Resultatbørs

FRIIDRETT
Grete Waitz-løpet fra Frognerparken til Bislett lørdag, 5 kilometer:

1) Gunnhild Halle, Runar 15.46, 2) Susanne Wigene, Haugesund 16.07, 3) Veslemøy Hausken, Haugesund 16.11, 4) Bente Landøy, FRI 16.17, 5) Eva Slørdahl Conradi, Vidar 16.52, 6) Tonje Sekse, Vidar 17.19, 7) Jessica Gunnarsson, Vidar 17.38, 8) Annica Gunnarsson, Vidar og Camilla Fiskevoll, Vidar 17.51, 10) Kristin Lie, Vidar og Marit Brennhovd, Vidar 17.56, 12) Kirsti Grape, -18.10, 13) Hilde Henriksen, Bøler 18.14, 14) Monica Raaen-Ivers, Kjelsås 19.58, 15) Åslaug Golf Kaardal, Lærdal Røde Kors 20.10.

FORMEL 1
Kvalifisering til Spanias GP

1) Michael Schumacher, Tyskland (Ferrari) 1.20,974 (snittfart 210,289 km/t), 2) Mika Häkkinen, Finland (McLaren-Mercedes) 1.21,052, 3) Rubens Barrichello, Brasil (Ferrari) 1.21,416, 4) David Coulthard, Storbritannia (McLaren-Mercedes) 1.21,422, 5) Ralf Schumacher, Tyskland (Williams-BMW) 1.21,605, 6) Jacques Villeneuve, Canada (BAR-Honda) 1.21,963, 7) Jarno Trulli, Italia (Jordan-Mugen-Honda) 1.22,006, 8) Heinz-Harald Frentzen, Tyskland (Jordan-Mugen-Honda) 1.22,135, 9) Pedro De La Rosa, Spania (Arrows-Supertec) 1.22,185, 10) Eddie Irvine, Storbritannia (Jaguar-Cosworth) 1.22,370.

22 biler er kvalifisert for søndagens løp.

PADLING
V-cup i Hazewinkel, Belgia
K1 1000 meter menn: 1) Knut Holman, Norge 3.44,347,
2) Torsten Tranum Jenson, Danmark 3.45,812, 3) Michael Kolganov, Israel 3.46, 297...10) Mattis Næss, Norge 3.52,436.

K2 1000 meter menn: 1) Eirik V. Larsen og Nils Olav Fjeldheim, Norge 3.21,772, 2) Markus Oscarsson og Henrik Nilsson, Sverige 3.24,251, 3) Paw Madsen og Jesper Staal, Danmark 3.24,776.

Artikkelen fortsetter under annonsen

C1 1000 meter menn: 1) Martin Doktor, Tsjekkia 4.12,807, 2) Sami Grigore, Romania 4.14,531, 3) Eric Deleuch, Frankrike 4.15,501, 4) Christian Fredriksen, Norge 4.19,895.

BASKETBALL
NBA-sluttspill (best av 5 kamper) natt til lørdag:

Vest: Utah Jazz - Seattle SuperSonics 96-93 (Utah vant 3-2 sammenlagt), Los Angeles Lakers - Sacramento Kings 113-86 (Lakers vant 3-2 sammenlagt).

ISHOCKEY
NHL-sluttspill, 2. runde (best av 7) natt til lørdag:

Vest: Colorado Avalanche - Detroit Red Wings 4-2 (Colorado vant sammenlagt 4-1), San Jose Sharks - Dallas Stars 4-5 (Dallas leder 3-1).

A-VM i St. Petersburg, nedrykksspillet

Japan - Ukraina 0-4 (0-3, 0-0, 0-1), Østerrike - Frankrike 3-3 (2-0, 1-2, 0-1).