Resultatbørs

FRIIDRETT
Internasjonalt stevne i Walnut, USA:
Kvinner:
¨ 100 m:
1) Chandra Sturrup, Bahamas 10,95, 2) Angela Williams, USA 11,03, 3) Tori Edwards, USA 11,13. 200 m: 1) Teneeshia Jones, USA 23,16, 2) Chryste Gaines, USA 23,29, 3) Maciel Malone-Wallace, USA 23,53. 400 m: 1) Marion Jones, USA 49,59, 2) LaTasha Colander-Richardson, USA 51,16, 3) Donna Frasier, USA 51,62. 800 m: 1) Tina Paulino, Mazambique 2.00,92, 2) Brigita Langerhole, Sverige 2.02,01, 3) Michelle Ave, USA 2.03.57.1500 m: 1) Mardrea Hyman, USA 4.13,12, 2) Elva Dryer, USA 4.13,87, 3) Stephanie Best, USA 4.15.25. 100 m hekk: 1) Ayanna Hutchinson, USA 11,28, 2) Jasmine Reynolds, USA 11,62, 3) Francesca Sewell, USA 11,70. 400 m hekk: 1) Andrea Blackett, Barbados 56,18, 2) Natasha Danvers, Storbritannia 56,71, 3) Debbie Parris, Jamaica 57,26. Diskos: 1) Anna Søderberg, Sverige 61,46, 2) Suzy Powell, USA 61,24, 3) Seilala Sua, USA 59,86. Slegge: 1) Lise Misipeka, Australia 65,23, 2) Florence Ezeh, Frankrike 63,91, 3) Windy Dean, USA 63,68. Tresteg: 1) Suzette Lee, USA 13,90, 2) Tiombe Hurd, USA 13,47, 3) Vanitta Kinard, USA 13,10. Spyd: 1) Nicole Carroll, USA 53,76, 2) Emily Carlsten, USA 52,82, 3) Nicole Chimko, USA 49,00. Høyde: 1) Tisha Waller, USA 1,93, 2) Karol Damon, USA 1,88, 3) Gwen Wentland, USA 1,83. Kule: 1) Connie Price Smith, USA 18,29, 2) Teri Tunks, USA 18,16, 3) Nada Kawar, Jordan 17,48. Lengde: 1) Alice Faiaiye, USA 6,43, 2) Dalhia Ingram, USA 6,43, 3) Vanessa Monar, Canada 6,35.

Menn:
100 m:
Mike Marsh, USA 9,90, 2) Brian Howard, USA 9,94, 3) Tim Montgomery, USA 9,96. 200 m: 1) Chris Williams, Jamaica 20,02, 2) Ken Brokenburr, USA 20,04, 3) Jon Drummond, USA 20,17. 400 m: 1) Leonard Byrd, USA 45,59, 2) Deon Minor, USA 45,65, 3) Danny McCray, USA 45,91. 800 m: 1) Khadevis Robinson, USA 1.49,27, 2) Derrick Peterson, USA 1.49,28, 3) Jess Strutzel, USA 1.49,44. 1 engelsk mil: 1) Bernard Lagat, Kenya 3.54,97, 2) Jason Pyrah, USA 3.56,91, 3) Dwight Davis, USA 3.59,29. 110 m hekk: 1) Dominique Arnold, USA 13,44, 2) Eugene Swift, USA 13,50, 3) Arend Watkins, USA 13,51. 400 m hekk: 1) Chris Rawlingson, Storbritannia 48,68, 2) Felix Sanchez, USA 48,86, 3) Ian Weakly, Jamaica 49,63. Slegge: 1) Libor Tsjarfreitag, Slovakia 74,71, 2) Bengt Johansson, Sverige 73,80, 3) Norbert Horvath, Ungarn 69,22. Kule: 1) C. J. Hunter, USA 21,74, 2) John Godina, USA 20,46, 3) Adam Nelson, USA 20,01. Tresteg: 1) Levar Anderson, USA 16,73, 2) Von Ware, USA 16,28, 3) Ike Olkekaibe, USA 15,92. Spyd: 1) James Goulding, Fiji 73,91, 2) Tom Petranoff, USA 71,71, 3) Oscar Duncan, USA 71,43. Stav: 1) Scott Slover, USA 5,63, 2) Borya Celentano, USA 5,63, 3) Toby Stevenson, USA 5,48. Lengde: 1) Melvin Lister, USA 8,32, 2) Savante Stringfellow, USA 8,30, 3) Miguel Pate, USA 8,06. Høyde: 1) Nathan Leeper, USA 2,29, 2) Jeremy Fischer, USA 2,29, 3) Fabricio Romero, Brasil 2,25. Diskos: 1) Virgilius Alenka, Litauen 67,80, 2) Adam Setleff, USA 66,86, 3) Gabor Mate, Ungarn 66,54.

SYKKEL
Niedersachsen rundt, 7. etappe, Duderstadt - Peine (156,3 km):

1) Fred Rodriguez, USA 3.38.51, 2) Olaf Pollack, Tyskland samme tid, 3) Martin Kryger, Danmark s.t., 4) Piotr Zaradny, Polen s.t., 5) Slavomir Heger, Tsjekkia s.t., 6) Enrico Poitschke, Tyskland s.t. Sammenlagt: 1) Torsten Schmidt, Tyskland 30.26.36, 2) Bert Grabsch, Tyskland 0.29 min. bak, 3) Rodriguez 0.31, 4) Pollack 0.41, 5) Svein Gaute Hølestøl, Norge 0.52, 6) Bert Dietz, Tyskland 1.12.

TENNIS
WTA-rankingen:

1) Lindsay Davenport, USA 6073 poeng, 2) Martina Hingis, Sveits 6046, 3) Venus Williams, USA 3279, 4) Mary Pierce, Frankrike 2645, 5) Nathalie Tauziat, Frankrike 2549, 6) Serena Williams, USA 2489, 7) Monica Seles, USA 2202, 8) Conchita Martinez, Spania 2133, 9) Julie Halard-Decugis, Frankrike 1986, 10) Arantxa Sanchez-Vicario, Spania 1873.

ATP-rankingen:br> 1) Andre Agassi, USA 252 poeng, 2) Jevgenij Kafelnikov, Russland 224, 3) Pete Sampras, USA 218, 4) Magnus Norman, Sverige 188, 5) Lleyton Hewitt, Australia 187, 6) Tim Henman, Storbritannia 140, 7) Nicolas Kiefer, Tyskland 137, 8) Thmoas Enqvist, Sverige 136, 9) Gustavo Kuerten, Brasil 134, 10) Alex Corretja, Spania 131.

BASKETBALL
National Basketball Association (NBA), natt til mandag

Boston Celtics - Charlotte Hornets 102-105, Miami Heat - Orlando Magic 95-84, Portland Trail Blazers - Sacramento Kings 102-95, Toronto Raptors - Chicago Bulls 85-84, Los Angeles Lakers - Minnesota Timberwolves 101-95, Atlanta Hawks - Cleveland Cavaliers 104-101, Detroit Pistons - Indiana Pacers 101-112, Dallas Mavericks - Vancouver Grizzlies 114-106, Houston Rockets - Seattle SuperSonics 112-121, Phoenix Suns - Utah Jazz 82-96.

GOLF
LPGA-turnering i California, sluttstillingen for kvinner (700.000 dollar):
1) Julie Inkster, USA 275 slag (70-67-66-72), 2) Brandie Burton, USA 280 (69-69-68-74), 3) Carin Koch, Sverige 281 (69-69-69-74), 4) Rachel Hetherington, Australia 284 (66-74-71-73), 5) A. J. Eathorne, Canada 285 (76-67-68-74), 6) Annika Sörenstam, Sverige 286 (71-73-69-73), Becky Iverson, USA (72-72-70-72), 8) Cindy Frigg-Currier, USA 287 (66-74-74-73), 9) Kris Tschetter, USA 288 (72-69-72-75), Kate Golden, USA (71-71-71-75), Dottie Pepper, USA (73-72-72-71).

Verdensranking etter helgens turneringer: br> 1) Tiger Woods, USA 24,22 poeng, 2) David Duval, USA 11,05, 3) Colin Montgomerie, Storbritannia 10,15, 4) Davis Love III, USA 9,31, 5) Vijay Singh, Fiji 9,00, 6) Ernie Els, Sør-Afrika 8,25, 7) Hal sutton, USA 8,21, 8) Jesper Parnevik, Sverige 7,45, 9) Lee Westwood, Storbritannia 7,37, 10) Nick Price, Zimbabwe 7,35.

ISHOCKEY
National hockey League (NHL) natt til mandag, sluttspillet, 1. runde 2. kamp (best av 7)
Øst:
New Jersey Devils - Florida Panthers 2-1 (2-0 sammenlagt i best av 7).

3. kamp, øst: Buffalo Sabres - Philadelphia Flyers 0-2 (0-3 sammenlagt i best av 7). Vest: Edmonton Oilers - Dallas Stars 5-2 (1-2 sammenlagt i best av 7).

Landslagstropp til samling i Kristins Hall og to landskamper mot Ukraina (21. og 22. april):
Målvakter:
Robert Schistad (Schwenningen), Øyvind Sørli (Sparta Sarpsborg), Bjørge Josenfsen (Stjernen), Vidar Wold (Frisk Asker). Backer: Svein Enok Nørstebø (Trondheim), Martin Sellgren (Trondheim), Tommy Jakobsen (Augsburg), Ketil Wold (Frisk Asker), Jonny Nilsen (Frisk Asker), Martin Knold (Lindköping), Mats Trygg (Färjestad), Jarle Næsset (Sparta Sarpsborg). Forwards: Trond Magnussen (Färjestad), Tore Vikingstad (Färjestad), Marius Trygg (Färjestad), Pål Johnsen (Storhamar), Morten Fjeld (Storhamar), Geir Svendsberget (Storhamar), Mads Hansen (Storhamar), Per Åge Skrøder (Lindköping), Sjur Robert Nilsen (Sparta Sarpsborg), Stig Vesterheim (Sparta Sarpsborg), Joakim Sæther (Manglerud/Star), Stian Berntsen (Frisk Asker), Anders Fredriksen (Västra Frölunda).