Resultatbørs

Ishockey, fotball m.m.

BASKETBALL

NBA, i natt

Sluttspillet, 1. runde, 4. kamp (best av 5):

Vest: Seattle SuperSonics - Utah Jazz 104-93 (2-2 sammenlagt).

FOTBALL

Japansk J-liga:

Sanfrecce Hiroshima - Yokohama F Marinos 2-0, Gamba Osaka - Cerezo Osaka 2-1, Shimizu S-Pulse - FC Tokyo 2-1, Nagoya Grampus Eight - Vissel Kobe 1-2, Kyoto Purple Sanga - Avispa Fukuoka 3-4, Kawasaki Frontale - Jubilo Iwata 1-5, Kashiwa Reysol - JEF Ichihara 2-1, Kashima Antlers - Verdy Kawasaki 0-3.

Tabellen: 1) Jubilo Iwata 20 poeng (22-12), 2) Shimizu S-Pulse 19 (15-9), 3) Yokohama F Marinos 18 (18-14), 4) Cerezo Osaka 17 (23-18), 5) FC Tokyo 17 (17-13).

Sør-Amerikansk Libertadores Cup:

Gruppe B: El Nacional (Ecuador) - Boca Juniors (Argentina) 0-0. Gruppe C: Rosario Central (Argentina) - Corinthians (Brasil) 3-2. Gruppe E: Atlas (Mexico) - Junior (Colombia) 2-0. Gruppe H: Nacional (Uruguay) - Bolivar (Bolivia) 3-0.

Gresk 1. divisjon:

Proodeftiki - PAOK 1-0.

Tabellen: 1) Olympiakos 80, 2) Panathinaikos 76, 3) OFI 57, 4) AEK 54, 5) Aris 46.

Privatlandskamp U21 kvinner:

Danmark - Norge 0-7 (0-4).

Mål: 0-1 Anita Eftedal (5), 0-2 Eftedal (21), 0-3 Kristin Lie (42), 0-4 Heidi Pedersen (45), 0-5 Pedersen (56), 0-6 Lie (75), 0-7 Lie (85).

Artikkelen fortsetter under annonsen

NM menn, 2. kvalifiseringsrunde

Sørumsand - Lørenskog 1-7.

NM kvinner, 1. runde

Hald - Sandviken 0-17.

Dansk cup, semifinaler 1. kamp:

AB - AaB 1-1 (0-0). AB: Løvenkrands (49). AaB: Andersson (80). T: 2752.

Viborg - Brøndby 1-0 (0-0). V: Fernandez (str. 79). T: 3208.

Fransk 1. divisjon:

Lyon - Bastia 2-1, Marseille - Nancy 2-2, Bordeaux - Lens 1-2, Strasbourg - St. Etienne 0-1, Auxerre - Rennes 4-0, Metz - Troyes 3-1, Monaco - Le Havre 5-2, Nantes - Sedan 1-0, Paris St. Germain - Montpellier 3-0.

Tabellen: 1) Monaco 65, 2) Paris SG. 57, 3) Lyon 55, 4) Bordeaux 53, 5) Auxerre 47.

HÅNDBALL

Kvalifisering 1. divisjon håndball kvinner:

Gjøvik og Vardal - Levanger 23-21.

  • Gjøvik og Vardal er kvalifisert for eliteserien neste sesong. Lagene vant to kamper hver, men Gjøvik og Vardal har best målforskjell.

    ISHOCKEY
    NHL, i natt
    Sluttspillet, 2. runde, 4. kamp (best av 7):
    Øst: New Jersey Devils - Toronto Maple Leafs 2-3 (2-2 sammenlagt).
    Vest: Detroit Red Wings - Colorado Avalanche 2-3 OT (1-3 sammenlagt).

    A-VM i St. Petersburg. Innledende kamper:
    Gruppe A: Ukraina - Latvia 1-2 (1-0, 0-1, 0-1), Sverige - Hviterussland 7-0 (2-0, 2-0, 3-0). Gruppe B: Østerrike - Italia 0-3 (0-1, 0-1, 0-1), Finland - Slovakia 2-2 (1-1, 1-0, 0-1).

  • Slovakia vant gruppa og møter Norge lørdag. Norge spiller mot Finland mandag og Italia tirsdag.

    SEILING
    Norges Seilforbund har innstilt disse seilerne til OL i Sydney:
    Laser: Peer Moberg, KNS
    49er: Christoffer Sundby og Vegard Arnhoff, begge Soon Seilforening
    Soling: Hermann Horn Johannessen, KNA, Paul Davies, Asker Seilforening og Espen Stokkeland, Færder Seilforening.

    SKØYTER
    Norges Skøyteforbund har tatt ut disse forbundsgruppene for sesongen 2000/20001:
    Treningsgruppe 1: Petter Andersen (ASK), Eskil Ervik (Hamar), Edel Therese Høiseth (Geithus), Grunde Njøs (Leinstrand), Kjell Storelid (Stord), Ådne Søndrål (Hol), Lasse Sætre (Sand).
    Treningsgruppe 2: Hedvig Bjelkevik (Arendal), Stian Bjørge (Herkules), Pål Gravem (Eidsvoll), Ellen Kathrine Lie (ASK), Ørjan Tvenge (Brandbu).

  • Geir Karlstad, Tom Erik Oxholm og Mikkel Stølen er trenere for begge gruppene.

    SYKLING
    Dunkirk 4-dagers ritt - 3. etappe,186,2km:
    1) Jean-Patrick Nazon, Frankrike (Francaise des Jeux) 4.19.09, 2) Jo Planckaert, Belgia (Cofidis) s.t, 3) Saulius Ruskys, Litauen (Saint-Quentin) s.t, 4. Robbie McEwen, Australia (Farm Frites) s.t, 5) Jan Svorada, Australia (Lampre) s.t, 6) Sebastien Hinault, Frankrike (Credit Agricole) s.t, 7) Jaan Kirsipuu, Estland (AG2R) s.t, 8) Carlos Dacruz, Frankrike (Bigmat) s.t, 9) Denis Zanette, Italia (Liquigas) s.t, 10) Aart Vierhouten, Nederland (Rabobank) s.t.
    Sammenlagt: 1) Arturas Kasputis, Litauen (AG2R) 12.52.39, 2) Arvis Piziks, Latvia (Memorycard) 0.18 min. bak 3) Magnus Backstedt, Sverige (Credit Agricole) 0.34, 4) Stephane Barthe, Frankrike (AG2R) 0.36, 5. Anthony Langella, Frankrike (Credit Agricole) 0.41, 6) Martin Rittsel, Sverige (Memorycard) 0.42, 7) Steve Vermaut, Belgia (US Postal) 0.43, 8) Marcel Duijn, Nederland (Rabobank) s.t, 9) Pieter Vries, Nederland (Farm Frites) s.t, 10) Robert Hunter, Sør-Afrika (Lampre) s.t.

    Romandiet Rundt - 3. etappe, 161 km:
    1) Laurent Dufaux, Sveits 3.55.44 timer, 2) Francesco Casagrande, Italia s.t, 3) Yvon Ledanois, Frankrike s.t., 4) Wladimir Belli., Italia s.t., 5) Pavel Tonkov, Russland s.t., 6) Joseba Beloki, Spania s.t., 7) Paolo Savoldelli, Italia s.t., 8) Giuliano Figueras, Italia 0.06 min. bak, 9) Marcus Zberg, Sveits s.t., 10) Enrico Cassani, Italia s.t.
    Sammenlagt: 1) Savoldelli 10.31.34 timer, 2) Inigo Cuesta, Spania 0.17 min. bak, 3) Gabriel Missaglia. Italia 0.19, 4) Joseba Beloki, Spania s.t., 5) Dufaux 0.20, 6) Ledanois 0.21, 7) Romans Vainsteins, Latvia s.t., 8) Matthias Buxhofer, Østerrike 0.22, 9)Jose Luis Rubiera, Spania s.t., 10) Cassani 0.23.

    TENNIS
    ATP-turneringen i Mallorca:
    Christian Ruud-Marat Safin 3-6, 5-7, 5-7