Resultatbørs

Skiskyting

VM 15 km kvinner

1) Corinne Niogret, Frankrike 45.30,9 (0), 2) Yu Shumei, Kina 46.24,6 (0), 3) Magdalena Forsberg, Sverige 46.47,8 (2), 4) Tamami Tanaka, Japan 47.15,1 (1), 5) Martina Schwarzbacherova, Slovakia 47.15,3 (0), 6) Katrin Apel, Tyskland 47.21,3 (3), 7) Olena Petrova, Ukraina 47.37,8 (2), 8) Uschi Disl, Tyskland 47.41,6 (3), 9) Olena Zubrilova, Ukraina 47.44,6 (3), 10) Jirina Tananajko, Hviterussland 48.03,6 (0).

Norske: 14) Linda Tjørhom, Norge 48.19,7 (0), 22) Gro Marit Istad, Norge 49.57,3 (4), 32) Liv Grete Skjelbreid 50.40,2 (6), 39) Ann-Elen Skjelbreid 51.28,0 (5).

Verdenscupen sammenlagt (19 av 25 renn): 1) Forsberg 429, 2) Niogret 301, 3) Disl 294, 4) Svetlana Itsjmuratova, Russland 288, 5) Zubrilova 283.

Norske: 12) Gunn Margit Andreassen 180, 14) Istad 160, 33) L.G. Skjelbreid 49, 37) A.E. Skjelbreid 43, 56) Tjørhom 12.

Fotball

Engelsk 1. divisjon

Bolton - Portsmouth 3-0 (1-0). B: Taylor (12), Jensen (68), Elliot (77). T: 12.672.

Engelsk 2. divisjon

Bury - Cambridge 0-2, Cardiff - Bristol City 0-0.

Engelsk 3. divisjon

Lincoln - Plymouth 3-0, Peterborough - Hull 2-1.

Skotsk eliteserie

Motherwell - Kilmarnock 0-4, St. Johnstone - Hibernian 1-0.

Nederlandsk æresdivisjon

Alkmaar - Cambuur 4-0.

Artikkelen fortsetter under annonsen

Treningskamp

Gent(Belgia) - Rosenborg 2-0 (2-0).

Jules Otten stadion - 1000 tilskuere.

G: 1-0 Tarik Kharif (29), 2-0 Nasredine Karouche (35).

Rosenborg (4-3-3): Jørn Jamtfall (Arni Gautur Arason fra 45.) - Børge Hernes (Arne Winsnes fra 45.), Christer Basma, Bent Skammelsrud, Ole Johan Singsdal - Fredrik Winsnes, Kenneth Storvik, Ørjan Berg - Jan Derek Sørensen, Bent Inge Johnsen (Morten Knutsen fra 72.), Jahn Ivar Jakobsen.

U21: Norge - Finland 1-0 (0-0).

La Manga.

120 tilskuere.

Mål: 1-0 Azar Karadas (89). Dommer: Peter Fröjfeldt, Sverige. Norge (4-3-3): Espen Johnsen (Start) - Lars Granaas (Strømsgodset), Frank Hauge (Lillestrøm), Pa-Modouh Kah (Vålerenga), Ragnvald Soma (Bryne) - Svein Tore Brandshaug, (Molde) (Rune Bolseth, Sogndal fra 80.), Olav Råstad (Tromsø), Christer George (Strømsgodset) - Tommy Øren (Sogndal), Azar Karadas (Brann), Øyvind Storflor (Rosenborg) (Espen Edvardsen, Byåsen fra 69.).

Ubenyttede reserver: Kenneth Høie (Haugesund), Harald Stormoen (Kongsvinger), Rune Wiken (Haugesund).

Storhall 1. divisjon, gruppe sør:

Sogndal-L/F Hønefoss 3-0.

1. kvalifiserende runde i NM

Rygge - Drøbak/Frogn, Selbak - Sarpsborg, Råde - Sprint/Jeløy, Torp - Fredrikstad, Kvik - Greåker, Østsiden - Navestad, Tune - Lisleby, Rakkestad - Sparta, Høland - Spydeberg, Trøgstad/Båstad - Aurskog/Finstadbru, Fjellhamar - Strømmen, Ullensaker/Kisa - Bjerke, Volla - Eidsvold Turn, Sørumsand - Galterud, Lørenskog - KFUM, Grorud - Oslo Øst, Vestli - Ski, Korsvoll - Grei, Frigg - Årvoll,Fagerborg - Ullern, Mercantile - Bækkelaget, Bygdøy - Fossum, Holmen - Slemmestad, Grue - Kjellmyra, Grindvoll - Vardal, Fart - Ringsaker, Elverum - Flisa, Trysil - Nybergsund, Vang - Gjøvik/Lyn, Toten - Lillehammer, Lom - Kvam, Birkebeineren - Jevnaker, Mjøndalen - Bærum, Åmot - Åssiden, Falk - Flint, Runar - Larvik Turn, Borre - Tønsberg, Ørn - Teie, Herkules - Drafn, Siljan - Langangen, Tollnes - Vestfossen, Seljord - Skarphedin, Notodden - Rjukan, Langesund/Stathelle - Øyestad, Våg - Jerv, Flekkerøy - Vindbjart, Giv Akt - Vigør, Lyngdal - Mandalskameratene, Kvinesdal - Flekkefjord, Ganddal - Tasta, Hundvåg - Sola, Hana - Rosseland, Ålgård - Staal, Egersund - Klepp, Nærbø - Eiger, Torvastad - Randaberg, Figgjo - Sandnes, Vedavåg - Nord, Vard Haugesund - Skjold, Gneist - Askøy, Trane - Radøy, Bergen Nord - Frøya, Bjarg - Follese, Bremnes - Os, Austevoll - Stord, Nest-Sotra - Vadmyra, Lyngbø - Løv-Ham, Trott - Trio, Ny-Krohnborg - Hald, Hovding - Fana, Nordhordland - Åsane, Dale - Førde, Fjøra - Sandane, Svelgen - Florø, Tornado - Stryn, Jotun - Sør-Aurdal, Ørsta - Volda, Bergsøy - Skarbøvik, Langevåg - Spjelkavik, VRF - Stranda, Åndalsnes - Træff, Surnadal - Sunndal, Averøykameratene - Dahle, Freidig - Ranheim, KIL/Hemne - Orkla, Malvik - Selbu, Kolstad - NTNUI, Løkken - Tiller, Rissa - Kvik, Tynset - Melhus, Nidelv - Varden, Stjørdals-Blink - Nardo, Levanger - Fram, Namsos - Steinkjer, Verdal - Bangsund, Mosjøen - Brønnøysund, Mo - Stålkameratene, Fauske/Sprint - Gevir Bodø, Narvik - Steigen, Skånland - Vesterålen, Harstad - Morild, Grovfjord - Finnsnes, Salangen - Senja, Lyngen/Karnes - Skarp, Skjervøy - Nordreisa, Hammerfest - Bossekop, Alta - Kautokeino, Kirkenes - Ramfjord.

Kampene er satt opp 15. april.

Ishockey

NHL Natt til i går

Buffalo Sabres - New Jersey Devils 3-2, New York Islanders - Detroit Red Wings 0-2, Carolina Hurricanes - Washington Capitals 1-1, Tampa Bay Lightning - Pittsburgh Penguins 2-1, Florida Panthers - Ottawa Senators 2-4, Nashville Predators - Dallas Stars 5-2, Edmonton Oilers - Los Angeles Kings 6-3, Vancouver Canucks - Boston Bruins 5-2, Anaheim Mighty Ducks - St Louis Blues 2-4.

Svensk eliteserie

AIK - Västra Frölunda 1-4, Färjestad - Brynäs 3-1 , Leksand - Djurgården 4-3, Luleå - HV 71 3-2, Malmö - Västerås 11-0, MoDo - Linköping 5-2.

Basketball

NBA natt til i går

New York Knicks - Los Angeles Clippers 87-76, Indiana Pacers - Dallas Mavericks 94-93, Cleveland Cavaliers - Vancouver Grizzlies 109-108 OT, Detroit Pistons - Miami Heat 95-87, San Antonio Spurs - Phoenix Suns 89-98, Denver Nuggets - Sacramento Kings 123-117 OT, Utah Jazz - Atlanta Hawks 96-94, Portland Trail Blazers - Boston Celtics 105-92.

Alpint

Junior-VM i Canada

Menn: 1) Thomas Graggaber, Østerrike 1.10,77, 2) Klaus Kröll, Østerrike 1.10,85, 3) Martin Kraus, Tyskland 1.11,40, 4) Jörg Spörri, Sveits 1.11,51, 5) Freddy Rech, Frankrike 1.11,70.

Kvinner: Fraenzi Aufdenblatten, Sveits 1.13,47, 2) Lucia Recchia, Italia 1.13,61, 3) Christine Sponring, Østerrike 1.13,73, 4) Nike Bent, Sverige 1.13,80, 5) Katja Wirth, Østerrike 1.13,81.