Resultatbørs

Fotball, ishockey, innebandy, håndball, sykkel

FOTBALL
Engelsk 1. divisjon, utsatt kamp:
Barnsley - Blackburn 1-2
(1-0). Ba: Ripley (19). Bl: Jansen (73), Dunn (82). T: 13.622.

Stig Inge Bjørnebye og Henning Berg spilte hele kampen for Blackburn, Egil Østenstad spilte 64 minutter.

Utsatt: Nottingham Forest - Huddersfield.

Dansk cup, åttedelsfinaler:

Brøndby - FC København 2-0, Holstebro - Esbjerg 2-0, Horsens - B93 3-4, Vejle - AB 0-2.

Kvalifisering til allsvenskan, 1. kamp:

Mjällby - Häcken 3-2.

Returkampen spilles i Göteborg 12. november.

Japansk J-liga:

Kashima Antlers - Shimizu S-Pulse 2-1, JEF United Ichihara - Cerezo Osaka 0-1, Kashiwa Reysol - Sanfrecce Hiroshima 2-1, Verdy Kawasaki - Avispa Fukuoka 0-0, Jubilo Iwata - FC Tokyo 2-0, Nagoya Grampus Eight - Kyoto Purple Sanga 0-1, Gamba Osaka - Kawasaki Frontale 4-0, Vissel Kobe - Yokohama Marinos 2-4.

ISHOCKEY
1. divisjon, utsatt kamp:

Hasle/Løren - Holmen 9-5 (1-1, 4-1, 4-3)

Treningskamp:
Norge - Pressens lag 4-3
(0-2, 2-0, 2-1). Stjernehallen. 1008 tilskuere. Mål: 1. periode: 0-1 (3.54) Vrjan Nilsson (Patrik Englund, Niklas Barklund), 0-2 (14.20) Peter Zubek (Pavol Zubek, Christian Dahl Anderesen). Skudd: 7-12. 2. periode: 1-2 (29.57) Per Åge Skrøder (Morten Fjeld, Pål Johnsen), 2-2 (38.27) Mats Trygg (Trond Magnussen, Tore Vikingstad). Skudd: 12-10. 3. periode: 3-2 (42.57) Skrøder (Johnsen), 3-3 (46.11) Peter Zubek (Pavol Zubek), 4-3 (53.48) Geir Svendsberget (Marius Trygg, Mads Hansen). Skudd: 6-12. Totalt: 25-34. Hoveddommer: Tor Olav Johnsen, Manglerud/Star. Utvisninger: Norge 3 x 2 min., Pressens lag 5 x 2 min.

Artikkelen fortsetter under annonsen

Norge: Keepere: Jonas Norgren, Øivind Sørli. 1. rekke: Ketil Wold, Ole Eskild Dahlstrøm - Tore Vikingstad, Lars Håkon Andersen, Trond Magnussen. 2. rekke: Johnny Nilsen, René Hansen - Morten Fjeld, Pål Johnsen, Per Åge Skrøder. 3. rekke: Svein Enok Nørstebø, Martin Knold - Marius Trygg, Geir Svendsberget, Mads Hansen. 4. rekke: Mats Trygg, Bård Sørlie - Tom Ivar Thompson, Morten Ask, Snorre Hallem.

Pressens lag: Keepere: Pål Grotnes og Bengt Höglund. 1. rekke: Nicklas Gällstedt, Carl Oscar Bøe Andersen - Henrik Pettersson, Anders Bastiansen, Joakim Backlund. 2. rekke: Vrjan Nilsson, Jarl Espen Ygranes - Christian Dahl Andersen, Peter Zubek, Pavol Zubek. 3. rekke: Niclas Nordqvist, Stefan Persson - Niklas Barklund, Kjell R. Nygård, Patrik Englund. 4. rekke: Per Kr. Jonassen - Rasmus Stenebråten, Joe Hägg.

INNEBANDY
Eliteserien kvinner:

Slevik - Akerselva 3-5 (0-1, 1-3, 2-1),

Fredrikstad - Holmlia 0-7 (0-2, 0-2, 0-3).

HÅNDBALL
Norgesmesterskapet menn, 4. runde:

Heimdal - Bodø 21-24, Fyllingen - Stord 21-19, Fjellhammer - Stavanger 24-32, Fet - Urædd 31-25, Vestli - Oppsal 30-21, Follo/Skeidar - Drammen 19-23, Stabæk/Haslum - Runar 22-34, Kragerø - Sandefjord 19-29.

Kvartfinalene trekkes torsdag formiddag.

SYKKEL
Seksdagers Dortmund, sluttresultat:

1) Rolf Aldag/Erik Zabel, Tyskland 381 poeng, 2) Robert Bartko/Silvio Martinello, Tyskland/Italia 1 runde bak/382 poeng, 3) Bruno Risi/Kurt Betschart, Sveits 1/247, 4) Andreas Beikirch/Jimmi Madsen, Tyskland/Danmark 1/235, 5) Guido Fulst/Matthew Gilmore, Tyskland/Belgia 1/216, 6) Etienne de Wilde/Marco Villa, Belgia/Italia 1/147.