Resultatbørs

Langrenn - Skiskyting - Alpint - Snøbrett - Ishockey - Basket

Langrenn

NM-resultater, Steinkjer

5 km klassisk - kvinner: 1) Bente Skari, Nittedal IL 12.23,3, 2) Anita Moen, IL Trysilgutten 12.37,7 (0.14,4 min. bak), 3) Marit Bjørgen, Rognes IL 12.50,4 (0.27,1), 4) Hilde G. Pedersen, Nybygda IL, 13.06,9 (0.43,6), 5) Ella Gjømle, Ski og Fotb.kl.Lyn, 13.08,3 (0.45,0), 6) Vibeke Skofterud, Slitu IF, 13.12,3 (0.49,0), 7) Kine Beate Bjørnås, IL Varden 13.15,7 (0.52,4), 8) Guri Knotten, Byåsen IL 13.17,4 (0.54,1), 9) Marit Roaldset, Molde & Omegn IF 13.20,5 (0.57,2), 10) Jannike Øyen, Byåsen IL 13.26,3 1.03,0), 11) Jannike Østby, Ski og Fotb.kl.Lyn 13.27,9 (1.04,6), 12) Elin Nilsen, Bossmo & Ytteren IL 13.28,7 (1.05,4), 13) Hilde Glomsås, Bærums Verk IF 13.28,8 (1.05,5), 14) Tina Bay, IL Korlevoll 13.31,8 (1.08,5), 15) Trude Madsen, Bærums Verk IF 13.35,1 (1.11,8).

10 km klassisk menn: 1) Odd-Bjørn Hjelmeset, Fjellhug/Vereide IL 22.42,0, 2) Thomas Alsgaard, Eidsvold Værks SK 22.50,3 (0.08,3 min. bak), 3) Jens Arne Svartedal, Fossum IF 22.58,9 (0.16,9), 4) Krister Sørgård, Kjelsås IL 22.59,6 (0.17,6), 5) Anders Aukland, Oseberg SL 23.10,3 (0.28,3), 6) Erling Jevne, Øyer-Tretten IF 23.11,8 (0.29,8), 7) Kristen Skjeldal, Bulken IL 23.14,0 (0.32,0), 8) Håvard Bjerkeli, Isfjorden IL 23.19,3 (0.37,3), 9) Espen Bjervig, Oseberg SL 23.21,2 (0.39,2), 10) Karl G. Skjønnsfjell, Nordreisa IL 23.30,1 (0.48,1), 11) Tor Arne Hetland, Byåsen IL 23.33,9 (0.51,9), 12) Krister Trondsen, Byåsen IL 23.34,4 (0.52,4), 13) Tore Bjonviken, Fossum IF 23.40,0 (0.58,0), 14) Espen Harald Bjerke, Lillehammer SK 23.46,6 (1.04,6), 15) Halgeir Bratberg, Kjelsås IL 23.47,2 (1.05,2).

Skiskyting

V-cup i Anterselva

10 km sprint menn: 1) Ole Einar Bjørndalen, Norge 27.03,5 (1), 2) Raphael Poiree, Frankrike 27.11,3 (0), 3) Frode Andresen, Norge 27.24,9 (2), 4) Vincent Defrasne, Frankrike 27.49,2 (0), 5) Frank Luck, Tyskland 27.58,9, 6) Pavel Rostovtsev, Russland 28.03,5 (2), 7) Raivis Zimelis, Latvia 28.07,8 (0), 8) Gilles Marguet, Frankrike 28.17,1 (1), 9) Tomas Globocnik, Slovenia 28.17,3 (1), 10) Ilmars Bricis, Latvia 28.23,2 (1), 11) Marco Morgenstern, Tyskland 28.23,6 (1), 12) Tomasz Sikora, Polen 28.27,2 (0), 13) Egil Gjelland, Norge 28.31,1 (2), 14) Dag Bjørndalen, Norge 28.34,0 (1), 15) Aleksej Ajdarov, 28.36,2 (0). Øvrige norske: 18) Stian Eckhoff, 28.50,9 (1), 25) Halvard Hanevold, 29.07,6 (3), 32) Anstein Mykland, 29.25,7 (0).

  • Sprintcupen: 1) Poiree 288, 2) O. Bjørndalen 239, 3) Andresen 171, 4) Rostovtsev 150, 5) Hanevold 148, 6) Sven Fischer, Tyskland 125, 7) Luck 117, 8) Gjelland 108, 9) Globocnik 106, 10) Gross 105. Øvrige norske: 24) D. Bjørndalen 50, 41) Mykland 29, 53) Eckhoff 13.
  • V-cupen: 1) Poiree 603, 2) O. Bjørndalen 409, 3) Andresen 374, 4) Rostovtsev 332, 5) Fischer 318, 6) Gross 316, 7) Hanevold 303, 8) Gjelland 284, 9) Carsten Heymann, Tyskland 242, 10) Globocnik 239. Øvrige norske: 24) D. Bjørndalen 121, 47) Mykland 33, 56) Eckhoff 13.
  • Sprintcupen (etter 6 av 10 renn): 1) Forsberg 234 poeng, 2) Zubrilova 206, 3)Skjelbreid Poiree 173, 4) Pyleva 170, 5) Niogret 167, 6) Apel 156, 7) Vodopjanova 133, 8) Tsjernoousova 131, 9) Uschi Disl, Tyskland 129, 10) Santer 108. Øvrige norske: 17) Istad 86, 24) Skjelbreid 52, 26) Andreassen 47, 28) Tjørhom 46.
  • V-cupen(13 av 26 renn): 1) Forsberg 570 poeng, 2) Zubrilova 473, 3) Niogret 402, 4) Skjelbreid Poiree 350, 5) Henkel 320, 6) Disl 318, 7) Tsjernoousova 310, 8) Pyleva 292, 9) Koukleva 249, 10) Apel 226. Øvrige norske: 17) Istad 199, 24) Skjelbreid 136, 26) Andreassen 109, 28) Tjørhom 68.

7,5 km sprint kvinner: 1) Magdalena Forsberg, Sverige 23.51,0 (1 strafferunde), 2) Olga Pyleva, Russland 23.57,2 (0), 3) Martina Glagow, Tyskland 24.08,2 (0), 4) Linda Tjørhom, Norge 24.10,5 (0), 5) Liv Grete Skjelbreid Poiree, Norge 24.12,3 (3), 6) Corinne Niogret, Frankrike 24.12,8 (1), 7) Anna Bogali, Russland 24.22,7 (1), 8) Tetjana Vodopjanova, Ukraina 24.24,1 (1), 9) Svetlana Tsjernoousova, Russland 24.36,3 (1), 10) Svetlana Paramygina, Hviterussland 24.39,9 (1). Øvrige norske: 12) Gunn Margit Andreassen, 24.43,2 (1), 33) Gro Marit Istad 25.21,5 (3), 70) Ann-Elen Skjelbreid 27.22,9 (6), 72) Liv-Kjersti Eikeland 27.27,6 (2).

Alpint

Utfortrening menn Kitsbühel: 1) Hannes Trinkl, Østerrike 1.57,14, 2) Lasse Kjus, Norge 1.57,34, 3) Josef Strobl, Østerrike 1.57,35, 4) Fritz Strobl, Østerrike 1.57,49, 5) Kristian Ghedina, Italia 1.57,73, 6) Werner Franz, Østerrike 1.57,81, 7) Bruno Kernen, Sveits 1.57,92, 8) Hermann Maier, Østerrike 1.58,04, 9) Alessandro Fattori, Italia 1.58,34, 10) Daron Rahlves, USA 1.58,35. Øvrige norske: 11) Kenneth Sivertsen 1.58,54, 16) Kjetil André Aamodt 1.59,34, 28) Audun Grønvold 2.00,43, 39) Bjarne Solbakken 2.01,33, 46) Åne Sæter 2.01,97.

Lasse Paulsen startet ikke.

Snøbrett

V-cupen halfpipe i Italia:

Menn: 1)) Espen Arvesen, Norge, 2) Daniel Franck, Norge, 3) Magnus Sterner, Sverige, 4) Kim Christiansen, Norge, 5) Sebastien Vassoney, Frankrike, 6) Stefan Karlsson, Sverige. Øvrige norske: 27) Marius Sommer.

Kvinner: 1) Tricia Byrnes, USA, 2) Natasza Zurek, Canada, 3) Kelly Clark, USA, 4) Michiyo Hashimoto, Japan, 5) Maelle Ricker, Canada, 6) Janet Jonsson, Sverige.

Ishockey

Norsk eliteserie

Frisk-Asker - Lørenskog 18-2, Lillehammer-Stjernen 3-6, Sparta Sarpsb. - Manglerud/Star 1-3, Storhamar-Trondheim 7-0, Vålerenga-Furuset 13-2.

Svensk eliteserie

Timrå - Brynäs 5-4, Malmö - Djurgården 3-4 ef., AIK - Färjestad 6-4, Leksand - MoDo 5-6 es., Frölunda - Björklöven 11-0.

  • Trond Magnussen scoret AIKs femte mål. Tore Vikingstad scoret Leksands andre og fjerde mål.

Basket

Basketligaen

Ulriken Eagles - KB Pirates 100-82 (47-37)

Haukelandshallen

1100 tilskuere

Toppscorere Ulriken: Calix Black Ndiaye 29, Tremaine Gardiner 25. KB: David Burch 35, Isaac King 29.