Resultatbørs

Håndball, ishockey m.m.

HÅNDBALL:

VM menn i Dunkerque:

Gruppe A: Egypt - Portugal 23-19 (9-10), Marokko - Island 23-31 (13-16), Sverige - Tsjekkia 29-22 (15-10). Gruppe B: Kuwait - Algerie 13-26 (3-13), Frankrike - Brasil 29-19 (14-10), Argentina - Jugoslavia 10-32 (2-15). Gruppe C: Spania - USA 45-18 (19-10), Grønland - Sør-Korea 20-27 (10-11), Kroatia - Tyskland 23-23 (12-13). Gruppe D: Ukraina - Tunisia 24-18 (11-10), Russland - Saudi-Arabia 29-18, Norge - Slovenia 30-29 (18-12).

  • Norge - Slovenia 30-29 (18-12). 2500 tilskuere.
  • Norge: Steinar Ege, Gunnar Fosseng - Jan Thomas Lauritzen 2, Frode Hagen 6, Roger Kvannli, Stig Penne 6, Tormod Moldestad, Christian Berge 8, Preben Vildalen 1, Trond Førde Eriksen, Johnny Jensen 2, Eivind Ellingsen 5. Toppscorer Slovenia: Pajovic 7. Utvisninger: Norge 6 x 2 min., Slovenia 4 x 2 min. og rødt kort.

Stillingen: 1) Russland 6, 2) Norge 4, 3) Slovenia 4, 4) Ukraina 2, 5) Tunisia 2, 6) Saudi-Arabia 0.

ISHOCKEY:

Eliteserien:

  • Sparta Sarpsborg - Furuset 7-3 (2-1, 3-0, 2-2). 797 tilskuere. 1. periode: 1-0 (5.25) Sjur Robert Nilsen (Jonas Andersen, Lasse Løkkeberg), 2-0 (12.19) Løkkeberg (Per Kristian Knold, Joakim Backlund), 2-1 (19.48) Mikael Ohlsson. 2. periode: 3-1 (21.46) Andersen, 4-1 (30.12) Backlund (Stig Vesterheim), 5-1 (33.09) Tony Malm. 3. periode: 6-1 (50.38) Vesterheim (Knold), 6-2 (51.18) Lasse Fredriksen, 6-3 (57.09) Marius Arnesen (Lars Erik Flatner), 7-3 (57.19) Backlund (Aki Heino). Utvisninger: Sparta-Sarpsborg 6 x 2 min., Furuset 4 x 2 min. og 1 x 10 min.
  • Vålerenga - Stjernen 7-1 (3-0, 3-0, 1-1). 1157 tilskuere. 1. periode: 1-0 (4.25) Rune Fjeldstad (Örjan Nilsson), 2-0 (12.34) Niklas Gällstedt (Patric Englund), 3-0 (14.24) Kjell R. Nygård (Englund). 2. periode: 4-0 (23.24) Nilsson (Hans Abrahamsson), 5-0 (29.12) Niklas Barklund (Johan Brummer, Christian Thygesen), 6-0 (34.44) Henric Björkman (Tommy Marthinsen). 3. periode: 7-0 (55.53) Abrahamsson (Thygesen, Brummer), 7-1 (58.10) Pavol Zubek (Peter Zubek). Utvisninger: Vålerenga 13 x 2 min., 1 x 5 min., 1 x 20 min., Stjernen 11 x 2 min., 1 x 5 min., 1 x 20 min.
  • Frisk-Asker - Lillehammer 10-0 (5-0, 3-0, 2-0). 955 tilskuere. 1. periode: 1-0 (4.10) Morten Bakkene (Christian Dahl Andersen), 2-0 (8.48) Stian Berntsen (Kyle McDonough, Dag Høyem), 3-0 (McDonough (Mika Kannisto), 4-0 (18.03) Andersen, 5-0 (18.34) Vegard Barlie. 2. periode: 6-0 (23.35) Kannisto (McDonough, Andersen), 7-0 (37.04) Barlie (McDonough, Arto Kulmala), 8-0 (38.58) Berntsen (Andersen). 3. periode: 9-0 (53.39) Andersen (Jarl Espen Ygranes), 10-0 (57.08) Andersen (Sami-Ville Salomaa). Utvisninger: Frisk-Asker 3 x 2 min., Lillehammer 3 x 2 min.
  • Trondheim - Manglerud/Star 6-1 (1-0, 2-1, 3-0). 1106 tilskuere. 1. periode: 1-0 (12.02) Inge Stokvik (Bjørn Olsen jr., Steinar Jonassen). 2. periode: 2-0 (34.07) Patrik Forsberg (Erkki Mäkelä), 2-1 (39.27) Pål Skogli (Johan Åström, Kim Frydenberg), 3-1 (39.55) Olsen jr (Tom Ødegaard, Jonassen). 3. periode: 4-1 (47.31) Stokvik (Forsberg, Bjørn Anders Dahl), 5-1 (52.16) Johan Eklund (Dahl), 6-1 (58.16) Ødegaard (Stokvik, Dahl). Utvisninger: Trondheim 6 x 2 min. 1 x 5 min., 1 x 10 min., 1 x 20 min., M/S 8 x 2 min., 1 x 5 min., 1 x 20 min.
  • Storhamar - Lørenskog 7-5 (2-2, 2-2, 3-1). 865 tilskuere. 1. periode: 1-0 (0.20) Tom Erik Olsen (Ole Eskild Dahlstrøm, Michael Smithurst), 1-1 (6.25) Per Kr. Motrø (Jarle Gundersen), 2-1 (8.38) Olsen (Henrik Pettersson), 2-2 (9.56) Martin Boork (Stian Einbu, Magnus Selvaag). 2. periode: 2-3 (20.51) Selvaag (Boork), 3-3 (27.19) Geir Svendsberget (Johnny Bruun), 4-3 (35.37) Dimitrij Lavrentjev (Patrick Thoresen), 4-4 (36.38) Gundersen. 3. periode: 5-4 (40.49) Dahlstrøm (Pettersson), 6-4 (45.23) Thoresen (Svendsberget, Magnus Østeraas), 7-4 (45.52) Smithurst (Olsen, Pettersson), 7-5 (50.28) Selvaag (Boork). Utvisninger: Storhamar 3 x 2 min. og 1 x 10 min., Lørenskog 3 x 2 min.

Stillingen: 1) Storhamar 53, 2) Vålerenga 49, 3) Frisk-Asker 47, 4) Trondheim 30, 5) Stjernen 30, 6) Manglerud/Star 29, 7) Sparta Sarpsb. 24, 8) Lillehammer 17, 9) Lørenskog 12, 10) Furuset 7.

FOTBALL:

Nederlandsk cup:

Nijmegen - Feyenoord 1-2.

Italiensk cup:

Milan - Fiorentina 2-2 KUNSTLØP:

EM i Bratislava, stillingen etter originaldans:

1) Barbara Fusar Poli/Maurizio Margaglio, Italia 1,2, 2) Marina Anissina/Gwendal Peizerat, Frankrike 1,8, 3) Jirina Lobatsjeva/Ilja Averbukh, Russland 3,0, 4) Margarita Drobiazko/Povilas Vanagas, Litauen 4,0, 5) Galit Tsjait/Sergej Sakhnovski, Israel 5,0, 6) Kati Winkler/Rene Lohse, Tyskland 6,0.