlig, Sveits 1.36,76, 10) Riomina Dei Cas, Italia 1.37,03. Norske plasseringer: 17) Merete Fjeldavlie, 31) Ingeborg Helen Marken, 50) Andrine Flemmen.

TENNIS
Internasjonal tennis, Sydney International (kvartfinaler kvinner):

Lindsay Davenport (2), USA - Arantxa Sanchez-Vicario, Spania 6-7 (5-7), 6-3, 6-4. Amelie Mauresmo (6), Frankrike - Mary Pierce (5), Frankrike 6-2, 6-3.

Kooyong Classic (semifinale):

Andre Agassi, USA - Thomas Enqvist, Sverige 6-2, 5-7, 6-4. Utslagning: Richard Krajisek, Nederland - Jevgenij Kafelnokiv, Russland 6-3, 6-4.

Auckland Open (kvartfinaler):

Juan Balcells, Spania - Juan Carlos Ferrero (7), Spania 4-6, 6-3, 6-1. Gaston Gaudio, Argentina - Sjeng Schalken (6), Nederland 6-1, 6-2. Magnus Norman (2), Sverige - Marc Rosset (8), Sveits 6-2, 6-2.

ISHOCKEY
NHL, natt til torsdag:
Atlanta Thrashers - Washington Capitals 25, Florida Panthers - New York Islanders 4-3, Chicago Blackhawks - Vancouver Canucks 3-2 OT, Calgary Flames - Dallas Stars 2-1 OT, Phoenix Coyotes - Pittsburgh Penguins 3-1, Anaheim Mighty Ducks - Ottawa Senators 0-2.

BASKETBALL
National Basketball Association (NBA) natt til torsdag:
Boston Celtics - Los Angeles Clippers 95-88, Toronto Raptors - Orlando Magic 108-102, Indiana Pacers - Washington Wizards 117-102, Detroit Pistons - New York Knicks 114-108, Milwaukee Bucks - Los Angeles Lakers 94-103, Denver Nuggets - Seattle SuperSonics 93-103, Portland Trail Blazers - Cleveland Cavaliers 95-75, Vancouver Grizzlies - Phoenix Suns 92-95, Charlotte Hornets - Chicago Bulls utsatt.

SVØMMING
Verdenscup i Hobart:
Menn:
100 m fri:
1) Michael Klim, Australia 47,83, 2) Ian Thorpe, Australia 49,05, 3) Edvaldo Silva Filho, Brasil 49,54. 400 m fri: 1) Ian Thorpe, Australia 3.43,23, 2) Masato Hirano, Japan 3.45,21, 3) Andrea Righi, Italia 3.50,24. 100 m rygg: 1) Matt Welch, Australia 52,67, 2) Lenny Krayzelburg, USA 52,85, 3) Josh Watson, Australia 53,31. 50 m bryst: 1) Zhu Yi, Kina 27,96, 2) Morgan Knabe, Canada 28,29, 3) Patrik Isaksson, Sverige 28,33. 200 m bryst: 1) 1) Ryan Mitchell, Australia 2.11,70, 2) Phil Rogers, Australia 2.13,30, 3) Morgan Knabe, Canada 2.13,75. 50 m butterfly: 1) Michael Klim, Australia 23,55, 2) Garret Pulle, Canada 24,31, 3) Daniel Carlsson, Sverige 24,39. 200 m butterfly: 1) Shamek Pietucha, Canada 1.56,71, 2) Heath Ramsay, Australia 1.57,08, 3) Shane Fielding, Australia 1.59,19. 100 m individuell medley: 1) Jani Sievinen, Finland 55,52, 2) Ouyang Kunpeng, Kina 55,91, 3) Robert Abernethy, Australia 56,78. 400 m individuell medley: 1) Jani Sievinen, Finland 4.13,82, 2) Curtis Myden, Canada 4.14,23, 3) Jim Piper, Australia 4.16,68.

Kvinner:
50 m fri:
1) Han Xue, Kina 35,45, 2) Emi Yamamoto, Japan 25,98, 3) Louise Johnke, Sverige 26,01. 200 m fri: 1) Lindsay Benko, USA 1.57,67, 2) Kasey Giteau, Australia 1.57,74, 3) Elka Graham, Australia 1.59,44. 800 m fri: 1) Zhang Yan, Kina 8.30,00, 2) Danielle Woods, Australia 8.34,42, 3) Amanda Pascoe, Australia 8.36,65. 50 m rygg: 1) Dyana Calub, Australia 28,34, 2) Kellie McMillan, Australia 28,58, 3) Cheng Jiaru, Kina 29,01. 200 m rygg: 1) Lindsay Benko, USA 2.09,99, 2) Zhan Shu, kina 2.10,95, 3) Helen Norfolk, New Zealand 2.11,57. 100 m bryst: 1) Penny Heyns, Sør-Afrika 1.07,38, 2) Rebecca Brown, Australia 1.07,57, 3) Alicja Peczak, Polen 1.08,30. 100 m butterfly: 1) Ruan Yi, Kina 58,29, 2) Johanna Sjöberg, Sverige 58,85, 3) Dianne Bui Duyet, Frankrike 1.00,03. 200 m individuell medley: 1) Zhan Shu, Kina 2.10,91, 2) Kristine Quance, USA 2.12,22, 3) Joanne Malar, Canada 2.13,02.