Vi bryr oss om ditt personvern

Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Les mer

Sport

Mer
Min side Logg ut

Resultatbørs

INTERNASJONAL FOTBALL
Jubileumsturnering for kvinner i Tyskland:
Tyskland - Norge 1-4
(0-0). T: 2800. T: Steffi Jones (55). N: Monica Knudsen (66), Margunn Haugenes (79, 82), Christine Bøe Jensen (90). Dommer: Elke Fielenbach, Tyskland.

Norges lag (4-5-1): Ingeborg Hovland - Silje Jørgensen, Anne Tønnesen, Gro Espeseth (Kristin Bekkevold fra 46.), Brit Sandaune - Dagny Mellgren (Margunn Haugenes fra 64.), Solveig Gulbrandsen (Monica Knudsen fra 64.), Hege Riise, Unni Lehn (Christine Bøe Jensen fra 52.), Anita Rapp (Ragnhild Gulbrandsen fra 54.) - Marianne Pettersen.

ORIENTERING
V-cup i Heinola, Finland, mellomdistanse
Menn, 6,9 km:
1) Valentin Novikov, Russland 45.08, 2) Mikael Mamleev, Russland 45.33, 3) Mikael Boström, Finland 46.14, 4) Jimmy Birklin, Sverige 46.29, 5) Emil Wingstedt, Sverige 45.56, 6) Timo Karppinen, Finland 46.02, 7) Allan Mogensen, Danmark 47.26, 7) Bernt Bjørnsgaard, Norge 47.26. Øvrige norske plasseringer: 20) Øystein Kristiansen 48.41, 23) Holger Hott Johansen 49.11, 24) Tore Sandvik 49.16, 24) Carl Henrik Bjørseth 49.16, 34) Bjørnar Valstad 50.14. Sammenlagt etter 2 av 3 løp: 1) Novikov 1.08.23, 2) Birklin 1.11.14, 3) Boström 1.11.12. Norske plasseringer: 15) Bjørnsgaard 1.13.51, 18) Bjørseth 1.15.07, 19) Kristiansen 1.15.11, 22) Sandvik 1.15.25, 23) Valstad 1.15.39, 27) Hott Johansen 1.16.57.

Kvinner, 4,5 km:

1) Heather Monroe, Storbritannia 33.36, 2) Maria Mikkola, Finland 33.58, 3) Simone Luder, Sveits 33.59, 4) Reeta-Mari Kolkkala, Finland 34.09, 5) Katarina Allberg, Sverige 34.44, 6) Saku Vesalainen, Finland 35.20, 7) Saku Mäkitammi, Finland 35.21, 8) Hanne Staff, Norge 35.44. Øvrige norske plasseringer: 12) Elisabeth Ingvaldsen 36.25, 24) Birgitte N. Husebye 38.05, 31) Ingrid Bronebakk 39.30, 42) Ellen Moen 40.32, 59) Ragnhild Myrvold 44.41. Sammenlagt etter 2 av 3 løp: 1) Luder 1.01.03, 2) Monro 1.02.13, 3) Mikkola 1.02.34. Norske plasseringer: 6) Staff 1.03.40, 14) Ingvaldsen 1.06.55, 21) Huseby 1.10.01.

SANDVOLLEYBALL
OL-uttak

Jørre Kjemperud (Randaberg)/Vegard Høidalen (Skien) og Jan Kvalheim (Skien)/Bjørn Maaseide (Austrått.

Tidligere uttatt:
Bryting:
Fritz Aanes.

Fekting: Ragnhild Andenæs, Silvia Lesoil, Margrete Mørch.

Friidrett: Gunhild Halle Haugen (10.000 m), Trine Hattestad (spyd), Pål Arne Fagernes (spyd), Hanne Haugland (høyde), Marius Bakken (langdistanse), Kjersti Tysse Plätzer (kappgang).

Kampsport: Trude Gundersen (taekwondo).

Padling: Knut Holmann (K1-500 m og 1000 m), Christian Fredriksen Wigø (C-1 500 m og 1000 m).

Roing: Fredrik Bekken (dobbeltsculler), Olaf Tufte (dobbeltsculler), Nils-Torolv Simonsen (firer u/styrmann), Steffen Skår Størseth (firer u/styrmann), Sture Bjørvig (firer u/styrmann), Kjetil Undset (firer u/styrmann), Kristian Skorgevik (reserve).

Seiling: Hermann Horn Johannessen (soling), Espen Stokkeland (soling), Paul Davis (soling), Peer Moberg (laser), Christoffer Sundby (49er), Vegard Arnhoff (49er), Siren S. Sundby (europajolle), Carolina Toll (470), Jeanette Lunde (470).

Skyting: Harald Jensen (skeet), Lindy Hansen (luftrifle/sportsrifle), Espen Berg-Knutsen (luftrifle/frigevær), Harald Stenvaag (luftrifle/frigevær), Leif Steinar Rolland (luftrifle).

Terrengsykling: Rune Høydahl, Tom Larsen.

Vektløfting: Stian Grimseth.

Utforsk andre nettsteder fra Aller Media