Resultatbørs

Ishockey, alpint, skiskyting, håndball, fotball

FOTBALL

UEFA-cup:

  • Glasgow Rangers (Skottland) - Kaiserslautern (Tyskland) 1-0 (0-0). R: Albertz (88). T: 47.279. Rødt kort: Pettersson, Kaiserslautern (81).
  • Tore Andre Flo var ikke spilleberettiget for Rangers fordi han har spilt UEFA-cup for Chelsea.

Nederlandsk æresdivisjon:

Ajax - Waalwijk 3-0.

  • André Bergdølmo spilte hele kampen for Ajax.

Italiensk cup:

Fiorentina - Brescia 6-0

ALPINT:

Verdenscup utfor, kvinner:

1) Petra Haltmayer, Tyskland 1.34,71, 2) Isolde Kostner, Italia 1.34,81, 3) Renate Götschl, Østerrike 1.34,98, 4) Regine Cavagnoud, Frankrike 1.35,33, 5) Brigitte Obermoser, Østerrike 1.35,48, 6) Megan Gerety, USA 1.35,77, 7) Melanie Turgeon, Canada 1.35,81, 8) Sylviane Berthod, Sveits 1.35,85, 9) Mojca Suhadojc, Slovenia 1.35,91, 10) Jonna Mendes, USA 1.36,03, 11) Ingrid Jacquemod, Frankrike 1.36,08, 12) Bibiana Perez, Italia 1.36,10, 13) Sibylle Brauner, Tyskland 1.36,11, 14) Kirsten Clark, USA 1.36,12, 15) Carole Montillet, Frankrike 1.36,13, 16) Emily Brydon, Canada 1.36,20, 17) Tanja Schneider, Østerrike 1.36,21, 18) Ingeborg Helen Marken, Norge 1.36,23, 19) Corinne Rey Bellet, Sveits 1.36,26, 20) Warwara Zelenskaja, Russland 1.36,34, 21) Daniela Ceccarelli, Italia 1.36,49, 22) Hilde Gerg, Tyskland 1.36,52, 23) Patrizia Bassis, Italia 1.36,53, 24) Michaela Dorfmeister, Østerrike 1.36,58, 25) Merete Fjeldavlie, Norge 1.36,66, 26) Trude Gimle, Norge, 1.36,84, 27) Anne Marie Lefrancois, Canada 1.36,85, 28) Corinne Imlig, Sveits 1.36,86, 29) Veronika Thanner, Østerrike og Spela Brakun, Slovenia 1.36,95. Øvrige norske: 44) Gro Kvinlog 1.37,87.

  • Verdenscupen sammenlagt (6 renn): 1) Martina Ertl, Tyskland 346, 2) Janica Kostelic, Kroatia 239, 3) Cavagnoud 194, 4) Dorfmeister 193, 5) Obermoser 176, 6) Sonja Nef, Sveits 166, 7) Anja Pärson, Sverige 165, 8) Christel Saioni, Frankrike 135, 9) Haltmayr 122, 10) Götschl 121.

HÅNDBALL

Firenasjonersturnering, kvinner:

  • Norge - Ungarn 25-26 (13-15). 1293 tilskuere. Norges lag: Birgitte Sættem 8, Monica Sandve 4, Camilla Carstens 3, Else Marthe Sørlie 2, Kristine Duvholt 2, Jeanette Nilsen 2, Karoline Dyhre Breivang 2, Cecilie Thorstensen 1, Gro Hammerseng 1, Mimi Kopperud, Hege Christin Vikebø, Camilla Thorsen, Vigdis Hårsaker, Elisabeth Hilmo. Toppscorer Ungarn: Agnes Farkas, 11. Utvisninger: Norge: 5 x 2 min., Ungarn: 8 x 2 min.
  • Tyskland - Polen 26-28 (9-15).
  • Alle fire lag har to poeng etter to runder.

ISHOCKEY

Eliteserien

  • Stjernen - Frisk-Asker 4-5 (1-1, 1-3, 2-1). 836 tilskuere. 1. periode: 0-1 (5.05) Johnny Nilsen (Kyle McDonough), 1-1 (12.10) Karl Johan Sundt (Pavol Zúbek, Peter Zúbek). 2. periode: 1-2 (24.05) Jarl Espen Ygranes (Lars Erik Lund, Vegard Barlie), 2-2 (24.51) Peter Zúbek (Sundt), 2-3 (25.42) Mika Kannisto (McDonough, Morten Bakkene), 2-4 (29.54) Kannisto (McDonough, Bakkene). 3. periode: 3-4 (56.02) Stefan Persson (Pål Raab Lien, Morten Finstad), 4-4 (58.44) Finstad (Morten René Andersen, Stein Tommy Ludviksen), 4-5 (59.11) Kannisto (McDonough, Lars Erik Lund). Utvisninger: Stjernen: 3 x 2 min., 1 x 5 min., 1 x 20 min. Frisk-Asker: 5 x 2 min., 1 x 5 min., 1 x 20 min.
  • Furuset - Storhamar 0-15 (0-7, 0-4, 0-4). 374 tilskuere. 1. periode: 0-1 (1.12) Aleksander Smirnov (Patrick Thoresen, Joakim Persson), 0-2 (3.25) Henrik Petterson, 0-3 (4.57) Tom Erik Olsen (Ole Eskild Dahlstrøm, Carl Oskar Bøe Andersen), 0-4 (10.26) Mads Hansen (Smirnov, Thoresen), 0-5 (12.25) Persson (Petterson), 0-6 (12.34) Persson (Andersen, Smirnov), 0-7 (13.49) Johnny Bruun (Thoresen, Smirnov). 2. periode: 0-8 (27.13) Petterson (Thoresen, Andersen), 0-9 (27.45) Snorre Hallem (Andersen), 0-10 (32.42) Persson, 0-11 (39.12) Andersen (Petterson, Persson). 3. periode: 0-12 (43.35) Thoresen (Andersen, Persson), 0-13 (47.46) Henning Paulsen (Hansen, Anders Kolbuholen), 0-14 (47.55) Hansen (Hallem, Paulsen), 0-15 (52.17) Bruun (Persson, Eirik Skadsdammen). Utvisninger: Furuset: 6 x 2 min., 1 x 10 min., Storhamar: 5 x 2 min.
  • Manglerud/Star - Lillehammer 3-2 (3-0, 0-1, 0-1). 328 tilskuere. 1. periode: 1-0 (1.01) Johan Åström (Tom Cato Myhre), 2-0 (2.33) Åström, 3-0 (5.17) Pål Skogli (Petter Sæther). 2. periode: 3-1 (25.59) Torkil Brustad (Per Olav Skarpjordet, Jon Erik Olsen). 3. periode: 3-2 (44.00) Tor Erik Nilsen (Nicklas Nordquist). Utvisninger: Manglerud/Star: 3 x 2 min., 1 x 5 min., 1 x 20 min., Lillehammer: 4 x 2 min., 1 x 5 min., 1 x 20 min.
  • Trondheim - Sparta Sarpsborg 6-3 (3-0, 3-1, 0-2). 1115 tilskuere. 1. periode: 1-0 (2.17) Bjørn Anders Dahl (Jan Morten Dahl), 2-0 (11.29) Erkki Mäkelä, 3-0 (19.00) Mattias Livf (Dan O'Connell). 2. periode: 3-1 (30.09) Jonas Gabrielsen (Bjarte Bjønnes), 4-1 (32.55) Patrik Forsberg (Mäkelä), 5-1 (35.40) O'Connell (Dahl, Mäkelä), 6-1 (39.46) Steinar Jonassen (Eirik Iversen). 3. periode: 6-2 (43.23) Per Christian Knold (Rikard Fjeld), 6-3 (44.30) Patrik Allvin (Truls Andersen, Sjur Robert Nilsen). Utvisninger: Trondheim: 5 x 2 min., Sparta Sarpsborg: 5 x 2 min., 2 x 5 min., 1 x 10 min., 1 x 20 min.
  • Vålerenga - Lørenskog 6-1 (3-0, 2-0, 1-1). 646 tilskuere. 1. periode: 1-0 (7.08) Hans Abrahamsson (Niklas Gällstedt), 2-0 (14.18) Kenneth Larsen (Øystein Olsen), 3-0 (14.31) Henric Björkman (Tommy Marthinsen). 2. periode: 4-0 (22.41) Olsen, 5-0 (31.58) Patric Englund (Kenneth Larsen, Erik Tveten). 3. periode: 5-1 (46.08) Per Christian Motrø (Jørn Øveraas, Jarle Gundersen), 6-1 (48.05) Englund (Rune Fjeldstad). Utvisninger: Vålerenga: 3 x 2 min., Lørenskog: 3 x 2 min.

SKISKYTING

Verdenscup skiskyting i Anterselva, normaldistanser:

  • Menn, 20 km: 1) Zdenek Vitek, Tsjekkia 58.03,3 (1), 2) Carsten Heymann, Tyskland 59.09,8 (2), 3) Sergej Rotsjkov, Russland 59.26,7 (1), 4) Tomas Globocnik, Slovenia 59.36,7 (2), 5) Raphael Poiree, Frankrike 59.41,5 (2), 6) Ricco Gross, Tyskland 59.50,2 (2), 7) Vjatsjeslav Derkatsj, Ukraina 59.53,6 (1), 8) Halvard Hanevold, Norge 1.00.18,9 (2), 9) Ivan Masarik, Tsjekkia 1.00.28,4 (1), 10) Petr Garabik, Tsjekkia 1.00.32,2 (2), 11) Janez Ozbolt, Slovenia 1.00.34,1, 12) Pavel Rostovtsev, Russland 1.00.37,9 (2), 13) Peter Sendel, Tyskland 1.00.40,8 (1), 14) Dag Bjørndalen, Norge 1.00.42,4 (0), 15) Viktor Majgurov, Russland 1.00.47,3 (2), 16) Paavo Puurunen, Finland 1.00.47,9 (1), 17) Aleksej Kobeljev, Russland 1.01.16,1 (3), 18) Egil Gjelland, Norge 1.01.23,3 (4), 19) Ferreol Cannard, Frankrike 1.01.25,2 (1), 20) Frode Andresen, Norge 1.01.25,4 (5), 21) Roman Dostal, Tsjekkia 1.01.27,4 (3), 22) Sven Fischer, Tyskland 1.01.32,4 (3), 23) Wolfgang Perner, Østerrike 1.01.53,5 (4), 24) Vesa Hietalahti, Finland 1.02.01,5 (2), 25) Vincent Defrasne, Frankrike 1.02.03,5. Øvrige norske: 69) Stian Eckhoff 1.04.45,9 (5), 71) Anstein Mykland 1.04.59,4 (4), 95) Ole Einar Bjørndalen 1.08.16,2 (12).
  • Kvinner, 15 km: 1) Corinne Niogret, Frankrike 48.06,9 (1), 2) Andrea Henkel, Tyskland 48.41,9 (1), 3) Magdalena Forsberg, Sverige 49.10,0 (2), 4) Svetlana Itsjmuratova, Russland 49.44,9 (2), 5) Martina Glagov, Tyskland 49.47,4 (1), 6) Uschi Disl, Tyskland 49.51,0 (2), 7) Olena Zubrilova, Ukraina 49.51,4 (4), 8) Maria Strelenko, Russland 49.53,9 (1), 9) Tetyana Vodopjanova (Ukraina) 50.01,2 (2), 10) Galina Kukleva, Russland, 11) Liv Grete Skjelbreid-Poiree, Norge 46.28,0 (4), 12) Anna Murinova, Slovakia 49.43,1 (1), 13) Oksana Khvostenko, Ukraina 49.47,2 (1), 14) Sylvie Becaert, Frankrike 49.55,2 (1), 15) Svetlana Tsjernoousova, Russland 47.57,4 (3), 16) Hiromi Suga, Japan 49.06,9 (2), 17) Olena Petrova, Ukraina 48.14,8 (3), 18) Natalia Teresjenko, Ukraina 49.21,3 (2), 19) Magdalena Grzywa, Polen 50.25,6 (1), 20) Ekaterina Dafovska, Bulgaria 49.33,7 (2), 21) Shumei Yu, Kina 49.38,5 (2), 22) Sandrine Bailly, Frankrike 48.39,0 (3), 23) Sona Mihokova, Slovakia 49.55,1 (2), 24) Svetlana Paramyguina, Bulgaria 49.59,2 (2), 25) Albina Akhatova, Russland 49.04,2 (3). Øvrige norske: 39) Gunn Margit Andreassen 48.10,3 (5), 44) Ann Helen Grande 51.33,1 (2), 49) Ann Helen Skjelbreid 48.07,8 (6), 56) Linda Tjørholm 50.46,6 (4), 60) Gro Marit Istad 47.17,2 (8).