Resultatbørs

Fotball, Håndball, Basketball m.m

FOTBALL

UEFA-cupen

Alaves (Spania) - Lillestrøm 2-2 (5-3). T:0.703. Mål: 1-0 Mocelin Magno (2), 1-1 Pål Strand (4), 1-2 Espen Søgård (50), 2-2 Juan Epitié (70). Gult kort: Roger Helland og Olav Zanetti, Lillestrøm.

  • Lillestrøm (4-4-2): Emille Baron - Olav Zanetti, Tommy Berntsen, Torgeir Bjarmann, Torjus Hansén - Pål Strand, Roger Helland (Espen Haug fra 80.), Arild Sundgot, Espen Søgård, Sveinung Fjeldstad, Magnus Powell.
  • Dan Eggen spilte hele kampen for Alaves.

    Øvrige kamper: Ajax (Nederland) - Lausanne (Sveits) 2-2, sammenlagt 2-3, Celta - Røde Stjerne 5-3 (5-4), Celtic - Bordeaux 1-2 e.e.o (2-3), Dinamo Zagreb (Kroatia) - Parma (Italia) 1-0, sammenlagt 1-2, Feyenoord (Nederland) - Basel (Sveits) 1-0, sammenlagt 3-1, Genk (Belgia) - Werder Bremen (Tyskland) 2-5, sammenlagt 3-9, Graz AK (Østerrike) - Espanyol (Spania) 1-0 , sammenlagt 1-4, Inter Bratislava (Slovakia) - Lokomotiv Moskva (Russland) 1-2, sammenlagt 1-3, Kaiserslautern (Tyskland) - Iraklis (Hellas) 2-3, sammenlagt 5-4, MTK Budapest (Ungarn) - Nantes (Frankrike) 0-1, sammenlagt 1-3, PAOK (Hellas) - Udinese (Italia) 3-0 e.o. (1-0), sammenlagt 3-1, Roma (Italia) - Boavista (Portugal) 1-1, sammenlagt 2-1, Slavia Praha (Tsjekkia) - OFI Kreta (Hellas) 4-1, sammenlagt 6-3, Slovan Liberec (Tsjekkia) - Liverpool (England) 2-3, sammenlagt 2-4, St. Gallen (Sveits) - Brugge (Belgia) 1-1, sammenlagt 2-3, Stuttgart (Tyskland) - Tirol (Østerrike) 3-1, sammenlagt 3-2, Viborg (Danmark) - Rayo Vallecano (Spania) 2-1, sammenlagt 2-2 (Vallecano videre på bortemål), Vitesse (Nederland) - Inter (Italia) 1-1, sammenlagt 1-1 (Inter videre på bortemål)

    BASKETBALL

    Basketligaen Norge:
    Ulriken Eagles-Oslo Kings 99 - 71
    1)Ulriken Eagles 16, 2)Kongsb. Penguins 10, 3) Asker Aliens 10, 4) Oslo Kings 8.

    HÅNDBALL

    Kvartfinaletrekning i NM for menn:
    Runar - Bodø, Drammen - Stavanger, Vestli - Fet, Sandefjord - Fyllingen.

  • Kampene spilles i perioden 13.-20. desember og førstnevnte lag har hjemmekamp først.

    OFFSHORE

    VM UIM-klasse 1, tidskjøring:
    1) «Victory 1», De forente arabiske emirater (Khalfan Harib/Ali Nasser) 2.16,97, 2) «Victory 7», De forente arabiske emirater (Saeed Al Tayer/Mohammed Al Marri) 2.17,80, 3) «Highlander», Italia (Edoardo Polli/Pippo Cascone) 2.21,80, 4) «Jolly Motor», Italia (Kjell Inge Røkke/Jim Dyke) 2.22,78, 5) «Spirit of Norway», Norge (Bjørn Rune Gjelsten/Steve Curtis) 2.23,31, 6) «Jotun», Norge (Andreas Ugland/Jann Hillestad) 2.23,.65.

    Tidskjøring-VM (9 av 9 løp):
    1) «Victory 1» 152, 2) «Victory 7» 124, 3) «Spirit of Norway» 94, 4) «Jolly Motor» 92, 5) «Highlander» 79, 6) «Jotun» 45.

    RALLY

    Rally Australia i Perth
    1) Marcus Grönholm, Finland (Peugeot) 1.31,6 minutter, 2) Francois Delecour, Frankrike (Peugeot) 0,7 sek bak, 3) Juha Kankkunen, Finland (Subaru) og Didier Auriol, Frankrike (SEAT) 0,9, 5) Colin McRae, (Storbritannia) Ford og Petter Solberg, Norge (Subaru) 1,2, 7) Tapio Laukkanen, Finland (Ford) 1,3, 8) Tommi Mäkinen, Finland (Mitsubishi) 1,5, 9) Richard Burns, Storbritannia (Subaru) og 9) Carlos Sainz, Spania (Ford) 1,6.

  • Rallyet, som er det nest siste i årets VM, avsluttes søndag.