Resultatbørs

INTERNASJONAL FOTBALL
Sveitsisk eliteserie, 9. sluttspillrunde
Yverdon - Basel 0-1, Grasshoppers - Luzern 0-2, St. Gallen - Neuchatel Xamax 3-0.

Spilt lørdag: Servette - Lausanne 1-3.

HÅNDBALL

Landskamp for menn på Hamar

Norge - Grønland 27-13 (12-6). T: 50.

Norges lag: Lars Olaussen, Sindre Walstad - Kjell Skog, Vidar Kristensen 1, Roger Kvannli 1, Stig Penne 4, Eivind Ellingsen 3, Geir Daniel Larsen 4, Vegard Samdahl 1, Geir Oustorp 1, Knut Helge Jakobsen 3, Kjetil Strand 6, Børge Lund 3. Toppscorer Grønland: Peter Sikensen 11. Utvisninger: N: 4 x 2 min., G: 4 x 2 min.

SYKKEL
Fredsrittet i Leipzig i Tyskland
2. etappe lørdag, 166 km

1) Arkadius Wojtas, Polen 4.07.30, 2) Søren Petersen, Danmark s.t., 3) Alessandro Bertolini, Italia s.t.

3. etappe søndag, 128 km

1) Danilo Hondo, Tyskland 3.02.03, 2) Torsten Hiekmann, Tyskland s.t., 3) Stephan Schreck, Tyskland s.t.

4. etappe søndag, 37 km tempo

<11) Steffen Wesemann, Tyskland 49.28, 2) Raivis Belohvosciks, Latvia 0.51 min. bak, 3) Piotr Wadecki, Polen 1.09.

Sammenlagt: 1) Wadecki 12.02.20, 2) Piots Przydzial, Polen 1.50 min. bak, 3) Hondo 2.09, 4) Wesemann 2.13, 5) Belohvosciks 3.14.

BRYTING
NM på Kolbotn
Menn:
54 kg: 1) Bjørnar Sjølie, Kolbotn, 2) Anders Trogstad, Drammens, 3) Lasse Svanlund, Snøgg.

58 kg: 1) Francis Tangen, Urædd, 2) Stig André Berge, Oslo.

63 kg: 1) Tore Karlsen, Halden, 2) Geir Larsen, Urædd, 3) John Harald Foss Fjellbu, Kolbotn, 4) Mats Rolfsen, Oslo, 5) Frank Are Andersen, Lørenskog.

69 kg: 1) Stig Arve Hansen Hauan, Tromsø, 2) Baran Nazan, Bergens, 3) Roy Erling Kartsøen, Sp.09, 4) Glenn Erik Andresen, Halden, 5) Arne Reidar Svendsen, Urædd.

76 kg: 1) Nick Johnson, Fredrikstad, 2) Svein Torp, Sp.09, 3) Ole Petter Tveten, Snøgg, 4) Eren Andre Gjægtvik, Braatt, 5) Glenn Waksvik, Urædd.

85 kg: 1) Stian Pedersen, Urædd, 2) Martin Johansen, Kolbotn, 3) Lasse Skogseth, Skedsmo, 4) Kjetil Hestdalen, Sp.09, 5) Glenn Hansen, Lørenskog.

97 kg: 1) Martin Inge Dalsbotten, Kolbotn, 2) Roy Bakke Andersen, Urædd, 3) Roy Byman, Skedsmo, 4) Adrian Topescu, Oslo, 5) Tom Rune Ljosåk, Sp.09, 6) Tommy Hansen, Skedsmo.

130 kg: 1) Roe Kleive, Braatt, 2) Henning Skilbred, Urædd, 3) Alf Christian Beilgaard, Sp.09, 4) Marius B. Mehren, Oslo, 5) Terje Kleven, Skedsmo.

Kvinner:

51 kg: 1) Anne Knudsen, Kolbotn, 2) Carina Nilsen, Kirkenes, 3) Nora Lauvstad, Drammens.

56 kg: 1) Ine Barlie, Kolbotn, 2) Mette Knudsen, Kolbotn, 3) Caroline Lie, Kristiansund.

62 kg: 1) Gudrun Anette Høie, Kristiansund, 2) Hege Mordt, Fredrikstad, 3) Karen Anne Svanlund, Snögg, 4) Christin Holm, National, 5) Tyra Oseng Edvardsen, Bergens.

68 kg: 1) Lene Aanes, Sp.09, 2) Kine Garstad, Båtsfjord.

75 kg: 1) Nina Helen Nilsen, Fredrikstad, 2) Monica Johannessen, Fredrikstad.

Kongepokalene gikk til Stig Arve Hansen Hauan og Gudrun Anette Høie.

RALLY
Swedish Touring Car Championship, 1. og 2. runde
Løp 1:
1) Fredrik Ekblom, Sverige 20.23,093, 2) Mattias Ekström, Sverige 20.30,157, 3) Tommy Kristoffersson, Sverige 20.30,728... 7) Tommy Rustad, Norge 20.40,945.
Løp 2:
1) Ekblom 20.23,020, 2) Rustad 20.23,168, 3) Ekström 20.25,092.

SKYTING
Grand Prix-stevne i Plzen i Tsjekkia, rifle
Kvinner, halvmatch 3 x 20 skudd:
1) Lindy Hansen, Norge 685,8,
2) Irene Denzler, Sveits 682,3, 3) Vesela Letsjeva, Bulgaria 680,5.

Hansens resultat er fire poeng over gjeldende norgesrekord.