Resultatbørs

Hopp, kombinert, skiskyting, NHL, NBA, tennis, golf, aking og innebandy

HOPP

Kvalifisering til hoppukas siste renn i Bischofshofen:

1) Adam Malysz, Polen 133,5 meter, 2) Janne Ahonen, Finland 127, 3) Risto Jussilainen, Finland 123,5. De norske (alle kvalifisert): Tommy Ingebrigtsen og Roar Ljøkelsøy begge 112,5 meter, Henning Stensrud 112, Olav Magne Dønnem 107,5, Morten Solem 101, Håvard Lie og Morten Ågheim 96,5.

  • Ingebrigtsen var eneste nordmann som var direkte kvalifisert til rennet.
  • Adam Malysz har vunnet samtlige kvalifiseringer og fått med seg 107.000 kroner.
    Nordmennenes duellmotstandere i rennets første omgang: Morten Solem - Henning Stensrud, Igor Medved, Slovenia - Tommy Ingebrigtsen, Peter Zonta, Slovenia - Roar Ljøkelsøy, Wojciech Skupien, Polen - Olav Magne Dønnem, Håvard Lie - Jani Soininen, Finland, Morten Ågheim - Andreas Widhölzl, Østerrike.

    KOMBINERT


    Verdenscup sprint i Reit im Winkl (plassering hopp-langrenn i parentes):
    1) Ronny Ackermann, Tyskland 17.08,6 (1-14), 2) Felix Gottwald, Østerrike 0.00,1 min.bak (13-2), 3) Bjarte Engen Vik, Norge 0.09,9 (4-18), 4) Kenneth Braaten, Norge 0.12,8 (15-4), 5) Samppa Lajunen, Finland 0.13,4 (7-10), 6) Christoph Eugen, Østerrike 0.16,0 (5-15), 7) Hannu Manninen, Finland 0.26,0 (18-7), 8) Ladislav Rygl, Tsjekkia 0.35,5 (15-12), 9) Preben Fjære Brynemo, Norge 0.37,1 (25-6), 10) Sebastian Haseney, Tyskland 0.38,1 (33-1), 11) Frederic Baud, Frankrike 0.42,1 (22-9), 12) Todd Lodwick, USA 0.44,2 (29-5), 13) David Kreiner, Østerrike 0.44,5 (9-25), 14) Bill Demong, USA 0.45,8 (15-19), 15) Andy Hartmann, Sveits 0.46,0 (35-3), 16) Christoph Bieler, Østerrike 0.46,1 (2-39), 17) Jaakko Tallus, Finland 0.47,7 (3-38), 18) Jens Deimel, Tyskland 0.48,9 (5-35), 19) Lars Andreas Østvik, Norge 0.56,1 (32-8), 20) Georg Hettich, Tyskland 0.57,7 (25-17), 21) Jari Mantila, Finland 0.59,0 (29-11), 22) Andrej Jezersek, Slovenia 1.00,7 (9-37), 23) Andrea Longo, Italia 1.08,7 (24-24), 24) Kevin Arnaud, Frankrike 1.11,2 (21-27), 25) Jouni Kaitainen, Finland 1.12,6 (19-28), 26) Kenji Ogiwara, Japan 1.19,1 (19-36), 27) Wilhelm Denifl, Østerrike 1.20,5 (14-40), 28) Ivan Rieder, Sveits 1.25,3 (37-20), 29) Michael Psenko, Slovakia 1.27,1 (8-43), 30) Marco Baacke, Tyskland 1.28,3 (39-21), 31) Sverre Rotevatn, Norge 1.29,5 (39-23).

  • Kristian Hammer deltok ikke i langrennet.
    Hopp (én omgang K90): 1) Ackermann 118,5 (91,5), 2) Bieler 118,0 (91,5), 3) Tallus 117,5 (91), 4) Engen Vik 117,0 (90,5), 5) Eugen 114,5 (90). Øvrige norske: 15) Braaten 108,0 (88), 25) Fjære Brynemo 104,0 (85,5), 32) Østvik 100,5 (84), 38) Rotevatn 97,5 (82,5), 46) Hammer 93,0 (90,5/fall).
    Langrenn, 7,5 km: 1) Haseney 16.37,7, 2) Gottwald 16.38,7, 3) Hartmann 16.41,6, 4) Braaten 16.42,4, 5) Lodwick 16.48,8. Øvrige norske: 6) Fjære Brynemo 16.51,7, 8) Østvik 16.56,7, 18) Engen Vik 17.12,5, 23) Rotevatn 17.19,1.
    Verdenscupen (etter 6 renn): 1) Gottwald 720, 2) Engen Vik 642, 3) Ackermann 640, 4) Lajunen 474, 5) Rygl 410, 6) Hammer 370, 7) Kreiner 329, 8) Baacke 304, 9) Haseney 290, 10) Braaten 278. Øvrige norske: 17) Fjære Brynemo 198, 24) Østvik 142, 28) Rotevatn 121.

    SKISKYTING


    Verdenscup skiskyting i Oberhof, 10 km sprint kvinner:
    1) Magdalena Forsberg, Sverige 22.08,1 (0 strafferunder), 2) Olena Zubrilova, Ukraina 0.38,8 min. bak (2), 3) Corinne Niogret, Frankrike 1.02,0 (1), 4) Andrea Henkel, Tyskland 1.07,7 (0), 5) Uschi Disl, Tyskland 1.11,3 (1) og Svetlana Itsjmuratova, Russland 1.11,3 (1), 7) Nathalie Santer, Italia 1.34,7 (2), 8) Svetlana Tsjernoousova, Russland 1.36,1 (1), 9) Galina Kukleva, Russland 1.57,2 (2), 10) Svetlana Paramygina, Hviterussland 1.57,4 (1), 11) Ekaterina Dafovska, Bulgaria 2.06,3 (2), 12) Michela Ponza, Italia 2.12,0 (0), 13) Pavlina Filipova, Bulgaria 2.19,5 (2), 14) Kati Wilhelm, Tyskland 2.24,2 (4), 15) Tadeja Brankovic, Slovenia 2.31,6 (3), 16) Tamami Tanaka, Japan 2.32,8 (2), 17) Irina Tananaiko, Hviterussland 2.35,1 (1) og Tatjana Vodopjanova, Ukraina 2.35,1 (4), 19) Nina Lemesh, Ukraina 2.36,2 (3), 20) Olena Petrova, Ukraina 2.37,0 (2), 21) Liv Grete Skjelbreid Poiree, Norge 2.39,2 (5) og Shumei Yu, Kina 2.39,2 (2), 23) Sandrine Bailly, Frankrike 2.44,4 (3), 24) Jitka Pesinova, Tsjekkia 2.45,8 (3), 25) Gunn Margit Andreassen, Norge 2.47,9 (2), 26) Christelle Gros, Frankrike 2.50,7 (3), 27) Irina Merkusjina, Ukraina 2.53,0 (3), 28) Katrin Apel, Tyskland 2.56,1 (5), 29) Florence Baverel, Frankrike 2.57,5 (2), 30) Magdalena Gwizdon, Polen 3.03,3 (3). Øvrige norske: 34) Ann-Elen Skjelbreid 3.16,0 (4), 37) Gro Marit Istad 3.18,7 (6), 77) Jori Mørkve 6.51,4 (2).

  • Fredagens resultater danner grunnlaget for lørdagens jaktstart. De 60 beste er kvalifisert.
    Verdenscupen: 1) Forsberg 320, 2) Niogret 307, 3) Zubrilova 290, 4) Henkel 239, 5) Disl 233, 6) Vodopjanova 171, 7) Olga Pyleva, Russland 170, 8) Skjelbreid Poiree 148, 9) Tsjernoousova 144, 10) Petrova 137. Øvrige norske: 17) Istad 100, 27) Skjelbreid 59, 33) Andreassen 47, 56) Tjørhom 11.
    Sprintcupen: 1) Zubrilova 149, 2) Forsberg 134, 3) Niogret 133, 4) Disl 116, 5) Santer 105, 6) Pyleva 104, 7) Vodopjanova 100, 8) Skjelbreid Poiree 90, 9) Apel 89, 10) Henkel 87. Øvrige norske: 16) Istad 58, 34) Andreassen 25, 35) Skjelbreid 22.
    Nasjonscupen: 1) Tyskland 2372, 2) Russland 2323, 3) Ukraina 2253, 4) Frankrike 2214, 5) Hviterussland 1823, 6) Bulgaria 1819, 7) Norge 1772, 8) Japan 1725, 9) Italia og Slovakia 1717.

    BASKETBALL


    National Basketball Association (NBA) i natt:
    Miami Heat - New Jersey Nets 81-78, New York Knicks - Orlando Magic 95-92 OT, Minnesota Timberwolves - Seattle SuperSonics 105-92, Chicago Bulls - Washington Wizards 98-96, Houston Rockets - Detroit Pistons 107-97.

    ISHOCKEY


    National Hockey League (NHL) i natt:
    Ottawa Senators - Tampa Bay Lightning 8-3, New Jersey Devils - New York Islanders 4-2, Detroit Red Wings - Dallas Stars 4-2, St Louis Blues - Nashville Predators 2-4, Colorado Avalanche - San Jose Sharks 2-2, Phoenix Coyotes - New York Rangers 3-1, Los Angeles Kings - Florida Panthers 3-4.

    TENNIS


    Hopman Cup i Perth, gruppe A:
    Sveits - Sør-Afrika 2-1.
    Martina Hingis (Sveits) - Amanda Coetzer (Sør-Afrika) 6-1, 6-0. Roger Federer (Sveits) - Wayne Ferreira (Sør-Afrika) 3-6, 6-3, 3-6. Federer/Hingis (Sveits) - Ferreira/Coetzer (Sør-Afrika) 6-2, 6-3.

  • Sveits er klar for finalen og møter USA søndag.
    Thailand - Australia 3-0. Tamarine Tanasugarn (Thailand) - Nicole Pratt (Australia) 6-3, 4-6, 7-5. Paradorn Scrichaphan (Thailand) - Richard Fromberg (Australia) 7-6 (7-3), 7-5. Srichaphan/Tanasugarn (Thailand) - Fromberg/Pratt (Australia) 8-7 (7-2).

    WTA-turnering i Auckland, New Zealand, semifinaler:
    Meilen Tu, USA - Francesca Schiavone, Italia 7-6 (8-6), 7-5. Paolo Suarez (6), Argentina - Marlene Weingartner, Tyskland 7-5, 6-1.

    Åpent australsk mesterskap (hardcourt) for kvinner i Gold Coast, semifinaler:
    Justine Henin (8), Belgia - Meghann Shaughnessy, USA 6-2, 4-6, 6-2. Silvia Farina Elia, Italia - Patty Schnyder (2), Sveits 6-7 (8-10), 6-2, 6-4.

    GOLF


    Utslagnings-VM i Melbourne, 3. runde:
    Steve Stricker (55), USA - Justin Leonard (7), USA 6-5, Nick O'Heran (63), Australia - Dudley Hart (18), USA 5-4, Ernie Els (1), Sør-Afrika - Jean van de Velde (49), Frankrike 1 over, Craig Stadler (57), USA - Andrew Coltart (41), Skottland 1 over, Shigeki Maruyama (22), Japan - Mark McNulty (59), Zimbabwe 4-3, Brad Faxon (45), USA - Tom Lehman (4), USA 1 over, Pierre Fulke (21), Sverige - Michael Campbell (5), New Zealand 1 over, Toru Taniguchi (30), Japan - Stuart Appleby (14), Australia 2-1. Kvartfinaler: Nick O'Hern - Steve Stricker, Ernie Els - Craig Stadler, Pierre Fulke - Brad Faxon, Toru Taniguchi - Shigeki Maruyama.

    INNEBANDY


    Europacup i Göteborg:
    Menn: Greåker - Leipzig, Tyskland 8-2 (5-1, 2-0, 1-1).

  • Greåker ble slått ut etter gruppespillet på innbyrdes oppgjør.
    Kvinner: Tunet - Tapanilan, Finland 2-1 (2-1, 0-0, 0-0).
  • Tunet vant gruppa si, og spiller semifinale lørdag.