Resultatbørs

Fotball, håndball, sykkel

NORSK FOTBALL

Semifinalene i NM for menn spilles slik:

Odd-Grenland - Bodø/Glimt, lørdag 23. september kl. 15.15.

Viking - Molde, søndag 24. september kl. 15.15.

Start har levert inn protest etter kvartfinalen mot Molde fordi Martin Andresen spilte kampen selv om han ikke sto oppført på dommerkortet.

NFF behandler protesten i løpet av et par dager.

ENGELSK FOTBALL

Trekning ligacupen, 2. runde:

Preston - Coventry, Barnsley - Crewe, Manchester C. - Gillingham, Stoke - Charlton, Blackburn - Portsmouth, Wycombe - Birmingham, Tranmere - Swindon, Everton - Bristol R., Notts County - Watford, Brentford - Tottenham, Middlesbrough - Macclesfield, Darlington - Bradford, Walsall - West Ham, Sunderland - Luton, Chesterfield - Fulham, Wimbledon - Wigan, Derby - West Bromwich, Oldham - Sheffield Wed., Millwall - Ipswich, Sheffield Utd. - Colchester, Grimsby - Wolverhampton, Southampton - Mansfield, Burnley - Crystal Palace, Newcastle - Leyton Orient, Norwich - Blackpool.

HÅNDBALL

1. runde NM kvinner:

Moelven - Lensbygda 4-25, Kjelsås - Rolvsøy 17-25, Nedre Sigdal - Klemetsrud 32-9, Vestli - Rygge 15-31, Vålerenga - Sørskogbygda 17-15, Glassverket - Haugerud 19-15, Gjekstad/Østerøy - Vikersund 31-26, Storhamar - Ammerud 38-16.

Oppsett 2. runde (20/9):

Lensbygda - Faaberg, Rolvsøy - Fjellhammer, Nedre Sigdal - Ullensaker/Kisa, Rygge - L/F Hønefoss, Vålerenga - Høland, Gjekstad/Østerøy - Nit/Hak, Furuset - Lisleby, Skrim - Askim, Trøgstad - Ski, Glassverket - Skjeberg, Notodden - Sørfjell, Herøya - AK-28, Nærbø - Våg, Giv-Akt - Varhaug, Jotun - Bjørnar 24-33, Træff - Tiller, Surnadal - Levanger, Storhamar - Toten.

Åkra og Bjørnar er allerede klar for 3. runde.

Eliteserielagene kommer inn i 3. runde, som spilles 11. oktober.

SYKKEL

Spania Rundt, 12. etappe 131,5 km Zaragoza-Zaragoza:

1) Alessandro Petacchi, Italia (Fassa Bortolo) 2.44.36, 2) Giovanni Lombardi, Italia (Telekom) samme tid, 3) Stefano Casagranda, Italia (Alessio) s.t., 4) Martin Garrido, Argentina (Relax) s.t., 5) Massimiliano Gentili, Italia (Cantina Tollo) s.t., 6) Leonardo Guidi, Italia (Alessio) s.t., 7) Remco Van Der Ven, Nederland (Farm Frites) s.t., 8) Angel Casero, Spania (Festina) s.t., 9) Jose Gutierrez, Spania (Kelme) s.t., 10) Cesar Perez, Spania (Jazztel).

Sammenlagt:

1) Casero 40.17.27, 2) Roberto Heras, Spania (Kelme) 1.15 min. bak, 3) Igor Gonzalez Galdeano, Spania (Vitalicio) 1.48, 4) Jan Ullrich, Tyskland (Telekom) 2.33, 5) Santos Gonzalez, Spania (ONCE) 2.44, 6) Pavel Tonkov Russland (Mapei) 3.21, 7) Manuel Beltran, Spania (Mapei) s.t., 8) Wladimir Belli, Italia (Fassa Bortolo) 3.35, 9) Abraham Olano, Spania (ONCE) 3.39, 10) Raimondas Rumsas, Litauen (Fassa Bortolo) 4.20.

Rittet avsluttes i Madrid søndag 17. september.