Resultatbørs

Fotball, ishockey m.m

FOTBALL:

Asiamesterskapet i fotball torsdag: Irak-Thailand 2-0, Libanon - Iran 0-4.

VM-kvalifisering, CONCACAF-regionen: USA-Costa Rica 0-0

ISHOCKEY:

Norsk eliteserie: Lørenskog-Frisk-Asker 3-9, Stjernen-Lillehammer 4-3, Trondheim-Storhamar 1-5, Furuset-Vålerenga 1-13, Manglerud/Star-Sparta Sarpsborg 2-5.

Svensk elitserie: Brynäs-Björklöven 4-3, AIK-HV71 5-4, MoDo-Malmö 2-3, Färjestad-Timrå 3-4, Luleå-Leksand 7-4.

HÅNDBALL:

NM kvinner, 3. runde: Skjeberg - Gjerpen 23-28.

ORIENTERING:

Verdenscupavslutning i orientering, normaldistanser:
Menn (17,88 km):
1) Emil Wingstedt, Sverige 1.25.29, 2) Jani Lakanen, Finland, 1.25.43, 3) Thomas Bührer, Sveits 1.27.01, 4) Bjørnar Valstad, Norge 1.28.30. Øvrige norske plasseringer: 8) Carl Henrik Bjørseth 1.30.02, 10) Øystein Kristensen 1.30.33, 13) Tore Sandvik 1.31.06, 29) Holger Hott Johansen 1.34.50, 30) Bernt Bjørnsgaard 1.35.22, 35) Jørgen Rostrup 1.37.14. Sammenlagt: 1) Lakanen 261, 2) Sandvik 256, 3) Allan Mogensen, Danmark 252. Øvrige norske: 5) Valstad 241, 10) Bjørseth 214, 13) Johansen 194, 14) Kristiansen 192, 28) Bjørnsgaard 112, 31) Rostrup 31, 35) Odin Tellesbø 78.

Kvinner (11,54 km): 1) Katalin Olah, Ungarn 1.04.13, 2) Yvette Baker, Storbritannia 1.05.04, 3) Hanne Staff, Norge 1.35.39. Øvrige norske: 14) Birgitte Nordahl Huseby1.12.04, 29) Linda Antonsen 1.17.08, 42) Elisabeth Ingvaldsen 1.21.57, 49) Marianne Riddervold 1.26.51. Sammenlagt: 1) Staff 276, 2) Simone Luder, Sveits 261, 3) Heather Monroe, Storbritannia 255. Øvrige norske: 15) Husebye 188, 19) Ingvaldsen 167, 167, 34) Ragnhild Myrvold 101, 52) Karin Skedsmo 53, 65) Ingrid Bronebakk 36, 71) Antonsen 26.

VOLLEYBALL:

Eliteserien menn: Nyborg - Askim 3-1 (21-25, 25-16, 25-11, 25-15).

SYKKEL:

VM temporitt menn (47,6 km): 1) Sergej Gontsjar, Ukraina 56.21, 2) Michael Rich, Tyskland 0.10 min. bak, 3) Laszlo Bodrogi, Ungarn 0.24, 4) Chris Boardman, Storbritannia 1.16, 5) Abraham Olano, Spania 1.28, 6) Dario Frigo, Italia 1.59, 7) Jens Voigt, Tyskland 1.59, 8) Sergej Matvejev, Ukraina 2.05, 9) Andrej Teterjuk, Kasakhstan 2.06, 10) Marco Pinotti, Italia 2.15. ...22) Thor Hushovd, Norge.