Resultatbørs

NORSK 2. DIVISJON
Avd. 1:
Drøbak/Frogn - Lillestrøm 2. lag 3-0.

Avd. 3: Kvik Halden - Eidsvold Turn 4-2.

Avd. 4: Mandalskam. - Vard Haugesund 3-1.

Avd. 5: Hødd - Jotun 6-0.

Avd. 6: Stranda - Dahle 2-0.

Avd. 7: Stålkameratene - Bodø/Glimt 2. lag 7-2, Verdal - Fauske/Sprint 1-0.

DANSK FOTBALL
Superliga:

AGF - Viborg 0-4, Brøndby - AaB 1-0, Esbjerg - Silkeborg 0-3, Herfølge - FC København 1-1, Lyngby - AB 0-2, Vejle - OB 0-1.

ENGELSK FOTBALL
Opprykkskamp til 1. divisjon:
Gillingham - Wigan 3-2 (1-1) eeo.

Gillingham er dermed klar for spill i 1. divisjon neste sesong.

INTERNASJONAL FOTBALL
Privatlandskamp:
Colombia - Jamaica 3-0
(1-0). T: 41.000. C: Jairo Castillo (31), Alex Vivedos (75), Hector Hurtado (str. 90).

Sør-Korea - Joguslavia 0-0. T: 35.500.

HÅNDBALL
Europacupen kvinner:
Cupvinnercupen:

Mar Valencia (Spania) - Kuban Krasnodar (Russland) 31-30 (62-54 sammenlagt).

City-cupen: Randers (Danmark) - Rapid Bucuresti (Romania) 26-26 (56-51).

EM-kvalifisering for ungdomslandslag (U 20) menn:

Norge - Spania 29-32 (17-15). Norge: Ole Erevik, Simen Hansen, Ole Magnus Ekelund 7, Frank Løke 2, Christian Rustand 2, Svend M. Pettersen 4, Alexander Buchmann 3, Ruben Achtentuch 1, Lars Hefte, Knut Martin Johnsen 1, Espen Hanssen 2, Kristian Kjelling 7. Toppscorer Spania: Romero Fernandez 9. Utvisninger: Norge: 7 x 2 min., Spania: 7 x 2 min.

Øvrige resultater gruppe 2:

Spania - Frankrike 28-31, Georgia Spania 12-34, Frankrike - Georgia 42-12.

ISHOCKEY
National Hockey League (NHL), sluttspillet, semifinale 7. kamp:
Vest:
Dallas Stars - Colorado Avalanche 3-2 (4-3 sammenlagt).

Dallas Stars skal nå møte New Jersey Devils i Stanley Cup-finalen, som spilles i best av sju kamper. Første kamp spilles 30. mai i New Jersey.

BASKETBALL
National Basketball Association (NBA), sluttspillet, semifinale 3. kamp (best av sju):
Øst:
New York Knicks - Indiana Pacers 98-95 (1-2 sammenlagt).

VOLLEYBALL
EM-kvalifisering menn:

Danmark - Norge 3-0 (25-19, 27-25, 25-17).

Dette var den første kampen i gruppespillet, og returkampen spilles 17. juni. Også Makedonia spiller i Norges gruppe.

SYKKEL
Ålesund 2-dagers, norgescup:
Bakketempo:
1) Cato Slinning, Ålesund 5.04,4, 2) Martin Axelson, Sverige 0.05,0 min. bak, 3) Alexander Kjær, Ringerike 0.09,5, 4) Ståle Sætervold, TVK 0.13,5, 5) Øyvind Dybing, Fana 0.14,9, 6) Steffan Repshus, TVK 0.15,9, 7) John Nilsson, Sverige 0.22,7, 8) Eirik Mathiesen, Fana 0.23,3, 9) Raymond Gjæringen, Fana 0.24,8, 10) Per Martin Lund, Ringerike 0.30,2.

Gateritt: 1) Tore Bekken, Ringerike 49.36, 2) Dybing, samme tid, 3) Roy Hegreberg, Sandnes s.t., 4) John Nilsson, Sverige s.t., 5) Morten Christiansen, Eidsvoll s.t., 6) Raymond Gjæringen, Fana s.t., 7) Axelson s.t., 8) Slinning s.t., 9) Lund s.t., 10) Kjær s.t.

Fellesstart: 1) Christiansen 3.58,20, 2) Dybing s.t., 3) Kjær s.t., 4) Bekken 0.03,45 min. bak, 5) Nilsson s.t., 6) Lund s.t., 7) Axelson s.t., 8) Frank Pedersen, Fana s.t., 9) Peter Resar, Sverige s.t., 10) Hegreberg s.t.

Sammenlagt: 1) Kjær 4.53,10, 2) Dybing 0.00,05, 3) Christiansen 0.00,25, 4) Slinning 0.03,35, 5) Axelson 0.03,40, 6) Nilsson 0.03,58, 7) Lund 0.04,06, 8) Bekken 0.04,07, 9) Hegreberg 0.04,20, 10) Pedersen 0.05,12.

Giro d'Italia, 14. etappe, 205 km fra Selva Gardena til Bormio:
1) Gilberto Simoni, Italia 5.38.09, 2) Eddy Mazzoleni, Italia s.t., 3) Francesco Casagrande, Italia s.t., 4) Vladimir Belli, Italia s.t., 5) Dario Frigo, Italia 0.07 min. bak, 6) Ivan Gotti, Italia s.t., 7) Stefan Garzelli, Italia 0.11, 8) Victor Hugo Pena Grisales, Colombia s.t., 9) Danilo Luca, Italia s.t., 10) Leonardo Piepoli, Italia s.t. Sammenlagt: 1) Casagrande 69.51.57, 2) Garzelli 0.33 min. bak, 3) Simoni 0.57, 4) Belli 1.05, 5) Frigo 1.52, 6) Gotti 2.27, 7) Pavel Tonkov, Russland 2.35, 8) Andrea Noé, Italia 3.23, 9) Hernan Buenahora, Colombia 3.31, 10) Sergej Gontsjar, Ukraina 3.50.