Resultatbørs

ALPINT
V-cuo slalåm kvinner i Santa Catarina, Italia:

1) Spela Pretnar, Slovenia 1.29,14 (43,90/45,24), 2) Christel Saioni, Frankrike 1.29,44 (43,49/45,95), 3) Anja Pärson, Sverige 1.29,61 (44,19/45,42), 4) Kristina Koznick, USA 1.29,98 (44,56/45,42), 5) Sonja Nef, Sveits 1.30,72 (44,69/46,03), 6) Elisabetta Biavaschi, Italia 1.30,76 (44,92/45,84), 7) Henna Raita, Finland 1.30,79 (45,09/45,70), 8) Claudia Riegler, New Zealand 1.30,86 (44,92/45,94), 9) Karin Köllerer, Østerrike 1.30,94 (45,06/45,88), 10) Denise Karbon, Italia 1.31,30 (45,34/45,96)...23) Hedda Berntsen, Norge 1.32,24 (45,74/46,50).
Trine Bakke kjørte ut i andre omgang etter å ha ledet etter første.

V-cup super-g for menn i St. Anton:

1) Josef Strobl, Østerrike 1.23.41, 2) Didier Cuche, Sveits 1.23,54, 3) Stephan Eberharter, Østerrike 1.23,55, 4) Werner Franz, Østerrike 1.23,63, 5) Fredrik Nyberg, Sverige 1.23,65, 6) Fritz Strobl, Østerrike 1.23,82, 7) Christian Mayer, Østerrike 1.24,00, 8) Didier Defago, Sveits 1.24,27, 9) Paul Accola, Sveits 1.24,41, 10) Rainer Salzgeber, Østerrike 1.24,44...12) Kjetil-Andre Aamodt, Norge 1.24,78.
Super-g-cupen (etter 4 renn):
1) Hermann Maier, Østerrike 300, 2) Strobl 236, 3) Franz 191, 4) Eberharter 190, 5) Nyberg 174.

Verdenscupen (etter 26 konkurranser): 1) Maier 1510, 2) Aamodt 1108, 3) Josef Strobl 828, 4) Eberharter 747, 5) Ghedina 684.

SKØYTER
V-cup i Baselga di Piné, Italia:
Menn, 1500 m:

1) Ids Postma, Nederland 1.50,77, 2) Hiroyuki Noake, Japan 1.51,30, 3) K.C. Boutiette, Canada 1.51,88, 4) Sergej Tsybenko, Kazakhstan, 21.51,95, 5) Jason Parker, Canada 1.52,01, 6) Rintje Ritsma, Nederland 1.52,15, 7) Roberto Sighel, Italia 1.52,63, 8) Petter Andersen, Norge 1.52,68, 9) Christian Breuer, Tyskland 1.53,13, 10) Steven Elm, Canada 1.53,13...16) Eskil Ervik 1.54,05. Gruppe 2: 1) Mark Knoll, Canada 1.52,31. Sammenlagt (4 av 5 løp): 1) Søndrål 280, 2) Postma 242, 3) Jan Bos, Nederland 220, 4) Ritsma 180, 5) Noake 168...9) Andersen 132, 16) Ervik 92, 43) Lasse Sætre 2.

Ådne Søndrål falt og fullførte ikke.

Kvinner, 3000 m:

1) Gunda Niemann-Stirnemann, Tyskland 4.11,87, 2) Anni Friesinger, Tyskland 4.14,01, 3) Claudia Pechstein, Tyskland 4.14,10, 4) Maki Tabata, Japan 4.16,41, 5) Ljudmila Prokasjeva, Kasaskhstan 4.20,25, 6) Varvara Barysjeva, Russland 4.20,63, 7) Eriko Seo, Japan 4.21,00, 8) Svetlana Bazjanova, Russland 4.20,63, 9) Tonny de Jong, Nederland 4.22,51, 10) Barbara de Loor, Nederland 4.23,17. Gruppe 2: 1) Nicole Slot, Nederland 4.27,54, ... 9) Anne Therese Tveter, Norge 4.38,91.
Sammenlagt (4 av 5 løp):
1) Niemann-Stirnemann 400, 2) Pechstein 310, 3) Friesinger 260, 4) Tabata 220, 5) Renate Groenewold, Nederland 190...33) Hedvig Bjelkevik 12, 40) Tveter 3.

KOMBINERT
V-cup hopp i Sapporo, utvalgte resultater (K 120) lørdag, (med lengder og startavstand i søndagens 15 kilometer i parentes):
1) Kristian Hammer, Norge 257,5 (127,5/132,5),
2) Jens Deimel, Tyskland 255,7 (134,5/124, starter 0.11 min. bak), 3) Jouni Kaitainen, Finland 255,1 (131,5/131,5, 0.14), 4) Daito Takahashi, Japan 246,8 (128,5/123, 1.04), 5) Felix Gottwald, Østerrike 244,3 (123/131, 1.19), 6) Mario Stecher, Østerrike 243,6 (130,5/120, 1.23), 7) Aleksej Fadejev, Russland 240,3(122,5/126,5, 1.43), 8) Satoshi Mori, Japan 240,0 (130,5/114,5, 1.45), 9) Todd Lodwick, USA 239,9 (123,/121,5, 1.46), 10) Ronny Ackermann, Tyskland 238,5 (117,5/130, 1.54)...26) Sverre Rotevatn, Norge 208,9 (104,5/120,0, 4.52), 29) Fred Børre Lundberg, Norge 206,8 (113,5/108, 5,04), 37) Knut Tore Apeland, Norge 178,6 (100/100,5, 7.53), 43) Jacob Gunnes, Norge 164,8 (94/97,5, 9.16), 45) Trond Einar Elden, Norge 150,0 (102/80,5, 10.45), 47) Halldor Skard jr., Norge 141,6 (103/75, 11.35).

HOPP
Hoppuke kvinner, 3. renn i Schönwald, Tyskland:

1) Daniela Iraschko, Østerrike 251,5 (88,5-90), 2) Eva Ganster, Østerrike 187,0 (76-74), 3) Ayumi Watase, Japan 184,0 (75-73,5), 4) Heidi Roth, Tyskland) 180,0 (73,5-75,5), 5) Magdalena Kubli, Østerrike 176,5 (75,5-70,5), 6) Yoshiko Kasai, Japan 176,0 (76-68,5). Norske plasseringer: 8) Sagen 454,5, 15) Jahr 305,8.Stillingen etter 3 renn: 1) Iraschko 706,2, 2) Ganster 603,7, 3) Roth 548,1, 4) Keck, USA 519,9, 5) Kubli 504,1, 6) Watase 480,8.

Det fjerde og siste rennet avvikles i Baiersbronn søndag.

ISHOCKEY
NHL, natt til lørdag:

Ottawa Senators - Florida Panthers 5-3, New York Rangers - Boston Bruins 5-2, Pittsburgh Penguins - Edmonton Oilers 3-2, Atlanta Thrashers - San Jose Sharks 0-3, Los Angeles Kings - Dallas Stars 3-2.

KUNSTLØP
EM i Wien, Østerrike, kvinner, sluttstilling etter friløpet:
1) Jirina Slutskaja, Russland 2,0, 2) Maria Butirskaja, Russland 4,8, 3) Viktoria Volsjkova, Russland 6,0, 4) Vanessa Gusmeroli, Frankrike 6,4, 5) Jelena Liasjenko, Ukraina 10,8, 6) Julia Sebestyen, Ungarn 13,6, 7) Mikkeline Kierkgaard, Danmark 15,4, 8) Silvia Fontana, Italia 15,4, 9) Tamara Dorofejev, Ungarn 17,2, 10) Alisa Drei, Finland 17,4...24) Kaja Hanevold, Norge 41,6.